Strana 1 od 41 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 406
Like Tree446Likes

tema: Restauracija vintage satova

  1. #1
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Restauracija vintage satova

    Evo posto sam ljubitelj starih dobrih satova, resio sam da pokrenem temu o restauraciji tih starih lepih pokazivaca vremena Nema nista lepse kada pronadjete neki sat, za koji ste emotivno vezani, koji je bio neciji koji je vama drag i kada taj sat dovedete ponovo u stanje u kojem je nekada bio, kada mu vratite stari sjaj. Ma neka zuri ili malo kasni, neka ima ogrebotinu ovde ili onde ali vi znate njegovu pricu, drag vam je i nikada ga nebi menjali i za sto lepsih. Takav sam ja, a verujem da medju vama ima jos takvih zaljubljenika u horologiju. Ja cu u ovoj temi poceti, vi se mozete naravno nadovezati vasom pricom, fotografijama, savetima, i svime cime biste drugima pomogli, dali im savet a i nasli pomoc sebi u ispunjenju vaseg cilja.

    Igrom cudnih okolnosti dosao sam u posed Heuer 1550 Sg sata. Sat je bio kod mene nekoliko meseci, uzeo sam ga od kolege sa posla da vidim i da pokusam da pronadjem nekog ko bi mu sat mogao popraviti. Medjutim sat sam mu vratio a da nista nisam uradio s njim jer od danas do sutra i tako anisam ga ni pitao za prodaju sve do pre neki dan jer sam mislio da je emotivno vezan za njega i da to ne dolazi u obzir. Elem, sat je sada moj, kupljen je od tog drugara.
    Pripadao je njegovom ocu, necu imena spominjati, covek je bio vojni pilot stare Jugoslavije, zatim profesor u Libiji na obuci tamosnjih vojnih pilota. Sat su kupili pola, pola sa drzavom, njegova generacija 7 klase vazduhoplovaca iz Mostara, diplomaca iz Splita i Zadra, dali su jednu celu svoju platu tada, koja nije bila mala kao sada, i samo su ga oni imali i dan danas se neki po njemu prepoznaju Takva je bar prica Ali sve u svemu redak je to sat na nasim prostorima.
    Ja sam resio da mu pokusam vratiti stari sjaj, skup je to sport ali polako. Kroz ovu temu cu pokusati da se i kroz savet sa vama i svojim casovnicarem odlucim za dalje korake. Da se razumemo, znam ja da to nije sat od desetak hiljada eura,i da mozda nema potrebe za tolkom famom, ali sto da ne prodiskutujemo o satu koji je ajde recimo tako pristupacan.

    Za pocetak postavicu nekoliko fotografija sata kakav je sada, kako je kupljen, te fotke su vec na forumu pa se necu ponavljati. Sat je kod casovnicara, rastavljen je upravo i cekam prve rezultate. Covek se slozio da ce tokom rada napraviti par fotki pre i posle pa cemo i to imati.

    http://www.flickr.com/photos/52613667@N05/

    Pozz do daljneg javljanja
    dragon, BedMadaFaker and Bluesky like this.

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Odlicna tema, Nidzo! A i sat je lep! Sudeci po slikama, nije ni u tako losem stanju, i verujem da moze da mu se gotovo u potpunosti vrati stari sjaj... E sad, koliko je taj hobi isplativ - nije uopste, to svi znamo - ali to je najmanje vazno ako ti donosi zadovoljstvo... Narocito kad znas i pricu u vezi sa satom...

    Ja sam "bacio" prilicne pare na sredjivanje nekoliko starih satova, koji cak i nisu neki retki ili kolekcionarima zanimljvii primerci. Kaze mi zena - od tih para si mogao da kupis jedan dobar nov sat! U pravu je, ali je meni, u ovoj poplavi kineskih kopija i homagea i kojekakvih modnih trendova, nekako draze da popravim neki stari, obican, "otpisani" sat. Nabavio sam i jeftin alat i poceo polako i sam da otvaram kutije i cistim kazaljke i brojcanike, cak sam na jednoj staroj Raketi tusem i iglom ponovo ispisao brojeve i popravio ostecena mesta... Toplo preporucujem da probate - smiruje bolje je od bensedina, a i ostane vam "vasih ruku delo".
    Uglavnom, za temu i obavezno okaci foto-dokumentarac o tom Tag-u.
    Poz!
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  3. #3
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Sat je odlican ,sa famom ili bez nje . Mislim jedino da ces imati dosta posla oko njega , sta su ti rekli majstori kod kojih si sredjivao svoju omegu, da li si mozda razmisljao o slanju u njihovu fabriku.

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18040
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    @Nikola
    Samo napred!Podržavam u potpunosti.
    @Sima
    E,tek mi se tvoja varijanta savidja.To,kada sam uradiš nešto
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #5
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Sat je inace leteo godinama na ruci njegovog oca u prvim mlaznim avionima F84 thunderjet i F86 Sabre nije na MiG ovima, to znam pouzdano zatim u helikopterima svim koje smo imali tih godina, prosao je taj sat sito i reseto. Majstor koji mi je sredjivao Omegu sredjuje i ovaj. On misli da ce sve biti ok i vise nego ok. sad je na meni da vremenom nabavljam originalnu krunicu koja je na jednom mestu 100e, nije bas malo, zatim koronu koja je polovna 40e, sto mi je prihvatljivo. Mada sacekacu prvo da vidim kako izgleda kad je on zavrsi, sta god moze i koliko moze a znam da je to mnogo. Zelim isto tako da sat zadrzi svoj vintage izgled, jer nemam vintage sat, Geneve je sredjena da je sada kao potpuno nov sat iako ima 40tak godina. Bitno mi je pod broj jedan da sa mehanizmom sve bude ok, da ja prvo njega sredim, mada za sad izgleda da ce sve biti u redu jer sat radi, sve funkcionise. Ova tema ce trajati dugo nadam se, jer ja sat necu odjednom srediti, niti sada to zelim niti imam finansijskih sredstava za sve to jer su delovi za njega preskupi ali preskupi. Mada malo mi je i drago na neki bolestan nacin zbog toga, jer sve to daje na vrednosti satu, a i znaci da je sat redak. Sat je u skoro istom stanju u kojem je bio Seiko 5 od mog oca koji je Damir isto sredio pre neki dan, zao mi je sto nisam to sve fotografisao. Sat je vise od 30godina star a videcete ga jer Damir ima fotke nakon zavrsenog posla, koje cu postaviti ovih dana. Sat je bio urnisan Nista, toliko za sada nadam se da za par dana slede fotke i nastavak price. Preporucujem svakom ko se dvoumi da sredi neki svoj stari dobri sat to i uradi. Zadovoljstvo ce biti mnogo vece nego da odete do radnje i kupite neki novi prosecni sat.
    Poslednja ispravka: nikola0406 (15.12.2010. u 19:03)
    dragon likes this.

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Bravo nikola040,to je prava strast i hobi.A putovanje je jednako lijepo kao i konacan cilj (potpuno sreden sat).Uzivaj,nasao si sat vrijedan toga.

  7. #7
    Mlađi član
    Član od
    17.1.2009.
    Poruke
    98
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Samo naprijed, jer sigurno na kraju nećeš zažaliti niti jedan uložen dinar! Jedva čekam da vidimo prve rezultate iako ne sumljam da će ga tvo majstor tako srediti da ćemo svi ostati bez riječi.

  8. #8
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    jel ti treba pomoc vrhunskog majstora zmaja..japanca

  9. #9
    Banned
    Član od
    27.10.2009.
    Poruke
    279
    Lajkovi
    72
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Nikola svaka cast! Ti stvarno volis da sredjujes satove, i rezultati su ti odlicni. Inace, sta da ti kazem, ovaj Tag je lepsi od Omege, i ovako nesredjen, kakav li ce samo biti kada se sredi!

  10. #10
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Ok, ajde da vidim , mozda mi neko od vas moze pomoci. Trebaju mi ova dva dela, pa ako neko ima mozda da ponudi ili zna gde bi moglo da se nadje neka kaze. Hvala unapred i pozz

Strana 1 od 41 1234511 ... PoslednjaPoslednja

LinkBacks (?)

  1. 4.9.2011., 21:47

Slične teme

  1. Seiko 6309/6105 diver
    By dragon in forum Kupovina satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 8.9.2011., 9:37
  2. Tag Heuer Carrera Calibre 1 Vintage
    By UlysseNardin in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 13.12.2010., 22:10
  3. Vintage Daily Beater
    By dragon in forum Ronilački satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.5.2010., 19:07
  4. IWC Schaffhausen vintage
    By Floyd in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 1.5.2009., 19:17

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •