Strana 75 od 270 PrvaPrva ... 256571727374757677787985125175 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 741 do 750 od ukupno 2699
Like Tree443Likes

tema: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

  1. #741
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Procena vrednosti omega sata

    Evo kako izgleda razgovor sa preprodavcem:

    a) kada želite da prodate svoj sat

    - Dobar dan, imam da ponudim omegu geneve...
    - Auuuuuuuuu [zavija k'o gladni vuk ispred pečenjare], to ti ništa ne valja, servis će me koštati bar 100€, vid' serijski broj je nejasan, [otvara kućište perorezom kojim je upravo sekao parizer], auuuuuuu [opet k'o vuk ispred pečenjare], ovde mu fali đunta sa sitnim nutom, a cincilator mora da se šteluje na fufcanglama i frcfonglama, fale ti štange-bange na drndilatoru... Evo ti 200 dinara.
    - Ali, taj sat vredi mnogo više!
    - Eeeeeeeee, kriza u'vatila, ja to ne mogu da prodam ni za deset evra, a imam ženu i desetoro sitne dece, prodaću ga za tri meseca, možda i kasnije, nemam od čega da živim, nema narod para da plati... 'Ajde za 300 dinara!

    b) kada želite da kupite sat

    - Dobar dan, koliko košta ovaj sat?
    - Trista evra.
    - Kako trista, pa zar to nije malo mnogo?
    - Auuuuuuuu [još jedno zavijanje], pa ti ništa ne znaš, taj sat je nosio lično Šon Konjeri kada je dolazio ovde da glumi Terminatora, sat je nosio samo dva dana u toku snimanja filma, i to na svečanoj večeri i prijemu, a u pitanju je ograničena serija od samo 100.000 komada, pogledaj kaiš, pravljen je od kože sa testisa najvećeg nilskog krokodila specijalno ulovljenog za tu priliku, sat je čišćen kod Hansa fon Fafenfufenhofena, najvećeg švajcarskog časovničara koji mu je ručno i napravio mehanizam, a inače nikad nije ni otvaran, ja sam ga platio duplo više, ali sam sad u finansijskim problemima pa ti ga dajem po minimalnoj ceni, inače bi te koštao bar 5.000€, vid'o moj sestrić tu cenu na onom i-bau-bau, a kum je našao isti takav u Nemačkoj za 10.000€ u Vukojebenbrikenu... Ja ti ovo dajem sa velikim popustom jer si mi k'o najbolji prijatelj i brat.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  2. #742
    Stariji član Avatar korisnika jagoda-nbg
    Član od
    17.7.2010.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    1.115
    Lajkovi
    4072
    Reputacioni uticaj
    19

    Određen forumom Re: Procena vrednosti omega sata

    Drugar me zamolio da postavim oglas, zeli da proda sat, ali nemam pojma koliko moze uopste da se dobije pa cu postaviti slike i reci ono sto znam a vi mi dajte predlog:
    Sat je Seiko, mehanizam kinetik. ne znam koliko je tacno star jer ga je on dobio na poklon i nosio ga je 10 godina. Pre mesec dana je zamenio narukvicu (kupljena kod Vitanova za 80 eura) ali mu je medjuvremenu sat stao i pretpostavljamo da je u pitanju akumulator! nije zeleo da daje novac za novi akumulator (ja sam mu rekao kad je vec dao za narukvicu tolike pare da doda jos za akumualtor i servis i da ce sat biti kao nov) vec je kupio novi Seiko automatik.

    Evo slika pa preporucite neku cenu:
    Priložene slike Priložene slike Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-img_3159.jpg   Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-img_3157.jpg   Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-img_3160.jpg   Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-img_3161.jpg   Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-img_3162.jpg  

  3. #743
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.628
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Procena vrednosti omega sata

    Jagodanbg
    Stvarno sumnjam da će neko biti spreman da kupi sat čiju ispravnost ne može da proveri.Ako se neko i upusti u taj rizik-to će biti za cifru mnogo manju od vrednosti narukvice.
    Ako nema nameru da sat pokloni,moraće prvo da ga popravi.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #744
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Procena vrednosti omega sata

    Jako je tesko proceniti sat koji ne radi. Jos gore je sto je covek ulozio znatna sredstva u sat (narukvica), a sat nije dobio na vrednosti. Cini mi se, kupovinom novog akumulatora i ako bi sat radio, ne bi izvukao ulozene pare za narukvicu i akumulator!
    Moj savet je da sredi sat i da ga ostavi sebi.
    Citat jagodanbg kaže: Pregled poruke
    Drugar me zamolio da postavim oglas, zeli da proda sat, ali nemam pojma koliko moze uopste da se dobije pa cu postaviti slike i reci ono sto znam a vi mi dajte predlog:
    Sat je Seiko, mehanizam kinetik. ne znam koliko je tacno star jer ga je on dobio na poklon i nosio ga je 10 godina. Pre mesec dana je zamenio narukvicu (kupljena kod Vitanova za 80 eura) ali mu je medjuvremenu sat stao i pretpostavljamo da je u pitanju akumulator! nije zeleo da daje novac za novi akumulator (ja sam mu rekao kad je vec dao za narukvicu tolike pare da doda jos za akumualtor i servis i da ce sat biti kao nov) vec je kupio novi Seiko automatik.

    Evo slika pa preporucite neku cenu:
    ^
    80 evra ?? Pa ovo nije strasno, ovo je pljacka!
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  5. #745
    Banned
    Član od
    9.9.2011.
    Poruke
    239
    Lajkovi
    781
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procena vrednosti omega sata

    Bas si me nasmejao


    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Evo kako izgleda razgovor sa preprodavcem:

    a) kada želite da prodate svoj sat

    - Dobar dan, imam da ponudim omegu geneve...
    - Auuuuuuuuu [zavija k'o gladni vuk ispred pečenjare], to ti ništa ne valja, servis će me koštati bar 100€, vid' serijski broj je nejasan, [otvara kućište perorezom kojim je upravo sekao parizer], auuuuuuu [opet k'o vuk ispred pečenjare], ovde mu fali đunta sa sitnim nutom, a cincilator mora da se šteluje na fufcanglama i frcfonglama, fale ti štange-bange na drndilatoru... Evo ti 200 dinara.
    - Ali, taj sat vredi mnogo više!
    - Eeeeeeeee, kriza u'vatila, ja to ne mogu da prodam ni za deset evra, a imam ženu i desetoro sitne dece, prodaću ga za tri meseca, možda i kasnije, nemam od čega da živim, nema narod para da plati... 'Ajde za 300 dinara!

    b) kada želite da kupite sat

    - Dobar dan, koliko košta ovaj sat?
    - Trista evra.
    - Kako trista, pa zar to nije malo mnogo?
    - Auuuuuuuu [još jedno zavijanje], pa ti ništa ne znaš, taj sat je nosio lično Šon Konjeri kada je dolazio ovde da glumi Terminatora, sat je nosio samo dva dana u toku snimanja filma, i to na svečanoj večeri i prijemu, a u pitanju je ograničena serija od samo 100.000 komada, pogledaj kaiš, pravljen je od kože sa testisa najvećeg nilskog krokodila specijalno ulovljenog za tu priliku, sat je čišćen kod Hansa fon Fafenfufenhofena, najvećeg švajcarskog časovničara koji mu je ručno i napravio mehanizam, a inače nikad nije ni otvaran, ja sam ga platio duplo više, ali sam sad u finansijskim problemima pa ti ga dajem po minimalnoj ceni, inače bi te koštao bar 5.000€, vid'o moj sestrić tu cenu na onom i-bau-bau, a kum je našao isti takav u Nemačkoj za 10.000€ u Vukojebenbrikenu... Ja ti ovo dajem sa velikim popustom jer si mi k'o najbolji prijatelj i brat.

  6. #746
    Banned
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Vojvodina Novi Sad
    Poruke
    41
    Lajkovi
    15
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procena vrednosti omega sata

    Citat eee kaže: Pregled poruke
    jednu stvar bih da dodam. niko od nas nije ogranicen da proda sat u srbiji. ima nekoliko stranih foruma na kojima moze da se ostavi oglas. medjutim, treba znati sledece:

    placanje ce verovatno morati western unionom
    slanje ce verovatno morati fedex ili ups.

    naravno, tu dolazimo i do stavke ko ce da snosi troskove fedex-a i western uniona? kupac ili prodavac. ako se kupac slozi, cime automatski povecava cenu sata u krajnjem zbiru - super. al realniji scenario je da ce to prodavac morati da pokrije a onda dolazimo i do isplativosti takve transakcije

    Po mom misljenju ovo bi verovatno bilo isplativo za satove od par hiljada evra pa navise. za sve ispod toga mi se cini da nije isplativo i da je veliko cimanje
    Zasto western union?? Niko sa stranih foruma ti nece poslati pare preko njih.

  7. #747
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Procena vrednosti omega sata

    Moze i transfer preko banke ali i to je smaranje za onoga ko salje. Bojim se da dok ne dodje PayPal nema ozbiljne prodaje preko neta.

  8. #748
    Banned
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Vojvodina Novi Sad
    Poruke
    41
    Lajkovi
    15
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procena vrednosti omega sata

    Kako smaranje ? To je njima u normalnim zemljama tri klika misem...Meni svi tako placaju A i ti kao prodavac nisi apsolutno zasticen preko Paypala, a kupac jeste.

  9. #749
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Procena vrednosti omega sata

    Pa mora da popunjava SWIFT kodove, broj racuna itd. pa ako jos ima posrednicka banka sve to jos jednom i to ako ne pogresi umesto da jednostavno unese email kao kod PayPala. I onda cekanje par dana da banke obave trasfer pa da prodavac posalje sat. A logicno je da kupca treba zastiti posto on placa a da nije video robu. Ako saljes sa tracking brojem kupac ne moze da kaze da nije primio sat.
    Poslednja ispravka: tiha (4.2.2012. u 11:48)

  10. #750
    Banned
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Vojvodina Novi Sad
    Poruke
    41
    Lajkovi
    15
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procena vrednosti omega sata

    Uuuuu strasno kopira iz mog maila 3 reda projeva i podatke moje. Naravno da kupac treba da bude zasticen, a prodavac ne mora? Pa recimo, kupac plati Paypalom, ja mu posaljem sat, sa TRACKING brojem, on dobije sat, ulozi dispute kod paypala da sam mu poslao peglu mesto sata ili kopiju a ne sat koji sam reklamirao, meni paypal blokira pare, dok se ne resi situacija. A kako ce se resiti situacija, ti mi sada objasni, prosvetli me. Ja sam u Srbiji, a kupac u UK, USA. On tvrdi da je dobio peglu a ja tvrdim da sam mu poslao sat koji je i kupio....

Slične teme

  1. Akcija - odgovor u svakoj temi
    By Vladan Stevanovic in forum Info
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 3.9.2010., 21:14
  2. Koji sat da kupim u vrednosti do 12.000 rsd?
    By Milos89 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 12:34
  3. Samo Orient
    By Milanche78 in forum Japanski satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 5.11.2009., 15:10

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •