Strana 18 od 18 PrvaPrva ... 81415161718
Prikaz rezultata 171 do 175 od ukupno 175
Like Tree637Likes

tema: Bluesky - Par mojih satova

  1. #171
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Danas prava poslastica, moj dobar prijatelj je uslikao dva moja satica pa vam njegove slike ovde sada pokazujem

    Uzivajte

    Bluesky - Par mojih satova-dsc03681-copy.jpgBluesky - Par mojih satova-dsc03682-copy.jpgBluesky - Par mojih satova-dsc03688-copy.jpgBluesky - Par mojih satova-dsc03708-copycb.jpg
    RUS, esdy_11192, VLADAN P and 14 others like this.

  2. #172
    Član Avatar korisnika esdy_11192
    Član od
    8.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    198
    Lajkovi
    652
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Ovaj flagship!!
    Bluesky likes this.

  3. #173
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Citat esdy_11192 kaže: Pregled poruke
    Ovaj flagship!!

    Taj Flagship krasi ruku vec 3 generacije u porodici Jako lep sat po meni, dostojanstven i mehanizam mu je neobican, pogotovo po pitanju automata za navijanje

  4. #174
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Imamo malo noviteta ali nikako da stignem da ih uslikam posto je vani malo zaladilo a prirodno svetlo je najbolje, tak oda se unapred izvinjavam za losije fotografije, obecavam bice boljih
    Tu i tamo krstarim vockicom i natrcim na neke i zanimljive satice. Technos sam kupio neispravnog i naravno tu je bilo poprilicno posla posto je jadan kanibalizovan najstrasnije, cifer me kupio priznajem, a Citizen pa on je isao kao ispravan, cifer je zapravo teget i tek se izbliza vidi da nije crn, skladan lep, on je bio ispravan, navodno.
    Bluesky - Par mojih satova-img_0097.jpgBluesky - Par mojih satova-img_0096.jpgBluesky - Par mojih satova-img_0094.jpgBluesky - Par mojih satova-img_0091.jpg
    Narukvica koaj nosi oznaku Citizen ima napuklu kopcu, kao i jos neke probleme pa sam stavio privremenu ovu da bi testirao sat. Uzivo deluje mnogo bolje naravno. E sad problemi, generalno nisam imao problema na vockici nesto ali ovaj put je ispalo da ovaj lepotan koji ima u sebi kalibar 5470 ima tegoba, kad se pokusa na kjuc naviti mislis da ce se polomiti zupcanici, ispostavil ose da duboko u sebi je pojedeno leziste jednog zupcanika... sklopljen je ponovo, pomocu automata se navije i sat lepo radi ali... pitanje je, tako da il ida nadjem drugi ispravan mehanizam ili da nadjem neki na koji pase ovaj cifer a isto je citizen i ozivim ga da radi sledecih xy godina... slobodno recite svoje misljenje svi smo ovde oboleli fanatici

    Drugi sat kome tek treba da ispoliram pleksi je ovaj slatki lepotan, zanemariti narukvicu sa kojom je dosao bice uskoro kupljena nova kod Dojcinovica

    Bluesky - Par mojih satova-img_0098.jpgBluesky - Par mojih satova-img_0099.jpgBluesky - Par mojih satova-img_0100.jpg

    Ovaj sada radi, od sata za kantu je vracen u zivot sto je samo po sebi dovoljno da ostane u kolekciji. Cifer mu je dvobojni i ova svetlija boja nije presijavanje
    molnja, taunus, 83stojan and 5 others like this.

  5. #175
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Vidim da nisam dugo nesto smisleno napisao.
    Nekako se poklopilo sa aktivnostima na poslu i prevremenom razlazu, valjda kad ljudi konacno imaju trenutak odmora posle dugo vremena prvo se raduju snu, odmoru, onda se krenu nervirati od previse slobodnog vremena, sto bi rekla ona narodna, tesko coveku udovoljiti. To je zapravo i glavni razlog sto me nije bilo ovde, covek pun tame nije prijatan tada ni za razgovore a ni za pisanje. Srecom to vreme je iza mene.

    Posto sam ovde predstavio svoju kolekciju porodicnih nasledjenih satova, shvatio sam da mi previse vrede da bi ih nosio bas svaki dan. Tako sam resio da pravim neku svoju kolekciju koju ce mozda nadam se isto tako nositi neko u sledecoj generaciji. Skupio sam poprilicno satova koji su bili zreli za remont, sredjivanje, ili im nista nije falilo, sada svi cekaj uu redu da ih ufotkam i podelim sa vama.
    Ali za pocetak mala pitalica za sve vas. Sat koji nosim je predstavljen vec u mojoj kolekciji, dan je bio jako poseban, pre par godina konacni zavrsetak mog skolovanja. Kako ja nisam bio zaduzen za fotke to je sto je Inace sam izabrao namerno ovu da bi vam bilo teze da pogodite koji je sat
    E da kako da se zavrsi fakultet a da nema sta da se mezi ?



    Bluesky - Par mojih satova-_mg_2640.jpg

    I idemo sada na jedan od novije nabavljenih satica. Cesto krstarim vockom u ledenim danima izmedju spartanja po terenu i pisanja beskrajnih izvestaja, mada sam od onih sto vole da 'opipaju' pre kupovine. Tako dolazi mdo jednog sata od prodavca iz Panceva, cenim covek ima gomilu satova vecini nesto fali kao da je nasledio neki lager pokojne casovnicarske radnje. Sat se vodio kao neispravan i rado bi ga preskocio da me nije pogodio prosto bojom cifera. Nekako je to ljubav na prvi pogled, ima par kombinacija boja koje prosto obozavam ali niko nije savrsen. I tako procitam sat nije u funkciji, cena ajd ok u glavi svetli crveno trepcuce svetlo ko na pruznom prelazu.
    Naravno niko sem mene nije bio lud da pazari to cudo pogotovo u poslednjim sekundama aukcije.
    Nije mi prva saradnaj sa pomenutim prodavcem, ja njemu novce on meni sat preko sluzbenika Post expresa koji vazda nema sitno, pa nema da vrati kusur, pa je vazda u zurbi, neraspolozen...Ali sve to zavrsim tresnem vrata iza coveka kome je ostalo i za pivo, otvorim kutiju i tamo sat, uzivo jos lepsi.
    I onda po glavi, ko zna sta fali. Naravno otvorimo ga a ono frankenstajn, pola je njegovo pola od pitaj boga, i ja ga predam drugaru u ruke pod onim geslom, bar je cifer lep pa da vidimo. I dalje je franken, ploca je zamenjena, staklo se ispostavil oda nije njegovo i da je bilo lose, promenili i to, i posle nekog vremena otpisani je vaskrsnuo
    Siguran sam da bi me vecina sad ovde vodila na kupanje po ovim 'prijatnim' temperaturama, ali je sat osposobljen kolko tolko. I naravno zuri poprilicno sto ce reci spirala, sto ce reci...nema sanse ikad da zakasnim sa njim na ruci, a radno vreme leti
    A sada druze Stari ajmo jednu prigodnu muziku za gledanje slika....
    https://www.youtube.com/watch?v=lsXU5Wb_tkw

    Posle reanimacije :
    Bluesky - Par mojih satova-img_0098.jpg i Bluesky - Par mojih satova-img_0099.jpg

    I potom malo igranja smirglom, polir pastom, krpom i sredstva za ciscenje i rezultat je gospodo :

    Bluesky - Par mojih satova-img_0111.jpg Bluesky - Par mojih satova-img_0113.jpg Bluesky - Par mojih satova-img_0115.jpg
    Ovo inace nije lsoe da vidim da treba da jos poliram staklo i gde da ga sve ocistim
    I sada mehanizam... pa ima sta da se vidi kao da je negde u zivotu bio cekicem servisiran sudeci po ogrebotinama. Jeste da nije lep za oko ali radi ipak sto je bolje nego da je zavrsio u kanti.

    Bluesky - Par mojih satova-img_0118.jpg Bluesky - Par mojih satova-img_0120.jpg

    Technos je drugi po redu u kolekciji, nije savrsen ali ima svoje mesto Bice jos radova na njemu a i na onom drugom koga cu uskoro isto prezentovati Slobodno izrazite svoje misljenje i kritike o mom porivu vidim kupim...
    molnja, skydrummer, taunus and 6 others like this.

Strana 18 od 18 PrvaPrva ... 81415161718

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •