Strana 2 od 7 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 61
Like Tree1Likes

tema: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika Dzoni
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Sarajevo
    Poruke
    1.261
    Lajkovi
    7643
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    Citat skydiver kaže: Pregled poruke
    Od kako je tema postavljena, hoću da napišem ovo nešto što je nickname napisao, tako da otprilike nemam šta da dodam

    Često ljudi koji prvi put uzmu DSLR očekuju odma bolje fotke, a fotke im budu i lošije nego fotke rađene idiotom i onda se razočaraju i batale. Tako da za početak uzmi nešto polovno, što jeftinije, vidi kako se tu snalaziš i polako kako ulaziš u taj svet tako će ti se dalje sve samo kasti.

    Samo pazi, to je rupa bez dna, isto kao i kada čovek počne da se zanima za satove
    100% potpisujem! Znam covjeka koji ima aparate i fotoopremu u vrijednosti 25000€ i stalno se zali da mu uvijek nesto nedostaje!

  2. #12
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    nemam nista pametno da dodam, rekose ljudi sve, s akcentom na postove @Dzonija i @nicknamea!
    ipak, ja ne bih preporucio kupovinu polovne opreme u pocetku, dok ne udjes malo u stos i ne vidis sta treba sve gledati (osim ako imas nekog pouzdanog od koga bi uzeo, a tu spadaju i oglasi na Dizajn Zoni! ).
    iako sam canondzija, ja bih preporucio istovi sto i @tolarbo - nikon d90, imao sam prilike da ga malo koristim i odusevio se! naravno, ako neko moze da ti donese iz US, proci ces mnoooooogo jeftinije, da ne kazem duplo, tj. dvostruko.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika GIvan
    Član od
    11.11.2009.
    Lokacija
    Zemun, Srbija
    Poruke
    508
    Lajkovi
    2418
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    Vladane ovde mozes da nadjes ono sto trazis:

    Recommended Cameras

    Pozdrav.
    vezba stvara majstora

  4. #14
    Banned
    Član od
    7.10.2009.
    Poruke
    213
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    Ova tematika je teza nego izbor sata! Vidim da ima sjajnih poznavalaca ove oblasti. I nickname je dobro opisao situaciju, slazem se sa svime. Jedino smatram da se tesko moze porediti tzv idiot sa dslr aparatom. E sada ko fotografise ima mnogo uticaja. Nekoo je vec negde napisao da ce dobar fotograf napraviti bolju fotografiju i sa najlosijim aparat, nego los fotograf sa najboljim fotoaparatom. Tako je i ovaj covek sa linka Peky napravio sjajne fotografije mobilnim telefonom. Ali ako se pogleda njegova galerija i ostalih fotografija vidi se da je covek neverovatan talenat. Posto je Vladan pitao za preporuku oko DSLR aparata, moja je preporuka Nikon D90 ili Nikon D80 i neki bolji objektiv.

  5. #15
    Član
    Član od
    16.1.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    452
    Lajkovi
    1595
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    D80 ima CCD senzor koji se muči sa ISO većim od 400. D90 ima sjajan CMOS senzor i daje sjajne rezultate i na ISO1600 koji je realno potreban.

  6. #16
    Banned
    Član od
    7.10.2009.
    Poruke
    213
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    Da tacno je. Ali tesko ce uklopiti u 500e Nikon D90 i neku bolju optiku, zato sam prepurucio kao rezervnu varijantu D80. A ne verujem da ce Vladam mnogo slikati sa vecim ISO od 400.

  7. #17
    Član
    Član od
    16.1.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    452
    Lajkovi
    1595
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    Uh, dobar highISO je "navlaka". Slikaće ne sekiraj se, samo ako to valja. Fotke sa blicem vs. onih samo sa ambijentalnim svetlom ne mogu da se porede. Ko kvarc i automatik

    Inače, evo meni je aparat uvek na ISO1600 ovih oblačnih dana unutra. I sa f2.8 imam oko 1/30 shutter. Nedovoljno da fotkam decu koja jurcaju okolo. A neću da ih pržim blicem, to ne valja raditi njihovim osetljivim očima koje se još nisu potpuno razvile.

  8. #18
    Stariji član Avatar korisnika Dzoni
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Sarajevo
    Poruke
    1.261
    Lajkovi
    7643
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    Isto tako predlazem knjige o digitalnoj fotografiji od fotografa Scott Kelby-sve 3 knjige-koje su i meni mnogo pomogle da napredujem i toplo ih preporucujem!E da, naravno da je kvalitet fotografija mnogo bolji sa dSLR aparatom nego sa kompaktom(zbog velicine senzora!), ali ko ne moze koristiti dSLR aparat u nekim situacijama onda odlicno dodje kao alternativa ovaj Canon G11. Nikon D80 bi se mogao naci do 500€(polovan naravno, nov vise ne postoji), a vec Nikon D90 polovan-tesko za te pare!(Meni je stvarno svejedno koji je aparat u pitanju, nisam zakleti Canondzija-svaki aparat je dobar na svoj nacin,Canon sam izabrao zbog bolje podrske objektivima!).

  9. #19
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    Citat nickname kaže: Pregled poruke
    Nedovoljno da fotkam decu koja jurcaju okolo. A neću da ih pržim blicem, to ne valja raditi njihovim osetljivim očima koje se još nisu potpuno razvile.
    ne brini, direktan blic u vugla, tj. oci, treba izbegavati samo u prve tri nedelje, mesec dana, a ako baunsujes o plafon ili zid, sto verujem da radis, onda, naravno, nema veze.
    inace, potpuno se slazem u vezi sa high ISO pitanjem!
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  10. #20
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    Sam protiv svih........
    Znaci Olympus...... caka je u velicini



    .......^^ a tezak samo 362gr. DSLR koji moze svuda da se nosi bez problema
    evo i linka na kome se vide high iso sposobnosti ovog malise..
    http://www.dpreview.com/reviews/olympusepl2/page14.asp
    Poslednja ispravka: d1d (14.2.2011. u 12:39)

Strana 2 od 7 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 763
    Poslednja poruka: 29.3.2024., 9:14

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •