Strana 102 od 260 PrvaPrva ... 252929899100101102103104105106112152202 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.011 do 1.020 od ukupno 2591
Like Tree1055Likes

tema: Pitajte časovničara

  1. #1011
    Član Avatar korisnika max pain
    Član od
    3.3.2014.
    Lokacija
    Paris, France
    Poruke
    212
    Lajkovi
    475
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    OndaK ako radi i na longines ok

  2. #1012
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Sad provjeravam na hidrokonvestu, kao zavarena je

  3. #1013
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Ma ne mrda ni meni na Invikti, nije pomerala ni na Orientu Ray-u, ali je zato na Monsteru imalo lufta...ali mislim da to ima veze sa konstrukcijom, ako je više nategnuta onda ima manje lufta, bitno je da ne zvecka, to je problem.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  4. #1014
    Novi član
    Član od
    5.1.2015.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    16
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Pozdrav svima. Imam jedan stari Longines na navijanje u relativno losem stanju, ne zamerite sto ne znam oznaku modela. Zanima me koliko bi izasla restauracija i da li znate ko u Beogradu radi Longines satove, odnosno kom casovnicaru bih mogao da se obratim? Ako sam promasio temu, prebacite post gde treba. Hvala unapred.
    Priložene slike Priložene slike Pitajte časovničara-img_0612.jpg   Pitajte časovničara-img_0611.jpg   Pitajte časovničara-img_0613.jpg  

  5. #1015
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Da bi saznao calibar, ako je uopće Longines u nutra, treba potražiti utor na poklopcu, te malim nožićem otvoriti. Izmjena plexi i čišćenje kućišta i poklopca prilićno je jednostavno, a za servis ili eventualni popravak, vjerujem danas može uraditi , gotovo svaki časovničar, sat je šezdesetih godina.

  6. #1016
    Novi član
    Član od
    5.1.2015.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    16
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Staklo i brojcanik su prilicno osteceni, verujem da bi trebalo zameniti oba (staklo sigurno, brojcanik ako ne moze da se "sredi"). Sat je ispravan, radi, ali bih voleo da ga dovedem u sto bolje stanje (vizuelno), sentimentalna vrednost je u pitanju. Tacno, iz sezdesetih je, trebalo bi da je pravi Longines.

  7. #1017
    Novi član
    Član od
    7.1.2015.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Ostecenje narukvice na Casio EF336DB

    Zdravo svima, nov sam na forumu i odma da krenem sa problemom

    Vec nekih godinu dana koristim Casio EF336DB, nosi se svakodnevno na poslu, kuci, fizickim aktivnostima... obzirom da je napolju led ja padoh kako mi je sat bio blizu sake prilikom pada sam "nategao" narukvicu koja je tom prilikom popustila i to na najgorem mestu

    Kakvi su Vasi saveti? Zvao sam servis koji je dao garanciju ali mi se njihov odgovor nije svideo taj deo najverovatnije da nemaju a pitanje je da li imaju opste i celu narukvicu?!? Sat je jos uvek u garanciji...

    slike u prilogu...
    Pitajte časovničara-cam01500.jpg
    Pitajte časovničara-cam01495.jpg

    Iskreno... sat sam uzeo kao modni detalj... ali vec posle mesec dana svakodnevnog nosenja navikao sam da se upravljam po njegovom vremenu... ceo dan isplaniram kad pogledam u njega hahahah

    Hvala!

  8. #1018
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Ostecenje narukvice na Casio EF336DB

    Ako dobro vidim, tebi je pukla igla, nju ima svaki sajdžija, popravka košta sitno.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  9. #1019
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Deo koji si slomio se zove endlink, a posto kod tog Casia nije od punog celika, vec od presavijenog lima zbog toga se on i slomio.

    Najjednostavnije ti je da kupis kozni kais i da stavis njega na sat. Da li ces pronaci zamenski deo ili novu narukvicu kod nas, stvarno ne znam, u svakom slucaju kontaktiraj i druge prodavce Casio satova kao i generalnog zastupnika pa se raspitaj da li imaju to sto ti treba.

    Dobro dosao na forum!

    Edit: ja sam ovo napisao u slucaju da je pukao endlink, ako je samo iglica to ces resiti kao sto kolega kaze dosta brzo, a popravka je jeftina.
    Poslednja ispravka: RUS (7.1.2015. u 18:28)
    vlajo likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  10. #1020
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Da, Rus, endlink...nisam dobro video. Da je igla, bilo bi prosto.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


Slične teme

  1. Kvalitet alata za časovničare
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.5.2021., 21:06
  2. Kako postati uspešan časovničar?
    By AleksaM in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 24.8.2020., 12:20
  3. Nikolas G.Hayek škola za časovničare
    By watchmag01 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.9.2012., 8:32
  4. Mali časovničar
    By VLADAN P in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.2.2011., 11:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •