Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 13
Like Tree33Likes

tema: Katramaniac- moji satovi

  1. #1
    Novi član
    Član od
    10.1.2017.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    13
    Lajkovi
    58
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Katramaniac- moji satovi

    Pozdrav od novog člana! Moja kolekcija nije velika ni novčano jako vrijedna, ali u njoj su meni sentimentalno vrijedni primjerci pa ću vam ih predstaviti. Radi se o 5 satova koje sam dobio ili kupio zadnjih 15ak godina. Evo jedne slike na okupu, a niže je nešto o svakom satu.



    Prvi pravi sat koji sam dobio je Casio Edifice. Kad kažem pravi, mislim na prvi sat koji je ipak sat, a ne neki bezvrijedni pokazivac vremena s placa. Dobio sam ga za završetak osnovne škole i on me na neki način uveo u ljubav prema satovima. Radi se o kvarcnom modelu EF 311 sa mehanizmom 3745. Nije neki luksuzan primjerak, ali primjeren je mojim tadašnjim potrebama i godinama. Služio me par godina, danas rijeđe jer mi je malo predjetinjast, ali svejedno s vremena na vrijeme nađe mjesto na mojoj ruci. Prema podacima s neta vrijedi nekih 60-70 eura.



    Sljedeći sat je Festina chrono bike F16183 koji sam kupio od prvog ljetnog rada na moru 2007. godine i sljedećih 8-9 godina ga nisam skidao s ruke. Tada sam se palio na velike blještave satove i nisam previše znao o njima pa je takav i izbor bio. Nosim ga povremeno, a i dalje mi ne izgleda loše. Neki dan sam vidio da se taj model prodaje još uvijek po cijeni po kojoj sam ga ja kupio, a to je cca. 200 eura.



    Kada sam se zaposlio, bio mi je plan kupiti ozbiljniji sat i neko vrijeme sam proveo intezivno tražeći onaj pravi. Prvi uvjet je bio automatski mehanizam, ali sam odustao zbog cjenovnog ranga. Kad sam vidio ovaj Tissot, to je bila ljubav na prvi pogled i jednostavno sam ga morao kupiti. Radi se o modelu Tissot Quickster T095.417.36.057.02. To mi je jedan od najdražih, ako ne i najdraži sat koji imam. Jedina zamjerka ide remenu od brušene nojeve kože koji se nakon mjesec dana nošenja izlizao na mjestu gdje se kopča. Ne vidi se dok ga nosim, ali ja znam da je izlizano pa me živcira. Sat je koštao 400 eura, nosim ga na tjednoj bazi i svaki put kad ga stavim na ruku gledam kolko mi je lijep.



    Nakon par mjeseci od kupnje Tissota, počeo sam malo intenzivnije pratiti G-shock kockice. Razmišljao sam treba li mi takav sat i jel mi se sviđa uopće, ali zbog revolucije u svijetu satova koju je G-shock napravio i klasika koji predstavlja, odlučio sam da ga moram imati. Odluka je pala na najobičniju kockicu i taman sam ju htio ići kupiti kad se pojavio oglas za ovaj DW-M5610 sa novijim 3159 modulom. Radi se o radio kontroliranoj kockici sa solarnim čelijama. Sat je skoro pametniji od mene. Sam se namještava preko signalnog tornja svaku noć, prebacuje se na ljetno i zimsko računanje vremena, pali se na pokret ruke, preko noći odlazi u standby. Našao sam se s čovjekom i otišao doma bez 100 eura sa G-shockom na ruci. Taj sat sam sam sebi poklonio za rođendan. Nosim ga na tjednoj bazi.



    Odnedavno kao svakodnevni sat koristim legendarni Seiko 5 sa legendarnim 7009 mehanizmom. Sat je iz 6. mjeseca 1990., a moj stari ga je dobio za imendan iste godine. Od tada pa do prije 5-6 godina mu je neprestano bio na ruci, a ja sam se uvijek još kao klinac divio ljepoti i jednostavnosti te 5-ice. Nakon što je stao, stari ga je stavio u ladicu i više ga nije nosio. Stari je po zanimanju strojar ili kako bi vi rekli mašinac i ta 5-ica nije bila mažena i pažena nego podređena poslu, što znači da je svakodnevno s njom vario, brusio, tokario i kad sam ju nedavno pronašao, bila je u jadnom stanju. Odnio sam ju kod urara koji je napravio servis, počistio ga, ispolirao, promijenio staklo i na moj zahtjev stavio kožni remen jer mi se metalni ne sviđaju ni na kojem satu. Taj sat ima za mene posebno značenje jer sam odrastao uz njega i u svim slikama iz djetinjstva gdje "pomažem" starom vidim taj sat na njegovoj ruci. Servis i remen su me koštali 40 eura i sad ga ne skidam s ruke.



    Za sada je to to. Nažalost, samo je jedan automatic u mojoj skromnoj kolekciji, ali nadam se da će ju upotpuniti neki satovi za kojima slinim tipa Seiko vintage chronograph ili bellmatic, bilo koji Longines, Hamilton (zanimljiv mi je model Ventura elvis80 koji je izdan povodom 80-og rođendana Elvisa Presleyja, iako nisam siguran da bi ga nosio zbog tog osebujnog dizajna), neka vintage Omega i tako neki satovi.... do tada toliko od mene u ovoj temi, pozdrav!

  2. #2
    Mlađi član Avatar korisnika pantelija
    Član od
    10.10.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    84
    Lajkovi
    154
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Katramaniac- moji satovi

    Odlična kolekcija, od svega po malo. Lični favorit mi je G Shock, mada mi i Tissot deluje interesanno.

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.625
    Lajkovi
    18032
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Katramaniac- moji satovi

    Odlično!
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #4
    Stariji član
    Član od
    13.9.2011.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    986
    Lajkovi
    4298
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: Katramaniac- moji satovi

    Kockica

  5. #5
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Katramaniac- moji satovi

    jako lepo, ja bih isto voleo neki longines ili omegu vintage, a longines novi ili stariji svaki je pun pogodak, samo da je original stanje hehe

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Katramaniac- moji satovi

    Meni je Edifice najzanimljiviji

  7. #7
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Katramaniac- moji satovi

    Lepa kolekcija. Cena satova je nebitna, kao i broj satova. Ljubav prema satovima je ono što se računa. Kod tebe, koliko vidim, toga ne manjaka.
    jagoda-nbg and Neša like this.

  8. #8
    Novi član
    Član od
    10.1.2017.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    13
    Lajkovi
    58
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Katramaniac- moji satovi

    Naravno da ne manjka ljubavi, ali manjka novaca da kupim sve ono što bi htio jer imam i druge hobije (skupljanje cd-a ili diskova, kako hoćete i stari auti, posebice Renault 4) Al bit ce jednog dana, jos sam mlad. Zahvaljujem se na pohvalama. Kad bih morao izdvojiti, ne znam koji mi je najdrazi jer se za prvo mjesto bore Tissot i Seiko, a odmah iza njih je kockica. Možda zbog situacija u kojima sam ih nabavio, ne znam. Ali svaki od njih mi je drag na svoj način.
    vladas and VLADAN P like this.

  9. #9
    Novi član
    Član od
    10.1.2017.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    13
    Lajkovi
    58
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Katramaniac- moji satovi

    Sad sam vidio da nisam predstavio još nešto... Ruska štoperica Zlatoust, ne znam previše o njoj jer se nitko ne sjeća kak je došla kod nas, samo nepouzdano znam da je iz 50-ih godina prema podacima s neta.

    VLADAN P, nele, molnja and 4 others like this.

  10. #10
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.625
    Lajkovi
    18032
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Katramaniac- moji satovi

    Citat Katramaniac kaže: Pregled poruke
    ... jer imam i druge hobije (skupljanje cd-a ili diskova, kako hoćete i stari auti, posebice Renault 4) .
    Mogao bi nešto da nam napišeš o tome uz obavezne slike
    Koje automobile voze ljubitelji satova ?
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •