Strana 20 od 41 PrvaPrva ... 1016171819202122232430 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 191 do 200 od ukupno 406
Like Tree446Likes

tema: Restauracija vintage satova

  1. #191
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Cao drugari imam 3 sata kojima treba potpuni remont, pa me zanima da li postoji sansa da se srede i kolko bi to otprilike kostalo....
    Restauracija vintage satova-geneva1.jpgRestauracija vintage satova-marvin1.jpgRestauracija vintage satova-marvin-2.jpgNaziv: crop.jpg, pregleda: 693, veličina: 4,1 KB

    Ako neko moze nesto vise da mi kaze o ovom prvom satu pise Geneva ispod pise sport pa ancro 17 rubin, a kod 6 sati pise nesto pa antimagnetic, ljudi verujte mi jako je mali sat sa lupom nisam uspeo da procitam sta pise. Ni Geneva ni Marvin ne rade, ali kad ih navijam skazaljke se pomeraju, seiku je sve super osim sto je staklo urnisano i verovatno ce trebati novo staklo. I neke preporuke maistor, ne bi bilo na odmetOdlucio sam da prvo sredim stare satve pa onda evntualno da kupujem nov nekako mi ovi satovi imaju dusuAko uspem bolje slike okacicu i njih. Unapred hvala pozdrav

    P.S Marvina kad sam otvotio mehanizam kao nov sija, ali kao da je prenavijen, probacu da okacim i mehanizam ako bude sunca sutra

  2. #192
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Evo za prvu pomoć linka sa ove teme: Restauracija vintage satova

    Pročitaj i sledeću stranu.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #193
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Imam jedno pitanje u vezi sa doxom koju sam predstavio ovde: Jedna vintage Doxa

    Naime, zbog lošeg stakla nisam video da je neko pokušao da flomasterom prikrije nekoliko tačkica na ciferu, pa me zanima da li postoji mogućnost da se ovo nekako zaleči. Časovničar kod koga je bio na čišćenju nije bio u mogućnosti da to otkloni, na šta mi je skrenuo pažnju, pa ako imate neke sugestije, molim vas da kažete.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  4. #194
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.627
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Možda da se poskidaju svi markeri i cifre i da se ponovo ofarba kompletan cifer?
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #195
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Ima li neko iskustva sa farbanjem, koje je Vladan pomenuo, tj. kako izgleda na kraju? Mislim pre svega na to koliko se poznaje.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #196
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    E ovako.....na oglasima sam video ovaj kršić, za relativno male pare, i tako, uzeh ga i nisam se pokajao....

    Restauracija vintage satova-014.jpgRestauracija vintage satova-kin1.jpgRestauracija vintage satova-kin2.jpgRestauracija vintage satova-kin3.jpg


    Mehanizam, famozna Miyota 8215 (rotor je nešto bučniji od Eta ali nije strašno),40mm bez krunice, 100m wp, mineralno staklo, kasni nešto manje od minut (50tak sec.) na pet dana....fali link, pa sam uglavio priručni kod sajdžije da bi mogao da pasuje na moju ugojenu ruku (zadnji pre kopče je neoriginalni, vidi se na slici), ako neko ima odgovarajući, veličina je 18mm, neka piše na PP, plaćam pošteno. Narukvica ima tragova korišćenja, najviše sa donje strane, sa strane je poprilično očuvana. Kupao sam se, potapao ga u vodu, nije bilo kondenza, iluminacija je korektna (u rangu Orient i slično), kazaljke su iznenađujuće očuvane, cifer je solidan, ali se pod dobrim dnevnim svetlom i lupom vidi malo izobličenje kod 1, ili je oštećeno pri otvaranju ili je radila vlaga...Najviše me nervira istrošen rotirajući prsten, tačnije tragovi korišćenja u vidu ogrebotina. Ako neko zna gde mogu da sredim to neka savetuje ili piše.....Sat je klasičnog dizajna i odlično mi čuči, kad već nemogu da imam Rolex i Kienzle je dobar
    Poslednja ispravka: vlajo (8.10.2012. u 22:15)
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  7. #197
    Novi član
    Član od
    3.1.2011.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Pozdrav ljudi ! Posle duzeg traganja uspeo sam da nabavim jednog lepotana Seiko bell matic-a 4006-6031. E sad bi hteo malo da ga sredim, pa da li mozete da mi preporucite nekog dobrog servisera i urara za seiko satove u Beogradu?

  8. #198
    Mlađi član Avatar korisnika Dulan_88
    Član od
    2.10.2010.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    92
    Lajkovi
    189
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Pozdrav svima.Imam mali problem,mada bas i nije mali kada ne znam sta mi je ciniti s obzirom na prirodu problema.Naime nedavno sam kupio Seiko digitalca A914-5020,kozmeticko stanje zadovoljavajuce mada sam ja i inace planirao da ga celog ispoliram ukljucujuci i staklo koje je naizgled kristalno ali svi planovi su palu u vodu nakon jucerasnjeg saznanja da sat zapravo ne radi.Ne u potpunosti vec da displej pokazuje polovicne brojeve.Sad,da li igde iko u Beogradu ima delove za vintage seiko kvarce satove ili cu morati da da nadjem isti ili slican model sa istom A914 masinom pa da uklapam...?

  9. #199
    Novi član Avatar korisnika Djo Dje
    Član od
    30.9.2012.
    Lokacija
    Šabac, Serbia
    Poruke
    7
    Lajkovi
    34
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Evo prave teme za mene
    Shmizla, vladas and skydrummer like this.

  10. #200
    Stariji član
    Član od
    9.12.2011.
    Lokacija
    Stuttgart
    Poruke
    1.430
    Lajkovi
    3274
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Moze li mi neko nesto vise reci o ovoj ruskoj Raketi ,na njoj stoji 16 jevels ,inace sat ne radi i potrebana je zamena stakla koje je naprslo sto se po mom misljenju ne isplati raditi s obzirom na cenu sata koju sam video na ebay. Ima li neko drugacije misljenje?
    Restauracija vintage satova-raketa.jpg

LinkBacks (?)

  1. 4.9.2011., 21:47

Slične teme

  1. Seiko 6309/6105 diver
    By dragon in forum Kupovina satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 8.9.2011., 9:37
  2. Tag Heuer Carrera Calibre 1 Vintage
    By UlysseNardin in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 13.12.2010., 22:10
  3. Vintage Daily Beater
    By dragon in forum Ronilački satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.5.2010., 19:07
  4. IWC Schaffhausen vintage
    By Floyd in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 1.5.2009., 19:17

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •