Strana 6 od 18 PrvaPrva ... 234567891016 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 51 do 60 od ukupno 175
Like Tree637Likes

tema: Bluesky - Par mojih satova

  1. #51
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.018
    Lajkovi
    58506
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Odlican satic
    Bluesky likes this.

  2. #52
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Inace programcicem koji sam nasao na forumu utvrdio sam da je datum proizvodnje mog seika maj 1970., sto znaci da ima 43 godine

  3. #53
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Nagradna pitalica za sve Ako je ovo kutija, sat cija je kutija je?
    Priložene slike Priložene slike Bluesky - Par mojih satova-imgp1202.jpg   Bluesky - Par mojih satova-imgp1204.jpg   Bluesky - Par mojih satova-imgp1205.jpg  
    RUS, vladas and esdy_11192 like this.

  4. #54
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Trebalo bi da je Longines Flagship, to je taj logo.
    Strasna kutija
    Bluesky likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  5. #55
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    haha ovo je bilo bas brzoooo haha da A sta to znaci znaci da je na redu jedna nova prica i jedan veoma poseban sat
    VLADAN P likes this.

  6. #56
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Nastavljamo pricu E ovako negde u toku 60 tih godina, moj deda Bozidar Jankovic se polako penjao na lestvici u firmi Interkomerc Beograd, na kraju je otisao u penziju kao savetnik generalnog direktora. I kako se zemlja razvijala i kompanije napredovale, na sajmu je bio medjunarodni sajam, i deda je ispred kompanije Interkomerc predao drugu Titu jedan sat, to je bio zlatni Longines Flagship. Koliko sam razumeo oca isti je oblikom kao ovaj sat samo je zlatan Deda je kasnije od Longines fabrike dobio ovaj lepi sat Longines Flagship , i posle ga je redovno nosio do kraja svog zivota i to bukvalno. Takodje je bila jedna anegdota, na nekom kasnijem satu opet je bio u poseti drug Tito i sasvim iznenada je prisao dedi, video je sat i rekao mu ushiceno'' ja imam isti takav zlatan '', nasta je moj deda ko iz topa odgovorio '' znam druze Tito mi smo vam ga poklonili " Moj otac je poceo da ga nosi kada je ded preminuo, tacnije deda ga nije nikada skidao i kada je preminuo otac ga je poceo nositi. Ma sta radio nije ga skidao, do pre jedno 3 godine kada mi ga je dao sa recima da ga cuvam jer mu je vec vise puta pucao kajs i da ce ga negde izgubiti tako da vam je jasno zasto mi je ovo najvazniji sat u kolekciji od svih! Imam inace i negde slike dede i Tita ali treba naci
    Sat je ispravan radi i u odlicnom je stanju i jednog dana ce dobiti neki bolji kajs.
    Inace i pored poliranog pleksija kada sam slikao sa makro objektivom vide se ogrebotine kojih nema ovako kada se sat nosi Eto pa sta mislite o satu
    Priložene slike Priložene slike Bluesky - Par mojih satova-img_8763.jpg   Bluesky - Par mojih satova-img_8761.jpg   Bluesky - Par mojih satova-img_8760.jpg   Bluesky - Par mojih satova-img_8756.jpg   Bluesky - Par mojih satova-img_8764.jpg   Bluesky - Par mojih satova-img_8766.jpg   Bluesky - Par mojih satova-img_8767.jpg   Bluesky - Par mojih satova-img_8769.jpg   Bluesky - Par mojih satova-img_8770.jpg   Bluesky - Par mojih satova-img_8772.jpg  

    Bluesky - Par mojih satova-img_8774.jpg  
    RUS, vladas, VLADAN P and 10 others like this.

  7. #57
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Sat je fenomenalan.
    Ne znam zašto čekaš sa nabavkom kaiša-nosi ga ,bre
    Inače,zapanjen sam informacijom da se drug Stari setio nekog sata iz svoje kolekcije.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  8. #58
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    haha pa drug stari se setio jer mu je bilo frisko u secanju a i zato sto su bili isti, onaj zut a ovaj srebrne ako pricamo o boji moram naci sliku pa da okacim Inace razlog je vrlo prost budzet pre svega, oni zlacani su imali krokodilske kajseve a verovatno i ovaj pa ono bankrotiracu a drugi je sada taj sto u slucaju kvara ili nekog ostecenja nije isto sa ovim i sa nekim sto sam ja kupio satom, ovaj ima sentimentalnu vrednost ogromnu. Inace pre par godina su u Muzeju Revolucije, na trgu Nikole Pasica izlagali predmete i poklone druga starog i tada je bila pljacka satova neko je usao i pokupio vecinu satova, otac mi je rekao da je to bilo naruceno jer su uzeli samo najvrednije, a ostavili buraniju, a treba znati to, naravno lopovi nisu nikada pronadjeni, a sat je verovano na ruci nekog kolekcionara... Inace sada nosim Seiko kao sto vidite i na njemu se radilo i pored toga sada znam da je proradio prvi put maja 1970 godine , Longines nosim u nekim svecanijim prilikama, i onu zlacanu certinu sa pocetka, onaj zlatni Longines mi nije lep te on dzedi u kutiji

  9. #59
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.018
    Lajkovi
    58506
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Flagship je odlican BRAVO
    Bluesky likes this.

  10. #60
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Zanimljivo je da i na netu kolko god sam trazio nisam nasao indentican, jesam onaj zlacani Tiletov ali ne i ovaj, jer im datum nije na istom mestu, meni se svidja sat, lep je relativno velik, jednostavan i skladan, uz onaj sa rimskim ciframa koji cu danas opet slikati to su mi dva najlepsa koja imam u kolekciji , doduse o ukusima ne vredi raspravljati ali eto Pisite ljudi pitajte ako nesto zelite uskoro cu pisati i zasto je otac prestao da radi sa satovima Inace samo da se zna, na Banjici i na jos nekim bazenima, mislim i na Tasu su instalirani semafori koji se koriste za plivacka takmicenja i postoje tada povrsine u bazenu osetljive na dodir kojima se meri vreme tj kad je neko dosao, to je radio Longines,i to su njihovi merni uredjaji , za neko evropsko ili svetsko plivacko takmicenje u SFRJ, i moj otac je bio zaduzen takodje za to

Strana 6 od 18 PrvaPrva ... 234567891016 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •