Strana 74 od 270 PrvaPrva ... 246470717273747576777884124174 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 731 do 740 od ukupno 2699
Like Tree443Likes

tema: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

  1. #731
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Procena vrednosti omega sata

    ma, modelator ne nalaze nista, samo je uputio molbu.

    ne znam kako jos da pojasnim - man'te se ebay-a i kataloga, nije to merodavno. na ebayu nema tri razlicite cene za isti sat, ima 30 razlicitih cena, a zavise od mnogo faktora, dok katalozi lice na procene "ovlascenih" kuca koje se bave procenom kreditne podobnosti drzava... to nema nikakve veze, narocito ne u srbiji, gde je sve obezvredjeno, i gde replike ponekad kostaju vise od originala! to nije stvar zdravog trzista vec mentaliteta. o tome je vec nesa pricao.
    "realna vrednost" sata je apstraktna kategorija. a nama treba operacionalizovana kategorija.
    najprostije receno, daj ti nam informacije s lica mesta: sajma kolekcionara, pijace, procene kolekcionara i preprodavaca. svidelo se to nekome ili ne, to je "realno", i to je ono na sta neko ko prodaje sat moze da racuna.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  2. #732
    Član
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    208
    Lajkovi
    252
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Procena vrednosti omega sata

    Yes master!

    dobicete malu retrospektivu od dvojice eminentnih kolekcionara i mene.
    uskoro...

  3. #733
    Novi član
    Član od
    26.1.2012.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procena vrednosti omega sata

    mozda ovaj sajt moze da pomogne kod same pretrage satova a imamo tu i cene novih satova u engleskoj
    Product Listing - Page 1 - Precision Time Watches - Discount designer watches delivered to the UK

  4. #734
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Procena vrednosti omega sata

    Ovo nema nikakvog smisla !
    Kakve cene u Americi i Britaniji i Ebay-ju i ......
    Zivimo ovde, a ne tamo. Sat prodajete i procenjujete ovde, a ne tamo. Ko zeli da ga proda tamo neka to i uradi.
    Ovaj deo foruma je zamisljen da clanovi Foruma dobiju brzo misljenje od ostalih clanova koliko bi njihov sat mogao da vredi, ovde, ne tamo negde!
    Ukoliko niste zadovoljni procenom, slobodno ga odnesite (sat) na neko drugo mesto i procenite.
    I to je to, samo to i nista vise.

    edit: pretrazujem Ebay u Nemackoj i nista, nikako da ga nadjem. Pokusao sam i na Ebay-u u ostalim Evropskim drzavama i nista, ne mogu da ga pronadjem, sve nesto razmisljam, nema ga, sigurno puno vredi. Treba mi pomoc, koliko mi vredi Yugo, '90-to god. (185000km) ??
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  5. #735
    Stariji član Avatar korisnika lemi
    Član od
    26.10.2011.
    Lokacija
    NOVI SAD
    Poruke
    561
    Lajkovi
    1415
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    85

    Određen forumom Re: Procena vrednosti omega sata

    za d1d......ja video da yugo vredi u singapuru 12500 dolara,kolika je dostava neznam...vidite na internetu..daju popust ako uzmete dva.......

  6. #736
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Procena vrednosti omega sata

    jednu stvar bih da dodam. niko od nas nije ogranicen da proda sat u srbiji. ima nekoliko stranih foruma na kojima moze da se ostavi oglas. medjutim, treba znati sledece:

    placanje ce verovatno morati western unionom
    slanje ce verovatno morati fedex ili ups.

    naravno, tu dolazimo i do stavke ko ce da snosi troskove fedex-a i western uniona? kupac ili prodavac. ako se kupac slozi, cime automatski povecava cenu sata u krajnjem zbiru - super. al realniji scenario je da ce to prodavac morati da pokrije a onda dolazimo i do isplativosti takve transakcije

    Po mom misljenju ovo bi verovatno bilo isplativo za satove od par hiljada evra pa navise. za sve ispod toga mi se cini da nije isplativo i da je veliko cimanje

  7. #737
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Procena vrednosti omega sata

    Slazem se sa vicinom napisanih postova hteo bih da smo dodam da u Makedoniju vlada prava kriza kad su u pitanju prodaja i kupnja polovnih satova, jer prekupci, medjusobno su zavidljivi jedan drugome a Makedonsku berzu polovnih satova nazalost drze ljudi starosne dobi iznad 55-70 i vise godina - penzioneri koji lunjaju po buvljacima, onda pronalaze satove njihovih kolega penzionera, ovi penzioneri imaju vremena na pretek po onda obilaze sve satcije na teretoriju recimo Skoplja i drugih gradova, e onda kad nabave nesto, odmah nazovu nekog njihovog mladjeg prijatelja ili "Unuka" taj se covek obicno naziva "Unuk" koji obicno nema pojma o satovima ali taj treba proveriti koliko na ebay vredi sat koji su oni kupili, jer oni nemaju pojma neznaju ukljuciti kompjuter i onda nastaje prava frka jer obicno "starci'' se pozivaju na najvisoj ceni iz ebaya zaboravljajuci da su oni doticni sat kupili dvadeset ili vise puta jevtinije , ne to nije bitno, bitno je najskuplja cena tog modela sa ebaya iako se mozda isti sat na ebay vec mesecima prodaje i nemoze da se proda po toj ceni, e onda ide druga faza sakupe se penzioneri i traze mane doticnom satu pa onda se o satu pocinju raspravljati price ali pre tog sat se mora otvoriti i to malim nozicem i obavezno ga treba onako upropastiti pogrebati ga sto je moguce vise upropaste donji deo sata napravemu takve duboke zlebove da se nemoze polirati to jer kad bi se to ispravilo poliranjem na vecinu modela izbrisali bi se seriski brojevi. Treca faza je da ako doticni sat nije kod njih, oni se odma javljaju njihovim kupcima kolekcionerima da ih preduprede da slucajno ne pogrese i kupe sat, od ovog njihovog kolege penzionera onda odma ispricaju pricu kako sat ima puno mana nevalja mu ovo nevalja mu ono, ovo je taktika kako bi ubedili svog klijenta da budjet koji mu je namenjen za kupnju nekog sat ne potrose kod njihovog kolege vec da taj budjet pripadnje njima kad oni nadju neki adekvatni sat, sta reci ogovaranje zloba zavidljivost to je strasno !

    Drugi slucaj zavidljivosti je kad jedan prekupac proda odreedjeni sat, pa mu drugi prekupac kaze da je budala i da je trebao prodati po mnogo vecoj ceni i da taj sat vredi na ebayu mnogo mnogo vise, to rade iz zavisti jer oni nisu zaradili na tom satu Prekupci koji ovo rade a obicno to su mladji prekupci ne shvacaju da sami sebi prave kontra uslugu jer posle ovi isti penzioneri drasticno promene cenu onog istog modela sata ili slicnom koji je pre samo nedelju ili mesec dana bio po nekoj sasvim normalnoj ceni, pa kad oni hoce da kupe od njih neki sat ovi se prave pametni jer su im ovi pre toga iz zavisti dali informacije koje ne drze vodu !

    Nazalost stanje u Makedoniju na berzi polovnih kolekcionerskih satova po mom gledistu je bas ovakvo kao sto sam ga opisao !

  8. #738
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Procena vrednosti omega sata


    E ovako se nisam ismejao........
    Walter - mislis da je ovde drugacije?!?! Ma sve je isto.
    Moram da kupim mali nozic
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  9. #739
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Procena vrednosti omega sata

    Već zamišljam kako penzioner kineskim nožićem na preklop, okrnjenog i zarđalog sečiva sa tragovima luka i slanine u blizini drške, otvara sat. Korice - plava boja, naravno


  10. #740
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Procena vrednosti omega sata

    samo da znas da moze i kasika da posluzi...!
    osim sto je taj instrument vazan za kontinuitet nacionalne kulture ("vazno je nesto kasikom izjesti"), u vestim rukama pretvara se u mocan i univerzalan sajdzijski alat!
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

Slične teme

  1. Akcija - odgovor u svakoj temi
    By Vladan Stevanovic in forum Info
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 3.9.2010., 21:14
  2. Koji sat da kupim u vrednosti do 12.000 rsd?
    By Milos89 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 12:34
  3. Samo Orient
    By Milanche78 in forum Japanski satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 5.11.2009., 15:10

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •