Strana 1 od 18 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 175
Like Tree637Likes

tema: Bluesky - Par mojih satova

  1. #1
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Bluesky - Par mojih satova

    Pozdrav svima, drago mi je da sam na ovom forumi i nema boljeg nacina nego da se upoznamo tako sto cu sa vama podeliti neke satove iz moje kolekcije. Imao sam tu srecu da sam najveci broj satova nasledio od mog dede i oca koji su jedno vreme bili zastupnici za Svajcarske satove. Nazalost jedan deo mnogo starijih porodicnih satova je nestao u vihoru 90 tih godina, i ostalo je sto je ostalo. Pa da krenemo redom

    Prvi sat koj ivam pokazujem je UMF RUhla kupljen posle rata, kada je deda isao za Nemacku, to je Istocno Nemacki proizvodjac i ako ste naisli na neke novije modele kada ih otvoriti podsecaju vise na konzerve nego na sat. E sada svaki put kada bi neki sajdzija video doticni sat krenulo bi se sa pricom, mali bolje da ga bacis to je krs i tako... Ali cim bi ga otvorili odma bi promenili pricu. Sat ima 15 rubina i da budem posten, deda ga je nosio posle rata i kada je otac upisao gimnaziju dobio ga je od dede i to davne 1962. godine, po zavrsetku srednje skole ga je skinuo i stavio u fioku i pre pet godina sam ga nasao i on je radio tacno i bez ikakvih problema i nije mu bilo potrebno ciscenje , za razliku od nekih drugih mnogo kvalitetnijih. Ako pogledate vidi se jasno da stoji da je pravljen u Nemackoj a ne u Istocnoj Nemackoj, sto moguce govori da je pravljen u nekom vremenu posle rata dok nisu potpuno sve izmenili. Poslednja slika koju vidite je pre nego sto sam mu ispolirao pleksiglas. Sat je meni vrlo lep i zaista ga sa uzivanjem nosim
    Priložene slike Priložene slike Bluesky - Par mojih satova-r1.jpg   Bluesky - Par mojih satova-r2.jpg   Bluesky - Par mojih satova-r3.jpg   Bluesky - Par mojih satova-r4.jpg  
    Poslednja ispravka: Bluesky (25.1.2013. u 23:37)
    tolarbo, milan zmaj, RUS and 26 others like this.

  2. #2
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Lepa Ruhla
    Imam istu, samo sto je tvoja u dosta boljem stanju.
    Bluesky likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #3
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Drago mi je da nisam jedini Jel znas nesto vise o samom satu? Ja sam shvatio da sa casovnicarima retko i mogu oko toga. Pa pazi cuvan je bio u kutiji u fijoci Najvise mi se svidja kako se lepo navija

  4. #4
    zma
    zma je offline
    Stariji član Avatar korisnika zma
    Član od
    21.8.2012.
    Lokacija
    Ukrajna i Srbija
    Poruke
    1.924
    Lajkovi
    18076
    Reputacioni uticaj
    114

    Određen forumom Bluesky - Par mojih satova

    Леп сат! Лепа традиција! Деда, Отац, Син!!! Браво!!!
    Shmizla, anbeast, 23jewels and 3 others like this.

  5. #5
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Iskreno, ne znam skoro nista o tom satu. Ja sam ga nabavio pre par godina.
    Bluesky likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  6. #6
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Nazalost nemam fotografiju mehanizma, ali uslikacu ga A sada par fotkica ovako, pored satova nasledio sam i dobar deo delova i mehanizama, to sam kasnije poklonio prijatelju jer nijedan nije odgovarao za moje satove.
    Ako bolje pogledate mozete videti jos jedan simbol proizvodjaca na ovom Longines mheanizmu Tu su i uvek potrebni nozici
    Priložene slike Priložene slike Bluesky - Par mojih satova-q1.jpg   Bluesky - Par mojih satova-q2.jpg   Bluesky - Par mojih satova-q3.jpg   Bluesky - Par mojih satova-q4.jpg   Bluesky - Par mojih satova-q5.jpg   Bluesky - Par mojih satova-q6.jpg  
    Poslednja ispravka: Bluesky (26.1.2013. u 0:09)
    Shmizla, tolarbo, RUS and 9 others like this.

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Ovaj Longinov hronograf je prelep, steta sto je odvojen od kucista..
    Bluesky likes this.

  8. #8
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Odlicni nozici
    Bluesky likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  9. #9
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Hronograf je zapravo bio reklamni uzorak mada je radio kad se navije, bilo ih je jos a nozica je vazda bilo po kuci jedino mi krivo sto mi je ostao samo jedan certina lepa mi je boja
    DrAgod likes this.

  10. #10
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    E pa da nastavimo dalje

    Nazalost nije mi tu fotoaparat pa se dovijam sa nekim kompaktnim i sa nekim starijim slikama sto sam imao. E sada svako ima bar jedan zlatan il pozlacen sat, pa tako i ja, jedan je Longines Flagship, a drugi je Certina coronation automatic Town and Country Chronometer, i bicu sasvim iskren Cerina mi je omiljeniji E sada mada je otac imao dosta posla sa Longines firmom, nekako je licno vise voleo Certina satove, uvek mi je pricao da su oni bili u rangu A klase satova po mehanizmima, ali posto su se probijali kao novi proizvodjac kompletnog sata ( inace su radili samo mehanizme) imali su nize cene, i bili su B klasa iako nipocemu nisu zaostajali za takozvanim firmama A klase, ali vise puta je mogao da se uveri da je certina bila mnogo bolja od Longines sata , tako da u tim danima bilo je moguce da za manje para dobije jednako kvalitetan sat, kasnije je Certina radila DS1 i DS2 satove, njeni satovi su isli na Himalaje, i otac je imao i prvi kvrarcni sat sa lcd ekranom i biometrom, nazalost stradao mu je u godinama kasnije ekran. Danas je certinin vlasnik Swatch jedan brend ciji ja zaista nisam miljenik. Kako bilo predstavljam vam Longines i Certinu jedan je bio dar mog dede meni za punoletstvo a drugi od oca , naravno otac i deda su ih nosili a ja sam ih dobio kasnije pogotovo sto je moj deda preminuo kada mi je bilo svega 11 godina. Imam i njihove originalne kutije koje su poprilicno velike E pa sada koji vam se vise dopada?
    Priložene slike Priložene slike Bluesky - Par mojih satova-img_9274.jpg   Bluesky - Par mojih satova-imgp1115.jpg   Bluesky - Par mojih satova-imgp1117.jpg   Bluesky - Par mojih satova-imgp1119.jpg   Bluesky - Par mojih satova-imgp1120.jpg   Bluesky - Par mojih satova-imgp1123.jpg   Bluesky - Par mojih satova-imgp1125.jpg   Bluesky - Par mojih satova-imgp1127.jpg   Bluesky - Par mojih satova-imgp1128.jpg  
    RUS, vladas, GIvan and 22 others like this.

Strana 1 od 18 1234511 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •