Strana 5 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 61
Like Tree1Likes

tema: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

  1. #41
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    Hmm, sada sam zbunjen mislio sam da fotoaparat moze da radi autofokus prilikom snimanja.
    Iznenadjen sam, jer takvu funkcionalnost imam u iPhone-u pa me malo cudi da aparat od 700 i vise EUR nema takvu funkcionalnost.
    U svakom slucaju slazem se sa tvojim predlogom da pozajmim od nekog fotoaparat i da isprobam kako to radi. Ako neko zeli da mi pozajmi fotoaparat na nekoliko dana neka se javi na pp

  2. #42
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    Po svemu sto je nickname napisao (a naravno i ostali) - Vladane - meni se cini da je za tebe najbolji neki S95 ili G10/G11/G12 ili nesto u toj klasi?
    No time to lose

  3. #43
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    Citat Vladan_Stevanovic kaže: Pregled poruke
    Hmm, sada sam zbunjen mislio sam da fotoaparat moze da radi autofokus prilikom snimanja.
    Iznenadjen sam, jer takvu funkcionalnost imam u iPhone-u pa me malo cudi da aparat od 700 i vise EUR nema takvu funkcionalnost.
    U svakom slucaju slazem se sa tvojim predlogom da pozajmim od nekog fotoaparat i da isprobam kako to radi. Ako neko zeli da mi pozajmi fotoaparat na nekoliko dana neka se javi na pp
    Vladane video kod DSLR aparata je jako los. Naime, ne samo da nema autofokus, vec nema jos mnoge stvari koje su danas standard kod bilo koje kamere. Tako da nema ni stabilizaciju slike, nema klasican video procesor, nema ni kontinuelni wb.. Mislim sama konstrikcija DSRL aparata je drugacija od video kamere, pa otuda i nepostajanje ovih funkcija. Tako da DSLR moze da posluzi kao video kamera, samo kao pomocna video kamera, isto kao i tvoj iPhone..
    ps i meni se cini da tebi najvise odgovara Canon G12, ili posebno fotogaparat DSLR i neka Sony video kamera

  4. #44
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    Citat tolarbo kaže: Pregled poruke
    Vladane video kod DSLR aparata je jako los.
    hmmm... ne mogu da se slozim, miki! moj stari dslr nema funkciju snimanja videa, pa se ogradjujem unapred jer ne znam kako sve to funkcionise, ali ne bih rekao da je video na dslr los. naprotiv, odlican je. koliko pratim forume koji su posveceni fotografiji i videu, mnogi koriste dslr aparate, i to one pristupacnije, kao canon 550d ili nikon d90 za profi snimanje, ukljucujuci i vencanja i muzicke spotove... tako da - moze sigurno, samo treba prouciti...
    da, setih se upravo da sam nedavno prodao jedan svoj stari manuelni objektiv cosinon 135/2.8 nekom decku koji studira za kamermana. on koristi canon 550d za profi snimanja i ceo sistem je sklopio od polovnih, manuelnih objektiva koji kostaju po 10 ili 20 eur!

    pogledajte, npr., ovo ili ovo, kratke testove (canon 7d + dva jeftinija objektiva) ili ovo, snimano canonom 550d!
    prvi (casa vode) je zanimljiv jer pokazuje mogucnosti u situaciji sa jakim kontrastom, a u ovom spotu se lepo vidi prednost dlsr-a kada je u dof (depth of field) u pitanju - kvalitet je jednak filmskoj kameri od vise hiljada eura!
    Poslednja ispravka: sima hrabri (8.5.2011. u 14:43)
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  5. #45
    Mlađi član
    Član od
    8.3.2009.
    Poruke
    95
    Lajkovi
    48
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    Vladane uzmi bre Canon G 11 ili 12,i zavrsi tu pricu sa foto aparatom,sluzice te godinama i kao sto sam vec rekao vise vredi polovan G od polovnog Dslr-a u oglasima!!!

  6. #46
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    (aj ja jos jedared, pa necu vise. )
    vladane, ako ces snimati pretezno video recenzije i/ili neke porodicne momente i sl., svakako da dslr nije dobar izbor - previse skupo, glomazno i komplikovano za tu namenu.
    onda bi ti pomenuti GXX ili neka pocket kamerica zavrsila posao savrseno! ove pocket kamere sam probao i odusevio se - kliknes i snimas u HD, a velicine su mobilnog telefona. brzo, lako, kvalitetno, funkcionalno i jeftino!
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  7. #47
    Banned
    Član od
    1.3.2011.
    Poruke
    210
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    čovjek hoće DSLR.

    ja osobno isključivo zbog praktičnosti ne bih uzeo aparat veći od nekadašnjih LEICI ili OLYMPUSA.

    RICOH CAPLIO GX 200

    je moj konačan izbor. Međutim mislim da gospodina to neće zadovoljiti jer to nije DSLR i neće mu biti dobar u ruci da sa njime izgleda moćan dasa

  8. #48
    Mlađi član
    Član od
    8.3.2009.
    Poruke
    95
    Lajkovi
    48
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    Covek jos uvek nezna sta hoce,mozda taj Ricoh i nije tako los,pitanje je koliko ce vredeti kad ga bude prodavao,Canon-a ce prodati siguran sam mnogo brze.

  9. #49
    Banned
    Član od
    1.3.2011.
    Poruke
    210
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    ricoh je moj izbor, i to nije najnoviji fotić niti je cijenjen po pitanju popularnosti kao canon.

    međutim po perfomansama je tu negdje, a puno je manji. i više ga cijene profesionalci.

    tu je jedan review

    RICOH Caplio GX100 Reviews - alaTest.com

    To je fotić koji doslovno skoro da možete staviti u džep od košulje.

    to spada u compact klasu, ali i canonova G serije također, iako je veća i teža.




    DSLR ima prednosti većeg senzora, okidanja zaredom u 1 sekundi i slično i svakako se ne može komparirati u noćnim uvjetima sa manjim compactima.

    svako voli nešto.
    Ricoh GX200 Review - AlphaMountWorld.com

    Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR-gx200-g10-large.jpg Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR-gx200-accessories-small.jpgPreporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR-ricoh-caplio-gx100-106697_small.jpg

    Poslednja ispravka: panonski (8.5.2011. u 15:56)

  10. #50
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    Hvala na savetima, zaista cu ponovo uzeti u razmatranje neki od Canon G modela. Panonski ne razmisljam o dSLR da bih bio "mocan dasa", vec zato sto mislim da daje najkvalitetniji rezultat u bilo kojem obliku (slika, video). Ova tema upravo sluzi da bih proverio da li gresim ili ne. Hvala na preporuci za taj Ricoh, njih zaista nisam imao u vidu.

    Naidjoh na zanimljive stranice:

    Best DSLR cameras for shooting HD video | Macworld

    Canon DSLR Video - How to Guide for Shooting HD Video with DSLR Cameras

    Moram malo vise da se pozabavim citanjem, ali vremena nikad dosta..

Slične teme

  1. Odgovora: 761
    Poslednja poruka: 25.3.2024., 12:26

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •