Strana 78 od 270 PrvaPrva ... 286874757677787980818288128178 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 771 do 780 od ukupno 2699
Like Tree443Likes

tema: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

  1. #771
    Član
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    208
    Lajkovi
    252
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Procena vrednosti omega sata

    Prelep sat kao prvo, brend sa tradicijom i jedinstven po ovom modelu.
    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-watches-003.jpg ovaj model manjeg precnika 38mm (postoji i u varijanti 47.5mm) bez originalnog kaisa i kopcom prodao se za 650e.... (bez popusta 700e)
    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-longines_lindbergh_hour_angle_vintage_watch2.jpgovo je izvorni oblik sata koji je tada konstruisao sam Carls Lindberg, njegova cena je oko 2000-2500e
    sve posle ovog modela su takozvani reprinti koji su na odredjeni broj godina jubileje i tome slicno radjeni.
    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-longines-lindbergh-chronograph-front.jpg ovo j elimitirana serija L674.8 Valjoux 7750 i cena je oko 1800e


    Imajuci u vidu da je stoperica u pitanju sa originalnim kaisom i kopcom tvoj sat vredi 1000e
    Moja procena da bi cena od 1200e bila realna. (lonzinov Hidro Conquest sa etom 2824-2 kosta 1010e nov, isti model u stoperica varijanti eta 7750 kosta 1590e nov, tvoj je dok lindberg atlantic voyager staje 4.390e)

  2. #772
    Član
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    208
    Lajkovi
    252
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Bifora vredi ali je pitanje da li za nju ima potraznje, tj. da li ima musterije zenski satovi se slabo prodaju a i cene za iste su male Bifora 15e A srebrna Geneva... ovako stavis je na vagu i izmeris puta gram srebra (oko 250din/gr) u otkupu plus 10e za mehanizam.
    Poslednja ispravka: laneni (10.2.2012. u 23:23)

  3. #773
    Član
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    208
    Lajkovi
    252
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Procena vrednosti omega sata

    Citat Maja90 kaže: Pregled poruke
    Cao svima. Nova sam na ovom forumu, volela bih da mi procenite ovaj sat, htela bih da ga prodam, ali ne znam ni okvirno koja je cena, jer je dobijen na poklon.. Marka sata je Vacheron Constantin Geneve/ automatic.. Evo nekoliko slika..
    Prilog 18257Prilog 18258Prilog 18259

    Unapred hvala..
    da je malo bolja kopija vredeo bi 100e a ovako vredi sigurno 20e a ako uspes da nadjes nekog ko voli replike i uziva da se ponosi da su original onda mozes i da dobijes 50e

  4. #774
    Novi član
    Član od
    10.2.2012.
    Poruke
    18
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Ljudi pre par dana sam nasao u kuci jedan stari sat,i resio da ga stavim u oglase. A onda se desilo cudo,poceo sam svakodnevno da dobijam bar 30-tak sms poruka,i 15-tak poziva zainteresovanih kupaca,nisam verovao da ste vi ljubitelji satova toliki fanatici!

    Zato sam dosao na ovaj forum da cujem vase misljenje,koliko ovo "cudo" vredi?

    Nakit, satovi i dragocenosti : IWC Schaffhausen - ID 1501752 - Kupujem Prodajem

    Da vas cujem...

  5. #775
    Član
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    208
    Lajkovi
    252
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Pazi ovako, vidi se da si nov.
    Stvarno je glupo postaviti sat na vec navedenom sajtu (nije pozeljno reklamirati iste) vec si mu odredio cenu.
    A sad pitas koliko vredi... da bi bio ovde morao bi da volis satove a ne samo evre... znaci mi smo fanatici a tebi treba malo kesa...
    ne znam ali decko promasio si mesto... sta sad ti nas kao proveravas.

    Savet... saberi se i razmisli da li zelis da budes ovde radi stvarne potrebe i zelje da naucis puno toga novog ili samo da proveravas koliko kosta dedin sat.

    Sat kosta 10000e eto! pardon cudo... posto IWC nazivas cudom... ikonu svajcerskog casovnicarstva.
    eto cuo si nas!

    p.s. ovo nije upuceno samo tebi nego i svima onima koji ovako postupaju!

  6. #776
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Sa opisom kakav je dat ne verujem da će ga neki poznavalac kupiti. Ukoliko je u pitanju mehanički sat, za koji se lako može utvrditi da li radi, svako bi izbegao ovakav oglas, jer deluje kao da se opisom nešto prikriva. Ukoliko ga kupuje neko iz drugog grada, rizično je slati sat bez stakla, jer se cifer i kazaljke mogu oštetiti. Uostalom, staklo se može kupiti ili izraditi, što bi bio plus za sat.

    Nije problem uporediti cene čak i na istom sajtu, ali dok je opis nekompletan, a mogla bi i neka bolja slika da padne, procena je izuzetno nezahvalna. Da se razumemo, sat svakako ima neku vrednost, ali takav kakav jeste, oglas deluje kao mačka u džaku. Ukratko, bez obzira na to koliko može koštati, za bilo koga ko duže dolazi na ovaj forum, ovako oglašen sat ne vredi ni dinara.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  7. #777
    Novi član
    Član od
    10.2.2012.
    Poruke
    18
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Auuu,skroz si me pogresno razumeo,al ajde nema veze...

    Inace veceras sam malo guglao u vezi procene satova,i naisao na ovaj forum. Pa reko ajde da se registrujem i lepo pitam u odgovarajucoj temi,i stvarno ne kontam sta sam pogresno uradio!?

  8. #778
    Novi član
    Član od
    10.2.2012.
    Poruke
    18
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Sa opisom kakav je dat ne verujem da će ga neki poznavalac kupiti. Ukoliko je u pitanju mehanički sat, za koji se lako može utvrditi da li radi, svako bi izbegao ovakav oglas, jer deluje kao da se opisom nešto prikriva. Ukoliko ga kupuje neko iz drugog grada, rizično je slati sat bez stakla, jer se cifer i kazaljke mogu oštetiti. Uostalom, staklo se može kupiti ili izraditi, što bi bio plus za sat.

    Nije problem uporediti cene čak i na istom sajtu, ali dok je opis nekompletan, a mogla bi i neka bolja slika da padne, procena je izuzetno nezahvalna. Da se razumemo, sat svakako ima neku vrednost, ali takav kakav jeste, oglas deluje kao mačka u džaku. Ukratko, bez obzira na to koliko može koštati, za bilo koga ko duže dolazi na ovaj forum, ovako oglašen sat ne vredi ni dinara.
    Ja koliko znam,sat ne moze da se navije,nema staklo,onaj mali mesingani zupcanik je iskrivljen prema gore,i nesto oko osovinice je puklo.

    Mene je iznenadilo sto dosta ljudi hoce da ga kupi u takvom "neispitanom stanju".

  9. #779
    Član
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    208
    Lajkovi
    252
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Ljubitelji satova su ljudi koji gaje odredjene simpatije prema istim i ukoliko oni poseduju odredjenu broj istih mogu se nazvati kolekcionari.
    Postoje kolekcionari rucnih kao i dzepnih satova.
    Ljudi koji tebe zovu ocigledno spadaju u drugu kategoriju.
    Ljubitelji satova su u sustini dobri i druzeljubivi i zele da pomognu svakom ko ih lepo pita za nesto sto nezna.
    Ti si se setio ovih ljudi tek kada si postavio ovaj sat... dobro to nisi znao ali sad znas.
    Ovde se registruju ljudi koji uzivaju u satovima i ako prodaju ili kupuju iste ali baza je voleti satove.
    Uclanjivanje samo zbog jednog sata ili pitanja je po mom misljenju smesno.
    Ukoliko zelis da postanes clan i doprineses nesto ovom sajtu moras da volis gore pomenute satove.
    Cenu si formirao neko ti je reko i mislim da je taj neko bio ou pravu... a mozda i malo preterao sa obzirom da je sat neispravan...
    200e mozda i mozes d adobijes jer je slican takav prodat za 300e ali u odlicnom stanju.

  10. #780
    Novi član
    Član od
    10.2.2012.
    Poruke
    18
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Citat laneni kaže: Pregled poruke
    Cenu si formirao neko ti je reko i mislim da je taj neko bio ou pravu... a mozda i malo preterao sa obzirom da je sat neispravan...
    200e mozda i mozes d adobijes jer je slican takav prodat za 300e ali u odlicnom stanju.
    Pa ja sam po njihovim ponudama i procenio koliko moze da vredi,vecina nudi oko 150 evra (od 130 do 170),tako da sam i ja pomislio da je oko 200 evra realna,a 230 evra je stavljeno zbog cenkanja.


    p.s. stvarno se izvinjavam ako se neko uvredio zbog mog razloga za registrovanje na forum,i nacin na koji sam ispisao svoj prvi post.

Slične teme

  1. Akcija - odgovor u svakoj temi
    By Vladan Stevanovic in forum Info
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 3.9.2010., 21:14
  2. Koji sat da kupim u vrednosti do 12.000 rsd?
    By Milos89 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 12:34
  3. Samo Orient
    By Milanche78 in forum Japanski satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 5.11.2009., 15:10

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •