Strana 12 od 18 PrvaPrva ... 28910111213141516 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 111 do 120 od ukupno 175
Like Tree637Likes

tema: Bluesky - Par mojih satova

  1. #111
    Član Avatar korisnika esdy_11192
    Član od
    8.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    198
    Lajkovi
    652
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Procitao sam celu temu, samo cu reci SVAKA CAST I HVALA!!
    Puno lepih i korisnih informacija. Zanima me da nemas mozda neke kataloge, rekalame i sl. koje su ostale iz doba tvog oca i dede. Bilo bi zanimljivo da se skeniraju i okace.
    Zagor and Bluesky like this.

  2. #112
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Nema na cemu Zeleo sam iz vise razloga da podelim to sto znam sa vama svima. Sto se tice reklama retko sta mi je prezivelo, imam negde negative sa snimcima reklamnim satova, moram samo da potrazim to, drugu sam dao reklamnu Longines pepeljaru, imao sam delove standova ali su propali bili od vlage jer kuca gde su bili smesteni je propala, tu i tamo sam ranijih godina nalazio na roleks mesingane plocice reklamne, kao i dve kutije za Patek satove, gde mi je otac pogodivsi pravilno moj zbunjeno zapanjeni pogled kada sam ih iskopao u kuci, samo dobacio - mozes kopati kolko oces sat neces naci Inace imam i manzetne Longines, kao i verovali ili ne i maramicu Longines Sto se tice kataloga satova, e ovako kao dete se secam da mi je baka redovno seckala neke slicice od nekih kalendara, totalno nadrealne neke dirizable i tako to, zapravo to su bili Longines kalendari i katalozi satova, tako da je to nestalo pre nego sam ja krenuo u skolu manje vise. Kako su se i otaci deda dotle prestali baviti satovima, a imali su kontakt sa zastupnicima, katalozi im nisu vise trebali. E sada kad si dete nemas pojma sta je sta, mozes uzeti najskuplji sat i njime tuci po podu ili lupati cekicem da vidis sta ima unutra ako ti dozvole, kad odrastes onda mlatis svoju ludu glavu sta si ucinio Sreca, ja sam samo zvrljao po nekim katalozima i to je to slikacu okacicu samo potrajace dok sve iskopam
    Shmizla, RUS, esdy_11192 and 3 others like this.

  3. #113
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Eto mene posle duze vremena, bio sam u nekim obavezam pa nikako ni rec da napisem a kamoli da uslikam ista ali obecavcam bice

    Inace ko je pratio moju temu zna da sam pre par meseci kupio kais za seiko i da je bio teget, nazalost moram reci da je on promenio boju vec vise od mesec dana kais je postao skoro crn, i da nije zabuna nisam od onih koji niti pere sebe niti cisti kozni kais Koza je jos u dobrom stanju ali boje vise nema tako da znate. Krivo mi je al eto nije bar bio skup al opet krivo mi je
    Markoni BG likes this.

  4. #114
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Bluesky - Par mojih satova-a1.jpgBluesky - Par mojih satova-a6.jpgBluesky - Par mojih satova-a7.jpg
    Moj omiljeni radni Seiko Od dana kako sam ga nabavio redovno ga nosim, i moram reci buduci da ga samo nocu skidam dosta je otporan na svakodnevne aktivnosi Evo ovde se i moze videti kako je kais promenio boju

    Bluesky - Par mojih satova-a5.jpg Kako uslikati rusa bez petokrake, pa to prosto nije moguce


    JEdna kutija manzetni a u njima srebrnkaste Longines

    Bluesky - Par mojih satova-a4.jpgBluesky - Par mojih satova-a3.jpg
    RUS, jagos, esdy_11192 and 8 others like this.

  5. #115
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    E pa drustvo nije me bilo dugo
    Ali imam bar jednu zanimljivu pricu
    Naime pre skoro mesec dana pridje mi kolega na poslu sa informacijom da jedan stariji gospodin dolazi da se raspita za fotoaparate. Coveka sacekam, vidim stariji gospodin sa stapom, i malo popricamo o fotoaparatima, pa tu negde se ispostavi da je on zapravo i jedan od ucesnika II Svetskog Rata, bivse vojno lice danas u penziji, malo je reci da se stvari promene kada shvatite da pred vama stoji covek koji se borio u tom velikom ratu.
    I zapocne on pricu, kako je 22 februara 1945. godine u okolini Travnika izvrsen prepad na oklopni voz kojim se povlacio glavnokomandujuci nemackih snaga iz Ukraine. Partizani minirali prugu kod mosta, kad je naisao voz digli prugu, i osuli paljbu po vozu, na vozu bilo par neispravnih tenkova bez gusenica al odlicnih bunkera sa topom, medjutim posle nekog vremena nemci se predali. Inace vredno je pomenuti da je Beograd oslobodjen 20. oktobra 1944. godine a da je ostatak drzave bio pod okupacijom jos uvek. Partizanske snage su napadale vece garnizone nemacke i tako ih drzale da nemogu izvrsiti kontranapad i povratiti oslobodjene teritorije.

    Po predaji nemaca krenu ih voditi i ubrzo dodjose do reke koju je trebalo pregaziti, nemacki komandant zamoli preko prevodioca da ga prevedu na konu posto je star covek i ipak u februaru je reka hladna, partizanski komandant odbrusi prevodiocu da mu konj sigurno nije trebao kada su okupirali drzave, pa mu nece ni sada dati, nemac sta ce pregazi reku.
    Sama prica je bila vrlo zivo interpretirana od strane mog gosta On je zapravo bio obavestajni oficir i motrio je na voz jer su znali da je preko pristine pokusavao da se domogne zapada i imao je plan da ga sprece.

    A u pricu smo usli vrlo zanimljivo, posto smo ustanovili da mu nista od novih fotoaparata nije po volji, covek mi pomenu neke stare koje je imao, dakako jedan od njih je bio ratni trofej, pa malo po malo udjosmo u pricu i shvatih da je bio pukovnik koji je sada penzionisan. Ali kad je krenuo zapazih jedan vrlo zanimljiv detalj, sat na njegovoj ruci je imao crni vojni cifer u izuzetnom stanju, pogledah bolje kad ono vojni Zenith I tu mi rece pricu. Nemacki komandant je posle par dana kada su ga predavali komandi predao svoj pistolj i sat, pukovniku bi neprijatno ipak kako rece bese tu jos oficira iznad njega, on predade svom komandantu a on mu vrati pistolj i rece nek mu bude uspomena, a i sat takodje.
    I tako od tada sat redovno i nosi a sat redovno i radi.
    Posle rata je nastavio karijeru u JNA gde je bio oficir.
    Gospodin sa kojim sam pricao je Pero D. Vukic, autor Šesta Krajiška NOU Brigada ilustrovana i foto-monografija

    Pored te zgode stigao je da mi isprica jos par svojih borbi sa nemcima, kao i posleratnih dozivljaja na nemirnom granicnom podrucju FNRJ.

    Na kraju razgovora stegoh mu ruku, jer ma sta mislio ja privatno o partizanskom pokretu, ipak je retkost danas sresti zivog ucesnika koji se borio sa nemcima i ucestvovao u oslobodjenju ovih prostora od okupatora. Gradjanski rat koji je nazalost pritom vodjen je nesto drugo i nebih sada o tome.
    Shmizla, RUS, vladas and 8 others like this.

  6. #116
    Banned
    Član od
    26.7.2011.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    171
    Lajkovi
    468
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Divna prica .Ima neceg lepog u takvim istinitim dogadjajima iz ratova.Imao sam dosta prilika da cujem uzivo slicnih,i svaka mi je izazvala veliku dozu postovanja prema naratorima . Ali sada se pitam...Sto mu brate ne ZAROBI Zenith makar da ga uslikas,lepo je videti takav trofej,makar na slici.......Pa jos crn,uffff
    Bluesky likes this.

  7. #117
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    haha, eh sto, politika kompanije je da nema koriscenja telefona za vreme rada, iako sam prodavao aparate trebalo bi mi previse vremena da odem po kljuc montiram bateriju karticu... ali slazem se mada nekako prica koja je usledila posle sata mi je privukla paznju a sat je lako videti, klasican vojni sat sa crnim ciferom ali u perfektnom stanju sto je i ocekivano buduci da ga je do zarobljavanja nosio komandant nemacki koji nije sigurno ni zagazio u blato

  8. #118
    Banned
    Član od
    26.7.2011.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    171
    Lajkovi
    468
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Ma kako ne zagazi u neko blato pored Nisa, ja bih ga zarobio za taj crni cifer, haha...
    Bluesky likes this.

  9. #119
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    pa vis da nije iz voza izlazio ni u blato
    miskostuka likes this.

  10. #120
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    jedna fotka iz Svedske a na ruci Certina
    Bluesky - Par mojih satova-img_4447.jpg

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •