Strana 4 od 18 PrvaPrva 1234567814 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 175
Like Tree637Likes

tema: Bluesky - Par mojih satova

  1. #31
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    pa to je iskreno po meni stvar licnog shvatanja, nazalost vecina starih stvari mlade generacije bacaju jer im je krs, staro ili ruzno a jure neke na bateriju koji drece u mraku, ok je voleti nesto ali biti svestan vrednosti je nesto drugo Hvala trudim se da sve satove dovedem u najbolje stanje, ovaj sam danas polirao rucno i prsti su mi otpali

  2. #32
    Član Avatar korisnika somy
    Član od
    11.7.2012.
    Lokacija
    nis
    Poruke
    441
    Lajkovi
    409
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    samo napred drugar!!!!

  3. #33
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    haha hvala ) pa ono svaki put po sat vremena i ima da se cakli danas sutra idem po fotoaparat svoj pa se nadam i nekim boljim slikama danas je seiko dobio novi kajs , kod majstor Puga je guzva pa dok stignem jednom na red da imam bar nesto Uskoro sledi predstavljanje Longines Flagship-a , para Certina, i nekih kasnijih satova !
    Inace cesto su me serviseri satova pitali kako to da eto nemam neke skuplje satove kad su bili zastupnici, istina je da su imali, ali je otac ostavio prijatelju koji je imao casovnicarsku radnju u jednom od pasaza u Knez Mihailovoj ulici i on je covek pocetkom rata iznenada otisao za Ameriku i ostavio je ocu poruku gde su satovi, medjutim to je sve 1993. godina i otac kad je zvao receno mu je bilo da neznaju nista nizakakve satove i ... Ja sam to saznao pre nekih 7 godina i od toga nema nista, on nije uspeo nista da dozna, tu je bio i od pradede Longines zeleznicki dzepni, i par skupih Longina, kao mali sam isao cesto i sa njim i sa majkom kod njega zvao se majstor Aca. Ali svasta se dogadja svima nama u zivotu i zivot ide dalje, pa tako i satovi, ono sto imate od satova nebitno kolk ovredi ako je i uspomena na neku vama blisku i dragu osobu cuvajte, jer to vredi vise od svih para ako mozete staviti na ruku sat koji je nosio neko vama blizak, taj sat vas povezuje i secanja koja imate!
    esdy_11192 likes this.

  4. #34
    Član Avatar korisnika somy
    Član od
    11.7.2012.
    Lokacija
    nis
    Poruke
    441
    Lajkovi
    409
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    naravno druze,nije kolekcija satova samo ona kopoja vredi neznam koliko.kolekcija je i ona koja ne vredi puno,ali mozda vredi za onoga ko je ima zato sto ga seca na nekog ili na nesto......
    bajker01 and Bluesky like this.

  5. #35
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Naravno Vazda pohodim sto internet sto pijace i buvljake jer kolk osam cega zanimljivog video tamo to je strasno, a najlepse je kada se povrati u zivot neki sat koga je sudbina zadesila da se nadje sav unakazen na nekom najlonu u blatu Nema sata koji je tako nesto zasluzio za svoj kraj
    bajker01 and Zagor like this.

  6. #36
    Član Avatar korisnika somy
    Član od
    11.7.2012.
    Lokacija
    nis
    Poruke
    441
    Lajkovi
    409
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    naravno,slazem se sa tobom. ja kupim neki sat koji nije nesto puno vredan pa ga sam sredim i vratim u zivot....
    Bluesky likes this.

  7. #37
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Davno sam u svojoj muci jureci delove i servisere da osposobim satove naletao na razne probleme, ili ga izgrebu na moje oci ili nece n ida rade ili ovo ili ono, ali jedan stari serviser mi je posteno rekao : " Momak to je sat, on da cami u kutiji nije, on je da se nosi na ruci i da kuca kao srce, sve ostalo je samo parce gvozdja koje ni sunce videti iz fiok nece " i prosto covek je bio potpuno u pravu, tak odanas zahvaljujuci jednom posebnom prijatelju vecina mojih satova ponosno kuca Al bice price posebne za to kada budem predstavljao jednu certinu
    VLADAN P and Zagor like this.

  8. #38
    Član
    Član od
    3.10.2012.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    383
    Lajkovi
    716
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Sjajna tema, Bluesky, sa zadovoljstvom sam je čitao i radujem se nastavku!
    Bluesky likes this.

  9. #39
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Danas drugari imam cast da predstavim jednu veoma posebnu Certinu Nije posebna cenom vec svojom pricom Pa da krenem u besedu. Pre nekih petnestak godina jos sam mladjan bio i moj otac je imao jednu kutiju gde je bila gomila satova i delova, to se vuklo po ormanu i tu izmedju nekih upolovacenih i vidno onesposobljenih satova vida pregazio ih auto, ili im fali sve i svasta, stajala je kompletna certina ali bez kajsa. Samo navijes i nista, protreses i nista, ni makac. Oca pitam za sat, on onako vise u prolazu ma mani ga se, nije ispravan. Ja svejedno sat prisvojim da cuci kod mene u fijoci umesto da se grebe sa krsem. Pre nekih 8 godina zainatim se ja da ga popravim, skupim neke pare pa ajd vamo ajd tamo i svi odmahuju glavom, nema mu pomoci fali deo i tako jedan dan dodjem do Servisa Martinovic, od drugara zet je radio tamo ko serviser, a starog Martinovica su i otac i deda znali jer je bio na Terazijama pravo preko puta Interkomerca pa im je bilo zgodno da sve vezano za satove zavrse tu. I dodjem ja sa satom i kutijom delova, Buca mi popravi sekundaru na jednom, zameni kajs na drugom, otvori Certinu mase glavom, nema dela a i moz da kosta ak ose nadje i vraca sat. Ja sta cu ajd sat u kutiju pa kuci. Sticajem okolnosti kod mene na pijaci jedan poznanik prodaje foto opremu i po koji sat, kupovah ranije od njega nesto a i znali smo se sa foto berzi, pozalim mu se ja na Certinu ukletu, kad on rece daj da vidim, donesem ja i on kaze jeste fali deo ali nije da nemoze da se uradi, ok, odem ja kuci pokupim kutiju sa delovima, posto sam ustanovio pre toga sa serviserima da eto nezgode nijedan deo nije ni za jedan od mojih satova, a niko nece da kupi a ni na poklon da primi, te se vratim i dam poznaniku i sat i delove, i zaboravim. Posao, fakultet, zivot, i jedan dan pozove me i kaze e imam nesto za tebe dodji dole, i saceka me Certina Letos sam Putovao u Stoholm i Certina je isla na put, bila je precizna i radila tacno, ni minut gore ni minut dole ko pravi Svajcarac Ja presrecan ko malo dete, pitam drugara kolko sam duzan, on kaze ma sta ti je nego ajd do mene da vidis nesto, kad ispostavi se da je covek kolekcionar satova, i serviser, nije mu to struka ali je popravljao objektive, a iz nuzde naucio i satove, sada kada slabije vidi sa satovima manje radi, ali je i dalje pun znanja


    Sat stavim na ruku pa pravac kod oca, i pokazem mu sat i onda mi on isprica njegovu pricu, dotle prosto je samo odmahivao ruku. Sat je stigao nekompletan iz fabrike, nisu ih proveravali ,sve je bilo ok zapakovano, i sat je otisao nekome za poklon u PIK Virovitica, covek dobije sat sat nece da radi, bruka, vrate sat Interkomercu, a oni kod Martinovica na servis, kazu fali deo prosto ga nema unutra, ok, naruci otac deo, stigne manji paket koverat, otac odnese Martinovicu ovaj otvori koverat kad tamo delovi polomljene plasticne kutije i deo sata sav uniste, sta je bilo, onaj u posti tresnuo pecatom po kutiji koju je i odma unistio. Otac poludi pozove Certinu objasni, i oni posalju ponovo ovaj put deo isto u paket koverti ali povecoj da ima gde da lupi pecat i deo u metalnoj kutiji. Otac preuzme paket, opet kod Martinovica otvore kad opet tresnut pecat posred kutije, kutija metalna sva savijena od udarca, deo naravno unisten. Posto je to trajalo vec neko vreme a otac nije vise imao nerava ni za postu i njihove umnobolne radnike posle posete posti i rasprave sa njima, da coveku ceo nov sat cak i bolji a ovaj tresne u fioku, a to se sve dogadja oko 1970. godine. I sat je stajao tako do 2011. godine, znaci 40 godina Evo danas imate priliku da ga vidite, meni je lep, samo bolji kajs da nabavim, cifer bi mogao da se ocisti ali neka, a primetice te da nema originalnu krunicu, neko ju je skinuo u nekom od servisa tokom 40 godina kolko je otac tu i tamo slao da se vidi jel ima dela. Ako neko ima krunicu za nju rado bi je otkupio !
    Priložene slike Priložene slike Bluesky - Par mojih satova-imgp1181.jpg   Bluesky - Par mojih satova-imgp1180.jpg   Bluesky - Par mojih satova-imgp1179.jpg   Bluesky - Par mojih satova-imgp1178.jpg   Bluesky - Par mojih satova-imgp1177.jpg   Bluesky - Par mojih satova-imgp1176.jpg   Bluesky - Par mojih satova-imgp1175.jpg   Bluesky - Par mojih satova-imgp1174.jpg   Bluesky - Par mojih satova-imgp1173.jpg   Bluesky - Par mojih satova-imgp1172.jpg  

    Bluesky - Par mojih satova-imgp1171.jpg   Bluesky - Par mojih satova-imgp1170.jpg   Bluesky - Par mojih satova-img_8749.jpg   Bluesky - Par mojih satova-img_8747.jpg  
    RUS, esdy_11192, VLADAN P and 5 others like this.

  10. #40
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Odlicna Certina i zanimljiva prica.
    MIslim da nema potrebe za ciscenjem cifera, izgleda odlicno s obzirom na starost.
    Bluesky likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •