Strana 6 od 41 PrvaPrva ... 234567891016 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 51 do 60 od ukupno 406
Like Tree446Likes

tema: Restauracija vintage satova

  1. #51
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Iz mog iskustva, reparacija cifera je skoro nemoguca, a luminacija nebi trebalo da je problem. Na slici je bas lep sat, mozda da nadajes drugi cifer,mislim da probas. Znam da se uvek kod vintage satova gleda kakav je cifer jer njegova ostecenja je najteze otkloniti. Zato sam i odlucio da repariram Heuer, jer je samo cifer bio ok. Pa zato prvo ipak probaj da ga neko uradi ako moze, a ako ne, probaj kupiti drugi, nije dragon tu da nam kaze dal je tesko naci taj plavi. Pozz

  2. #52
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Prilog 4402

    Sretna nova godina svima

  3. #53
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Nikola, nisam do sad komentarisao, ali - totalno sam odusevljen sta si uradio sa ovim Heuerom (i naravno majstor Simovic )! Naprosto - magija.

    Bilo bi dobro da se odazovu i ostali clanovi koji su se javljali sa ovim modelom, da vidimo kako je njima prosla restauracija!
    No time to lose

  4. #54
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Pa i ja bih voleo to da cujem. Znam samo da maremare hoce da krunicu da uradi i da je kontaktirao Simovica,sta je dalje bilo ne znam. Voleo bih da vidim jos kojeg Bund ovde. A sat je extra,mislio sam da ga necu nositi,a sad ga ne skidam,naravno da ga pazim ko oci u glavi. A ja sam samo imao zelju da ga sredim a sve ostalo je majstor kriv

  5. #55
    Mlađi član
    Član od
    8.3.2009.
    Poruke
    95
    Lajkovi
    48
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Zaista nemam reci,svaka cast i tebi sto si se odlucio na tako nesto,a bogami i majstoru sto je opravdao svoje zvanje i znanje!!!
    Poslednja ispravka: viper (3.1.2011. u 17:53) Razlog: pravopis

  6. #56
    Član Avatar korisnika bursa
    Član od
    8.11.2010.
    Lokacija
    Beograd, Serbia
    Poruke
    314
    Lajkovi
    952
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Citat nikola0406 kaže: Pregled poruke
    Prilog 4402

    Sretna nova godina svima
    Doobar, doooobar!!! A svidja mi se i lak (na noktima)
    Dosla plavusa kod casovnicara da promeni bateriju. On ljubazno odgovara
    da je to sat na navijanje.
    Plavusa izlazi iz radnje i poce navijati "Aleeeee-aleeeee, aleeeeee-aleeeeee..."

  7. #57
    Član Avatar korisnika bursa
    Član od
    8.11.2010.
    Lokacija
    Beograd, Serbia
    Poruke
    314
    Lajkovi
    952
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Citat bursa kaže: Pregled poruke
    Kolege forumaši, treba mi pomoć, upravo sam za zaista male pare došao u posed Seika Chronograph Automatic 6139, legende o kojoj spremam poseban tekst. Sat je za svoje godine u izvrsnom stanju, ali ...
    Dok ne napravim par mojih fotografija poslužiće i ova sa dotične aukcije
    http://www.limundo.com/originalslika-2329083.jpg

    Prvi problem je ogrebotina na ciferu tik do datuma, ja sam mislio da je ogrebano staklo, ali na moju žalost neki stručnjak je oštetio površinu cifera koji je inače svetlo plave boje. Drugi problem je naknadno nanošena luminacija, nanošeno je četkicom, ručno i odokativno. Ja bih ako je moguće da se ukloni ovaj ručni rad i ponovo nanese luminacija ovaj put kako treba.
    Dali postoji rešenje za ova dva nedostatka, šta Vi predlažete ili preporučujete. Hvala unapred.
    ANALIZA

    Nakon višednevnog proučavanja sata došao sam do sledećeg zaključka, sat je tačan a štoperica radi bez greške, što znači da bar odokativno mehanizam je ispravan to jest u dobrom radnom stanju. Cifer je tako da kažem ukrašen naknadnim dodavanjem iluminacije i to nestručno što se vidi kada se zagledate u cifer. Takodje cifer je ogreban na jednom mestu, i vidi se metalna podloga. Ja pretpostavljam da je sat imao jedan ozbiljan pad, prilikom čega je kazaljka minutara pukla i tom prilikom ogrebala cifer. Takodje je indikativno i to što staklo na satu nema ni jedne ogrebotine, što navodi na zaključak da je menjano, a što opet potvrdjuje moju teoriju. Takodje pregledom fotografija na internetu modela satova Seiko 6139-7002, sam uočio da kazaljke na satu nisu originalne. Samo čelično kućište pored očekivanih ogrebotina od redovnog korišćenja ima i par ozbiljnijih ogrebotina izazvanih jačim udarcima ili padovima.

    =slika=

    PLAN RESTAURACIJE

    1. Kao prvi korak rešio sam da kupim novi set kazaljki za model 6139 i to Belo-Crvene sa iluminacijom. Našao sam na ebay još samo da skontam kako da ih platim i dopremim do majčice Srbije. +link+

    2. Mašinu ću dati časovničaru da je očisti, podmaže, našteluje, promeni dihtung gumicu ...

    3. Čelično kućište planiram da dam na poliranje i to u mat varijantu sa vidljivim šarama a zadnji poklopac kao i prsten oko samog stakla u sjajnu varijantu.

    4. Sa cifera planiram da uklonim nestručno nanetu iluminaciju i eventualno je ponovo nanesem, ovaj put kako treba. (Dajte mi savet kod kog časovničara da idem u Beogradu, na pm podrazumeva se)

    5. Što se tiče cifera, tu je situacija sledeća, pošto je plavi premaz ogreban i vidi se čelična podloga, planiram da kupim svetlo plavu mat boju za farbanje maketa i jednu ultra tanku četkicu i da jednim potezom predjem preko zareza, pa šta mi bog da. (I ovde očekujem neki predlog, sugestiju)

    I na kraju, svestam sam da će ovaj poduhvat biti skupa zabava, al šta ću kad nevolim pecanje ...


    ************************************************** *************************

    Evo jednog interesantnog linka za one koji bi da malo osveže svoj Seiko satić.
    Poslednja ispravka: bursa (3.1.2011. u 19:45)
    Dosla plavusa kod casovnicara da promeni bateriju. On ljubazno odgovara
    da je to sat na navijanje.
    Plavusa izlazi iz radnje i poce navijati "Aleeeee-aleeeee, aleeeeee-aleeeeee..."

  8. #58
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Da li si možda razmišljao da nabaviš novi cifer, kad već hoćeš da uklanjaš iluminaciju...

    Ima na ovom linku isto jedan polovan, pa bi možda mogao da ih iskombinuješ...

  9. #59
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Super sto si se odlucio na to. A ja bih ti savetovao da posto nisu jako skupi,kupis jos jedan,da bi za sad imao skazaljke,a i cifer,a posle ti opet mozda nesto zatreba. A i mislim da bi te to jeftinije izaslo nego da kupujes samo skazaljke,farbas cifer i stavljas lum novi. A i dal ce to sve dobro ispasti. Moj savet. Pozz i sretno,bices zadovoljan kad ga zavrsis

  10. #60
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Evo jednog linka sa strava reparacijom legende. Majstor mu je skoro dobar kao moj

    Reproduction of Pre-moon Cal.321 OMEGA Speedmaster | Workshop | TOKEI ZANMAI

Strana 6 od 41 PrvaPrva ... 234567891016 ... PoslednjaPoslednja

LinkBacks (?)

  1. 4.9.2011., 21:47

Slične teme

  1. Seiko 6309/6105 diver
    By dragon in forum Kupovina satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 8.9.2011., 9:37
  2. Tag Heuer Carrera Calibre 1 Vintage
    By UlysseNardin in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 13.12.2010., 22:10
  3. Vintage Daily Beater
    By dragon in forum Ronilački satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.5.2010., 19:07
  4. IWC Schaffhausen vintage
    By Floyd in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 1.5.2009., 19:17

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •