Strana 71 od 270 PrvaPrva ... 216167686970717273747581121171 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 701 do 710 od ukupno 2699
Like Tree443Likes

tema: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

  1. #701
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Može da se odradi niklovanje. Postoji firma koja može da uradi niklovanje i pozlatu. Video sam niklovan sat jednog istaknutog člana foruma, a ja sam nosio dva na pozlatu. Ne znam da li je on niklovao u istoj firmi, jer je išlo preko posrednika, ali cena je bila veoma jeftina.

    Pošto znam da je reklamiranje zabranjeno bez dozvole uprave foruma, da li se ovaj podatak sme navesti javno, kao informacija opšteg tipa?
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  2. #702
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Nešo,imaš dozvolu od istaknutog člana da objaviš svima korisnu informaciju
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #703
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Upravo sam dobio dozvolu od administracije (hvala Shmizli) da postavim link za tu firmu: Galvanizacija Pozlata Srebrenje Beograd Srbija SMS d.o.o.

    Jedan od satova koji sam nosio je na sledećem linku, tj, na temi sa mojom kolekcijom seika:

    http://www.svetsatova.com/forum/f121...html#post51372

    U pitanju je poslednja slika (7T32-7O60), mada se ne vidi dobro. Pokušaću da malo bolje uhvatim kućište kada dođem do aparata. Drugi sat koji sam nosio je kod mog oca, tako da slike ne mogu priložiti baš odmah. Pozlatu je uradio korektno, a sat je najbolje ispolirati krpicom kada se preuzme, jer tek tada dobija puni sjaj.

    Seiko je poliran pre nekoliko meseci, a više puta sam ga nosio tokom leta, kada je znojenje najveće, kao i po hladnijem vremenu (dakle, trljao se o rukave) i zasad izgleda sasvim OK. Na drugom satu je pozlata takođe OK, s tim što je ostao jedan slabo vidljiv ris, za koji je majstor odmah napomenuo da će ostati.

    Ukoliko nosite kućište na pozlaćivanje ili niklovanje, potrebno je da bude odvojeno od mehanizma, što je najbolje prepustiti časovničaru.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  4. #704
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    E ovo je vec nesto e sad druze lemi rasturi Breitling odnesi da ga srede i onda imas pravu valutu sto se tice vrednosti mozes zadrzati za sebe a mozes i prodati.

    Sad mi je malo krivo jer sam ima svojevremeno jednog izuzetno dobrog Darwila bio je neki model 007 nesto u stilu Jems Bond 007 sa crvenom plocom jako lep sat ali mu je nazalost kutija bila katastrofa sat kad se setim mozda bi bio odlicna prilika za pozlatu ali sta je tu je taj sat vise nije kod mene a jedini razlog tome je bila njegova istrosena kutija.

  5. #705
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Citat les grandes kaže: Pregled poruke
    Pozdrav svim clanovima foruma.Zanima me procena za sat Les Grandes Classiques de Longines L4 684 4-28466309.Ovosu slike sata:Prilog 17708Prilog 17713Prilog 17715
    Samo da podsetim kolege koji bolje poznaju ovu marku
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  6. #706
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Ovo treba znati
    Dakle, Neso gde je istaknuti clan radio hromiranje kucista ??

    edit: kasni mi post samo sat vremena
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  7. #707
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Čekamo g. Simu da lično odgovori, ali koliko se sećam, on je to radio preko posrednika, tako da nisam siguran da li je u pitanju ova firma. Pomenuti sat sam video na nekoliko sekundi, pa neću uspeti da kompetentno prenesem detaljan utisak.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  8. #708
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Kao sto Nesa rece, ja sam svoj sat poslao na niklovanje preko posrednika, tj. jednog (pre)prodavca. Ne znam gde ga je nosio (pretpostavljam da ne treba da obrazlazem da covek nece da kaze gde nosi, jer se ugradjuje), ali sam sklon da poverujem da ga je nosio bas u ovu istu firmu koju je Nesa pomenuo (samo mi tad nismo znali da takva firma postoji).
    Uglavnom, dobro je uradjeno - sajdzija koji je rasklapao i posle sklapao sat (dakle, video ga je u fazi "pre" i "posle"), rekao je da vrlo korektno uradjeno, da su osetljivi delovi - poput otvora za kljuc, navoja za poklopac i sl. - bili dobro zasticeni, odnosno da je kuciste dobro pripremljeno za taj proces, sto je i najvaznije i najskakljivije prilikom niklovanja ili pozlate.

    Posto planiram da kod njih odnesem i kazaljke na pozlatu, tj. da vidim da je tako nesto uopste izvodljivo, javicu rezultate...
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  9. #709
    Novi član
    Član od
    30.1.2012.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Ok,hvala.Cekam odgovor

  10. #710
    Novi član
    Član od
    26.1.2012.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Citat sima hrabri kaže: Pregled poruke
    nemoj me drzati za rec, ali ako je sat odlicno ocuvan, i jos u kutiji, s papirima, mozda bi dobio oko 70-80 eur kada bi ga prodavao, mozda ni toliko.
    ne znam da li ce se drugi sloziti, ali na osnovu onog sto sam video, ML dozivljavam kao potpuno nezanimljiv polumodni brend, koji pravi satove solidnog kvaliteta, ali ne donosi nista novo ni u jednom segmentu. ako se ne javi neko ko zna vise o ovom proizvodjacu da ti u nekoliko recenica sumira najbitnije, proguglaj malo po netu...
    sima hrabri da li si ti to neki nakupac sa buvljaka ? Izvini ali tako zvucis... ja sam moj sat nosio na neke procene, sve je super i to ne super nego vrhunski, extra ovo, extra ono, kad dodjemo do cene... samo malo da se pogleda na netu... hm.. 500-600 eura... ali posto odmah svi pomisle na dobru zaradu obavezno se ponudi sica 50-60 eura (naravno cilja se grupa ljudi zvanu- magarci) pa ako prodje proslo je xaxaxaxa

    drugo kazes "ML dozivljavam kao potpuno nezanimljiv polumodni brend, koji pravi satove solidnog kvaliteta", e pa prijatelju to je zato sto zivis u zemlji Srbiji i sto si nedovoljno obavesten, naravno ovakav sat se kod nas i ne prodaje, prvenstveno zbog svoje cene. Prelistaj slobodno malo po netu i vidi koje su cene satova pomenute marke.

Slične teme

  1. Akcija - odgovor u svakoj temi
    By Vladan Stevanovic in forum Info
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 3.9.2010., 21:14
  2. Koji sat da kupim u vrednosti do 12.000 rsd?
    By Milos89 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 12:34
  3. Samo Orient
    By Milanche78 in forum Japanski satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 5.11.2009., 15:10

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •