Strana 16 od 41 PrvaPrva ... 612131415161718192026 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 151 do 160 od ukupno 406
Like Tree446Likes

tema: Restauracija vintage satova

  1. #151
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.627
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281
    tolarbo, patek and Neša like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  2. #152
    Član Avatar korisnika bursa
    Član od
    8.11.2010.
    Lokacija
    Beograd, Serbia
    Poruke
    314
    Lajkovi
    952
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Nabavio sam Seiko "kockicu" navijač, model 66-5010 iz '60. godina prošlog veka, inače poprilično redak primerak. Oduševila me jednostavnost kao i sam oblik sata, inače cifer, skazaljke kao i sama kutija su u besprekornom stanju. Sleduje mu nabavka novog stakla, čišćenje mehanizma, blago poliranje i za kraj kaiš kakav dolikuje ovakvom satiću.
    Priložene slike Priložene slike Restauracija vintage satova-1.jpg   Restauracija vintage satova-3.jpg   Restauracija vintage satova-2.jpg  
    jole777, jagos, Walter and 2 others like this.
    Dosla plavusa kod casovnicara da promeni bateriju. On ljubazno odgovara
    da je to sat na navijanje.
    Plavusa izlazi iz radnje i poce navijati "Aleeeee-aleeeee, aleeeeee-aleeeeee..."

  3. #153
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Cestitam Bursa prava klasika ako bude problema sa staklom mozda se moze nesto naci ovde u Skoplju !
    VLADAN P likes this.

  4. #154
    Član Avatar korisnika bursa
    Član od
    8.11.2010.
    Lokacija
    Beograd, Serbia
    Poruke
    314
    Lajkovi
    952
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Citat Walter kaže: Pregled poruke
    Cestitam Bursa prava klasika ako bude problema sa staklom mozda se moze nesto naci ovde u Skoplju !
    Hvala na podršci, ako zapne zvaću te.
    Dosla plavusa kod casovnicara da promeni bateriju. On ljubazno odgovara
    da je to sat na navijanje.
    Plavusa izlazi iz radnje i poce navijati "Aleeeee-aleeeee, aleeeeee-aleeeeee..."

  5. #155
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Hteo bih da sa ostalim forumašima podelim informacije o dobroj pasti za poliranje, a za koju sam saznao zahvaljujući našem članu nikola.beograd.

    Od Nikole sam pre nekoliko dana dobio pastu koju su mu dali u farbarskoj radionici auto servisa. Koristio sam je za poliranje satova sa pozlaćenim, hromiranim i čeličnim kućištem, a rezultati su veoma dobri. Hromirano kućište postaje sjajno kao ogledalo, čelično izgleda kao da je izašlo iz fabrike (a najbolje ga je prvo obraditi šmirglom granulacije 2000), dok se pozlaćenom kućištu vraća sjaj, uklanjaju se čestice prljavštine i dobija veoma dobar izgled, u zavisnosti od stanja.

    Nikola mi je za pastu poslao sledeći link: 3M | 3M oprema i pribor | 3M paste za poliranje i abrazivni materijali

    U pitanju je pasta za poliranje automobila, bele je boje, a miriše kao obična farba. Pastu sam dobio bez ambalaže, tako da ne znam kako originalna izgleda, a na osnovu iskustva sa svojim satovima i pošto sam video one koje je Nikola ispolirao, hteo bih da preporučim ovu pastu, a da se Nikoli i javno zahvalim na ovoj korisnoj informaciji.
    Poslednja ispravka: Neša (28.11.2011. u 20:28)

  6. #156
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Pre nekog vremena, odlučio sam da ćaletovu Omegu pošaljem na restauriciju....Sat je bio totalno zapušten, mada redovno nošen, sa dva kvara za tih nekoliko decenija, dihtung krunice i opruga za navijanje (sat je kupljen početkom 70ih), matori ga kupio na nekom seminaru u Lozani, kako kaže ni sam se ne seća koliko ga je platio ali zna da se nameračio da kupi sat i da je pare unapred pripremio, te po svemu sudeći ni onda to nije bila nekakva naivna cifra...ali boli ga uvo on je tada vozio NTZ Princ, i šmekerisao se sa novom Omegom. Ona je kupljena sa metalnom narukvicom, ali je dotična pukla na jednom letovanju....Sve u svemu sat je vremenom došao u stanje koje će biti prezentovano slikama.
    Priložene slike Priložene slike Restauracija vintage satova-003.jpg   Restauracija vintage satova-002.jpg   Restauracija vintage satova-005.jpg  
    igor bg likes this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  7. #157
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Nakon slanja kod dotičnog majstora u Novi Sad, sat je izgledao ovako......
    Priložene slike Priložene slike Restauracija vintage satova-img_1352.jpg   Restauracija vintage satova-img_1351.jpg   Restauracija vintage satova-img_1347.jpg   Restauracija vintage satova-img_1360.jpg   Restauracija vintage satova-img_1359.jpg   Restauracija vintage satova-img_1353.jpg   Restauracija vintage satova-img_1340.jpg   Restauracija vintage satova-img_1336.jpg   Restauracija vintage satova-img_1333.jpg  
    jagos, VLADAN P, igor bg and 4 others like this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  8. #158
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Kupio sam danas jednu polovinu sata, da bas otprilike tako ! Neznam i sam dali sam napravio glupost i los dili ili ce ipak nesto na kraju ispasti, olaksavajuca okolnost je da sam ovu ruinu od sata kupio dosta jevtino u odnos na to koliko kosta ovaj kolekcionerski primerak kad je u ispravnom stanju, ali zato delovi su vrlo skupi pa videcemo na kraju dali se isplati da se sat popravi ili vise se isplati da ga prodam u delove na ebeyu sto nikako ne bih hteo ! Kupio sam Heuera Autaviu 1163 koji je rasturen i neznam sta mu sve fali. Prica ide ovako, pre mesec dana cuo sam pricu da jedan covek koji ima nekih 68 godina ima Heuera rasturenog, onda odem gde se sakupljau preprodavci satova i tamo nadjem coveka koji je imao ovog Heuera on je ovaj sat kupio kao neispravnog ali kompletnog pa ga je onda odneo kod satcije, satcija je otvorio sat rekao mu kao da je neki deo polomljen i da ce on to srediti medjutim do toga nije doslo sat je kod satcije ostao nekih 3 godina a za to vreme kriminalac od satcije prvo mu je ukrao originalnu narukvicu koja kosta nekih 250-300 eura onda mu je ukrao kljuc i krunu TO je ono sto se vidi da je ukradeno a narednih dana kad dam sat na sklapanje zanacu sta je sve pokradeno za sat evo slike i ako neko ima bilo kakvih informacija o delovima za kalibar 11 molim da mi da adresu. Dok satcija skalpa ovaj sat ja cu spremiti teks jako interesantan u vezi Heuerovih chronographa !

    U ovakvom stanju sam kupio ovaj sat ovo su delovi i neki bazni elementi









    Kuciste je solidno spoljasni bazel ima nekih ne mnogo velikih ogrebotina staklo je plexi pa se moze lako ispolirati





    Cifer je u sasvim solidnom stanju ima malu neznatnu ogrebotinu oko osovine medjutim kad se stave skazlke to se nece videti !



    Ako uspem, i popravim ga, na kraju treba priblizno izgledati ovako


  9. #159
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Jos jednom ako neko ima podatke o nekom sajtu gde se mogu nabaviti delovi za Heuer satove tacnije radi se o delovima za calibar 11 koji se ugradjivao u Heueru Breitlingu Hamiltonu pocetkom sedamdesetih neka mi posalje link !

  10. #160
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.627
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Walter likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

LinkBacks (?)

  1. 4.9.2011., 21:47

Slične teme

  1. Seiko 6309/6105 diver
    By dragon in forum Kupovina satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 8.9.2011., 9:37
  2. Tag Heuer Carrera Calibre 1 Vintage
    By UlysseNardin in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 13.12.2010., 22:10
  3. Vintage Daily Beater
    By dragon in forum Ronilački satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.5.2010., 19:07
  4. IWC Schaffhausen vintage
    By Floyd in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 1.5.2009., 19:17

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •