Strana 3 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 61
Like Tree1Likes

tema: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

  1. #21
    Stariji član Avatar korisnika Marko 5
    Član od
    5.2.2010.
    Lokacija
    Srbija - Beograd
    Poruke
    1.023
    Lajkovi
    587
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    Ja sam uzeo pre nekih godinu dana Nikon D5000,uklapa se u cenu a aparat je prosto savrsen...

  2. #22
    Stariji član Avatar korisnika Dzoni
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Sarajevo
    Poruke
    1.261
    Lajkovi
    7643
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    Citat Dzoni kaže: Pregled poruke
    ....Za Canon je to da imalo valja Canonov 530 EX ili jos bolje 580EX.To je oko 250€.
    Moja greška-mislio sam na blic Canon 430 EX!Sorry!

  3. #23
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    Ljudi hvala puno na odgovorima, zaista nisam ocekivao ovoliko informacija. Zaista mi je zao ali ne mogu veceras sve to da proanaliziram, posto sam mrtav umoran od puta a stigao sam malopre u Skoplje. Potrudicu se da sutra sve pregledam pa da postavim jos neko pitanje.

    Pozdrav.

  4. #24
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    Eh te makedonke

  5. #25
    Mlađi član
    Član od
    8.3.2009.
    Poruke
    95
    Lajkovi
    48
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    Posto si napocetku,rekao da se preterano nerazumes u foto aparate,moram te upitati,zbog cega bas DsLR? Moje licno misljenje je da za pocetak, nemas potrebe za takvim aparatom,ako nemas nekog iskustva.Teski su i glomazni,skupi objektivi,pa onda vucaras ogromnu torbekanju za sobom,licices na nekog japanskog turistu.Mislim da bi trebao uzeti nesto i Compact klase(ali one HIGH)npr.Canon G12,po meni,a i mnogim drugima jedan od najboljih aparata u toj klasi na trzistu,G serija vec godinama u nazad,drzi sve pobede u testovima.Robusni su,pouzdani i kvalitetni,velicina senzora ti je i vise nego dovoljna,a slike fenomenalne sa realnim bojama,stelovanja su skoro kao i kod nekog DsLR-a.Gomila profesionalaca ga koristi kao drugi aparat.Pogledaj malo oglase,puni su DsLR aparata koji se mesecima vrte,a probaj nadji neki Canon serije G12 ili G11,nema!!! Ako ga i bude prodace se vrlo brzo jer su izuzetno trazena i prodajna roba.Sto se tice cene,koja bas nije narocito popularna(oko 500 eur) ,kosta skoro kao neki od DsLR-a kod nas na trzistu,ali veruj mi da mu cena nepada brzo ko drugim aparatima,ma on ti dodje nesto kao Volkswagen,uvek je u modi i negubi na vrednosti!!! Ja sam se takodje zaludjivao da kupim neki DsLR aparat,ali kad sam video mogucnosti i kompaknost ovog Canona,rekoh sebi to je taj,moj sledeci aparat!!! Nadam se da sam ti bar malo pomaogao,toliko od mene...
    Poslednja ispravka: viper (14.2.2011. u 23:22) Razlog: pravopis

  6. #26
    Novi član
    Član od
    14.2.2011.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    pogledaj i nikon s8000, duplo jeftiniji od canona g serije, a za pocetnika je odlican

  7. #27
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    Nisam hteo da se mesam jer nisam veliki strucnjak za ovu temu. S druge strane - rado sam iscitao mnogo toga sto ste postavili i preporucili i dalo se dosta nauciti. I vrlo sam vam zahvalan .

    Da se nadovezem na viperovu pricu - malo sam citao u medjuvremenu, razmisljao sta bih ja uradio - isao na DSLR, na PEN i nekako mi se iskristalisalo da bih ipak ostao pri nekom modelu iz Prosumer klase. I bas kad sam poceo da razmisljam o Canon G12 - video sam da postoji jos par vrlo interesantnih modela i ozbiljno se zagrejao za Canon S95 i Panasonic LX5!!! Kod S95 se radi o istom senzoru i elektronici kao za G12, ali sa boljim i brzim objektivom, veceg maksimalnog otvora blende (f/2,0) i vrlo lepim rezultatima sa snimanjem dece (brzih pokreta), u zatvorenim prostorijama i sa slabijim osvetljenjem.
    BTW - ovde je lep test koji odrazava osobine pomenutih aparata.
    Poslednja ispravka: vladas (15.2.2011. u 0:13)
    No time to lose

  8. #28
    Stariji član Avatar korisnika Dzoni
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Sarajevo
    Poruke
    1.261
    Lajkovi
    7643
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    I Vipera i Vladasa potpisujem-pogotovo sto pouzdano znam da mnogi profi fotografi ako hoce da ostanu neuocljivi koriste upravo ove male aparatiće-Canon G10, Canon G11 i Canon G12! G12-i meni je najbolji, ali je dosta skup, vec G10 se moze naci dosta jeftiniji(jer se vec smatra starijim modelom, ali nema veze, isto odlican aparat koji se zakači za kaiš svoj i ne treba da se sekirate za ostalu tesku fotoopremu!).Vec sam rekao, da se sad ne bavim ovim čime se bavim-uzeo bih upravo Canon G10!Odlican aparatić s kojim necete razlikovat kvalitet fotografije od nekog dSLR-a!A poslije, ako se otvore apetiti i zeli se raditi u studiju, i pri tome se skupe pare-moze se razmisljati o kupovini dSLR-a i mnoštvo objektiva koji se moraju nakupovati za taj aparat!Jer imati dSLR aparat sa samo jednim kit objektivom je isto kao imati kompjuter bez interneta!

  9. #29
    Član Avatar korisnika WlayCo
    Član od
    19.2.2010.
    Poruke
    175
    Lajkovi
    81
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    Mene mrzelo da se smaram sa menjanjem objektiva i svim tim zajebancijama pa sam (u to vreme) uzeo najbolji PROSUMER koji sam nasao , Fuji S100fs Fujifilm S100FS: new flagship: Digital Photography Review DSLR look like 11Mp, 14,3x zoom + 2x digitalni itd, itd...

    Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR-00376_fujifilm-finepix-s100fs.jpg
    Who's your daddy?

  10. #30
    Član
    Član od
    26.2.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    100
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    Pre svega pozdrav svim clanovima!
    Poseban pozdrav za Vladana i ostali tim moderatora i sve pohvale za sadasnji izgled i kvalitet foruma!
    Dugo me nije bilo na forumu, ali dosta sa offtopic-om..

    Vidim da u temi jos niko nije predlozio Nikon D3100 koji je i vise nego zadovoljavajuci izbor za pocetnika, a i cena mu nije preterano visoka.. Ima ga i kod nas za sasvim pristojne novce i savrseno bi se uklopio u izbor do 500e nov, tako da ne bi imao briga oko garancije koja bi se verovatno izgubila ako bi se aparat narucivao iz inostranstva.. Pogledaj karakteristike na netu, da ne duzim nepotrebno.

    Ako vec ozbiljno planiras kupovinu dslr-a, mozes pogledati malo cene po madjarskoj koje su daleko povoljnije nego kod nas, a kopletnu njihovu ponudu bi imao na sledecem sajtu: rGp - Az rsszehasonlt oldal - Magyarorszg, samo unesi model koji te interesuje u polje za pretragu! Tu je na jednom mestu objedinjena sva ponuda, jedina mana je sto nema engleskog jezika, mada ni to ne predstavlja preterani problem.. Odlicna stvar je sto je kod njih pdv 25%, tako da bi prilicno ustedeo povratom na granici!
    Takodje bi mogao da uklopis malo klalitetniji model za cenovni rang od 500e, ali moj najiskreniji savet bi ti bio da pogledas neki entry level dslr tipa Nikon D3000, Canon 1000d ili vec predlozeni D3100 koji je za klasu iznad i ima opciju snimanja video formata za razliku od pethodna dva, i uz njih izaberes ponudu koja u sebi sadrzi dopunski objektiv.. Tj. za 500e bi imao npr. Nikon D3100 sa 18-55 i 55-105 objektivom, sto je VELIKI PLUS u startu!

    Eto toliko, nadam se da sam bio od pomoci..

    Jos jednom veliki pozdrav,
    Aleksandar

Slične teme

  1. Odgovora: 763
    Poslednja poruka: 29.3.2024., 9:14

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •