Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 51 do 60 od ukupno 61
Like Tree1Likes

tema: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

  1. #51
    Banned
    Član od
    1.3.2011.
    Poruke
    210
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    Vladane samo naprijed

  2. #52
    Član
    Član od
    16.1.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    452
    Lajkovi
    1595
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    Problem nije u tome što DSLR ne može da snima kvalitetan video. Naprotiv, neke vrhunske produkcije se sada rade sa Canon 5D MkII (serija Dr.House na primer). Problem je u tome što oprema koja je "oko" aparata daleko premašuje vrednost samog tela i objektiva. Nisam to detaljno pratio, al neophodni su dodaci za viewfinder, fokus, nošenje itd. A inače senzor u FullFrame DSLR aparatu je mnogo bolji od senzora svake kamere koja nije RED (koja košta desetine hiljada "tvrde valute"). Jednostavno, snimanje videa sa DSLR zahteva ulaganje u znanje i opremu, ali su rezultati vrhunski. To je sve samo nije praktično za "point & shoot" primenu. Da li to treba Vladanu da bi snimao video recenzije, to mora on da proceni.

  3. #53
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    Citat sima hrabri kaže: Pregled poruke
    prvi (casa vode) je zanimljiv jer pokazuje mogucnosti u situaciji sa jakim kontrastom, a u ovom spotu se lepo vidi prednost dlsr-a kada je u dof (depth of field) u pitanju - kvalitet je jednak filmskoj kameri od vise hiljada eura!
    Simo veruj ti meni U ovim primerima je prikazano ono najbolje kod DSLR aparata, i a to je upravo taj DOF. Kada vam je potreban takav efekat onda je taj video dobar. I ovo izgleda prelepo, a obrati paznju kako fotoaparat ide ravnomerno tj klizi u toku snimanja.. ide po posebnim sinama, ili je napravljen tzv lift, upravo zbog nepostojanja dinamickog autofokusa. Pa bas me zanima ko bi ovo mogao ovako mirno iz ruke da snimi. Ja sam iskreno probao jos davno na Nikonu D90, i nisam bio zadovoljan, jednostavno za klasicno snimanje tu je kamera nezamenjiva. Inace, odavno se Nikonovi objektivi koriste na Sony-jevim kamerama upravo zbog ovih efekata kada je bitan DOF, mada je tu potrebno jos dodatne opreme koja nije bas tako jeftina.
    E sada ovo je moje iskustvo sa DSRL-om i njegovim video snimskom. Iskreno mnogo bolje poznajem fotografiju nego video, pa moguce da nisam iskoristio sve mogucnosti, ali ipak mislim da za klasicno snimanje, (porodica, turisticki snimci..) video kamera je nezamenjiva.

  4. #54
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom

    Dobio si mnogo dobrih saveta, od kojih je najvažniji onaj da definišeš sebi šta i koliko hoćeš od fotografije?! Mnogo veća nego što se čini je razlika od amatera do NAPREDNOG amatera, u koju kategoriju se i sam svrstavam, i to posle 30 godina ozbiljnog bavljenja fotografijom. Profesionalca karakteriše samo jedna bitna odrednica: on živi od fotografije, i tada je ulaganje u opremu nešto sasvim drugo.
    Od kada se pojavio na tržištu koristim Nikona D90+zoom objektiv 16-85mm. Pri tom imam još samo jedan: normalac 50mm, f1.4...izuzetno dobro staklo jer on pomnožen sa krop faktorom od 1,5, (zbog toga što je senzor na D90 za toliko manji od punog formata), postaje idealan za portrete. Potrebe za makro snimcima rešio sam dodavanjem prstenova jer je to daleko jeftinije od kupovine posebnog makro. Sve to skupa danas nije tako velika investicija, iako je veća od tvog zadatog limita, i meni zadovoljava skoro sve moje potrebe.
    Razmisli ozbiljno o tome šta hoćeš od fotografije, jer ti i jedan CANON G12, iako nije dslr može pružiti vrhunske rezultate. I uklapa se knap u tvoj budžet. G serija canona je legendarna, sa njihovom najnaprednijom L optikom...moja ćerka još uvek radi sa mojim prvim digitalcem G3 od 4MP, već starijim od deset godina, bez i jednog problema.
    http://www.dpreview.com/reviews/CanonG12/2

    Uh, nisam pročitao prethodnu stranu na kojoj ti mnogi već preporučuju G12...pun pogodak, veruj nam!

    Pogledaj i ovu poslasticu: mali, MOĆAN, prestižan, skoro pa savršen...profesionalci ga često koriste za predsnimanja, posebno zgodan za uličnu fotografiju kad nećeš da budeš primećen.
    Leica D-LUX 4: Digital Photography Review
    Poslednja ispravka: d1d (16.4.2012. u 23:39) Razlog: spojene poruke
    ...požuri polako...

  5. #55
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    ^

    Panasonic kome je debelo prenaduvana cena samo zbog crvene tufne sa brendiranim imenom
    Probao sam ga i, na zalost, miljama je to daleko od prave Leice

    edit: probao sam jos neke Panasonice ( sa Leicinom "tufnom"), isto vazi i za ostale. Bolje je kupiti Panasonic, sve je isto ali se bar nesto novca ustedi
    Poslednja ispravka: d1d (17.4.2012. u 0:09)
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  6. #56
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    Uff, pokrenuste bas staru temu, ali ajde da napisem sa kojom opremom sam na kraju zavrsio

    1. Nikon D90 + Nikon 18-200mm VR
    2. Sony HDR-CX560

    Jos samo da nabavim bolje osvetljenje, kupim dodatni 50mm objektiv i to je sve za sada.

  7. #57
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    I ja sam dobio novu opremu
    Uskoro isprobavanje
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  8. #58
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    Preporucite mi neki sirokougaoni objektiv , i koliko mi para potrebno , za tu igrariju. Ajde kad sam vec ovde, mozda preporuka za neki filter, uglavnom volim da fotografisem pejzaze pa neki savet.

  9. #59
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    Citat Serb kaže: Pregled poruke
    Preporucite mi neki sirokougaoni objektiv , i koliko mi para potrebno , za tu igrariju. Ajde kad sam vec ovde, mozda preporuka za neki filter, uglavnom volim da fotografisem pejzaze pa neki savet.
    Zavisi koji aparat koristis i filteri zavise od promera objektiva i toga sta zelis sa njima, nekako je standardno skylite ili uv filter obican da se bar kupi i navrne na objektiv, inace foto berza je 17.3. u tc staklenac na trgu republike u beogradu, bice i polovne i nove opreme pa ako nekoga interesuje da zna

  10. #60
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    Hvala Bluesky na odgovoru Kupio sam ND i CPL filter za sad 17 mozda odem na berzu , da vidim sta ima, pa mozda i pazarim neki prajm

Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 763
    Poslednja poruka: 29.3.2024., 9:14

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •