Strana 25 od 270 PrvaPrva ... 152122232425262728293575125 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 241 do 250 od ukupno 2699
Like Tree443Likes

tema: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

  1. #241
    Novi član
    Član od
    11.3.2011.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Hvala Angel na info, pa vidi se da je moj stariji, mislim da je pravljen ranije.Nosio sam ga ja nedavno kod sajdzije, on je otvarao i rekao da je svajcarski mehanizam.Ostalo nista nije rekao.Ja se ne usudjujem da otvaram to i slikam, da nesto ne bi polomio.
    Evo jos jedna slika kao da je jasnija, ali los mi je aparat, ma kada se otvori sat je besprekoran.
    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-p3120016.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-p3120001.jpg

  2. #242
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Omega Geneve Auttomatic-Sta mislite?

    Predlažem ti da izneseš sat na dnevno svetlo i tako napraviš par snimaka.Aparat(ili telefon) probaj da ne mrdaš pri slikanju.Nasloni ga ili se ti nasloni na nešto da bi izbegao pomeranje ruke.
    Ajde,potrudi se malo jer mi sat deluje baš zanimljivo
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #243
    Novi član
    Član od
    12.3.2011.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega Geneve Auttomatic-Sta mislite?

    Enicar Ultrasonik , 21 jewels , automatik , rekao bi da je pozlacen , i jako star bez narukvice .

    Moze li mi neko nesto reci o satu i da li ima neku vrednost ?

    Hvala

    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-fotografija-0080.jpg

  4. #244
    Novi član
    Član od
    11.3.2011.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega Geneve Auttomatic-Sta mislite?

    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-p3120013.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-p3120015.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-p3120006.jpg

    e bolje od ovoga ne mogu da uslikam, ako primetite sa obe ostrane su drugacije slike, boja odela momkai devojke su zamenjena.

  5. #245
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Omega Geneve Auttomatic-Sta mislite?

    @zorax - Ja nisam veliki strucnjak za vintage satove (a imamo ih dosta na forumu), ali ti mogu reci nekoliko detalja:
    - Enicar je cenjena firma i njihovi vintage primerci najcesce postizu cene od 30 do ~1500€.
    - vrednost vintage sata zavisi od jako mnogo detalja. Neki od njih su: da li je sat iz ogranicene serije, koji je proizvodjac (P. Patek i V. Constantin na primer - drze uvek vrlo visoku vrednost, cesto i Rolex), u kakvom stanju je sam primerak (najvaznije - cifer, staklo, stanje mehanizma a za neke primerke i kucista) i da li ima originalne delove. Takodje utice ako je sat ceo od zlata ili nekih drugih plemenitih metala.

    Konkretno - tvoj primerak je verovatno iz ~1960 i verovatno ima mehanizam 1010. Cini se da nije bas u najboljem stanju, mada bi trebalo proveriti stanje mehanizma. Zbog toga zakljucujem da konkretan primerak ne moze vredeti previse (verovatno 20-40EUR).

    Naravno - ovo sve uzmi sa rezervom, dok se ne javi jos neki znalac. Takodje - ovde mozes videti kako je izvrsena restauracija vrlo slicnog modela.
    Poslednja ispravka: vladas (12.3.2011. u 15:22)
    No time to lose

  6. #246
    Novi član
    Član od
    12.3.2011.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: longines dzepni sat

    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-fotografija-0085.jpgImam i ovaj sat pise Bucherer , 17 jewels ???

    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-fotografija-0083.jpg

  7. #247
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Omega Geneve Auttomatic-Sta mislite?

    Citat toba011 kaže: Pregled poruke
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	P3120013.jpg
Viđeno:	161
Veličina:	89,8 KB
ID:	6055Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	P3120015.jpg
Viđeno:	232
Veličina:	91,9 KB
ID:	6054Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	P3120006.jpg
Viđeno:	157
Veličina:	93,1 KB
ID:	6053

    e bolje od ovoga ne mogu da uslikam, ako primetite sa obe ostrane su drugacije slike, boja odela momkai devojke su zamenjena.
    Ako je problem da ti ovde procene zbog fotografija, probaj da odeš na sajam antikviteta koji se održava vikendom u hotelu Slavija. Ne znam da li je baš svakog vikenda, ali obavezno proveri telefonom. Izguglaj broj telefona recepcije, pa će ti reći ima li sajma ovog ili sledećeg vikenda.

    Ako hoćeš da ti tamo procene, pitaj na ulazu ko to radi i sačuvaj ulaznicu, jer ti je sa njom procena besplatna. Ako pitaš obične prodavce na sajmu, OBAVEZNO NAGLASI da ne prodaješ njima, već da te zanima da bi znao koliko vrede ti satovi, pa makar ih prodao kroz pet minuta. Nisam mnogo kompetentan za tvoje pitanje, ali ovako bih ja uradio za prvu pomoć.

    Imaš i link za časovničarske radnje na vrhu stranice (link pod nazivom Servisi), pa uzmi telefone više časovničara da ih pitaš vrše li procenu. I u tom slučaju naglasi da ne prodaješ njima, već da te zanima koliko vrede satovi.

  8. #248
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: longines dzepni sat

    @toba ono što pokušavam da ti kažem jeste da ti proizvođači proizvode i dan danas pocket satove što možda i nije primer godišta tvog sata, niko odavde ti ne može reći koliko košta sat koji imaš na osnovu slika. Pogledaj na ovom linku satove koje proizvode danas sa njihovim cenama. Da su i u prošlosti bili skuplji danas bi bili cenjeniji.

    @zorax kao što je Vlada rekao, satove koje si postavio imaju samo emotivnu vrednost.

  9. #249
    Banned
    Član od
    7.10.2009.
    Poruke
    213
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Danas sam gledao jedan stari sat Splendid sa hronografom, navijac. Mislim da je i kuciste zlatno. Da li neko zna nesto vise o mehanizmu, i vrednosti. Cini mi se da je neko ranije pisao to tom modelu.

  10. #250
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Ne bi bilo lose da ga uslikas, ovako ce ti tesko neko dati precizan odgovor.

Slične teme

  1. Akcija - odgovor u svakoj temi
    By Vladan Stevanovic in forum Info
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 3.9.2010., 21:14
  2. Koji sat da kupim u vrednosti do 12.000 rsd?
    By Milos89 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 12:34
  3. Samo Orient
    By Milanche78 in forum Japanski satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 5.11.2009., 15:10

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •