Strana 5 od 36 PrvaPrva 12345678915 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 351
Like Tree848Likes

tema: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

  1. #41
    Banned
    Član od
    26.8.2010.
    Poruke
    239
    Lajkovi
    459
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Nemojte misliti da imam nesto protiv seika,ja mislim da oni daju najvise za ulozen novac,ali ne mozemo staviti u istu ravnu seiko satove koji kostaju 100 evra i seiko satove koji kostaju preko 1000 evra i govoriti kako su ovi jeftiniji isto tako kvalitetni i trajni kao ovi drugi....

  2. #42
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Ajmo reci da je danas 6s38 ili 6s28 nasljednik 6138 mehanizama. I "bolji" je i skuplji od starih 6138. I treba izdvojiti neki novac.
    Imas i 8r28 na bazi 6R15. Takodjer kvalitetan. Na vrhu Spring Drive kronografi kao trenutno najveci doseg tehnologije.

    Najveca razlika je u tome da je tada Seiko sebi mogao priustiti masovnu proizvodnju takvih kompliciranih mehanizama (6138 column wheel, vertical clutch itd) zbog malih troskova rada i niskog yena. Danas je situacija obrnuta i tako nesto je nemoguce.

    Nitko i ne tvrdi da su jeftiniji satovi jednako kvalitetni kao oni skuplji pa to je valjda svakom jasno!!!
    Sto se tice nepodmazanosti, bjezanja ulja itd. kod jeftinijih masovnijih mehanizama - pa valjda je svima jasno da 350 milijuna mehanizama ne podmazuju ljudi nego roboti. I ne moze se ocekivati ne znam kakva kvaliteta za mehanizam koji je bolje kupiti novi nego popravljati jer ces vise platiti dobrog urara nego da uzmes novi mehanizam? Ne razumijem...

  3. #43
    Banned
    Član od
    26.8.2010.
    Poruke
    239
    Lajkovi
    459
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Ali zasto onda ljudi u dovoljnom broju ne kupuju te skuplje Seiko satove sa odlicnim mehanizmima nego Swiss made,evo ko na forumu ove ima neki novi Seiko automatski hronograf...

  4. #44
    Član
    Član od
    16.1.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    452
    Lajkovi
    1595
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Složio bi se sa jole777.

    Takođe, i dalje mislim da su i sa svim tim manama Seiko modeli najbolje što se može dobiti za novac koji treba izdvojiti.
    Ja sam moj SNZG13K1 platio 78 funti. To je smešna cifra, tolko koštaju Fossil fashion kvarcni satovi.
    vladas, jagoda-nbg and backarelli like this.

  5. #45
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Citat sindjel5 kaže: Pregled poruke
    Ali zasto onda ljudi u dovoljnom broju ne kupuju te skuplje Seiko satove sa odlicnim mehanizmima nego Swiss made,evo ko na forumu ove ima neki novi Seiko automatski hronograf...
    Ovaj forum uglavnom okuplja clanove sa podrucja bivse SFRJ gde je ipak kupovna moc slabija a na trzistu su uglavnom prisutni svajcarski brendovi (ako ne gresim, jedino Rolex ima normalnu podrsku i servis u Srbiji). Sa druge strane prakticno svi Seiko modeli vise klase se tesko nabavljaju cak i u Evropi (Seiya recimo nece da salje GS u EU), a put do barem Hong Konga kosta prilicno. Situacija je dosta drugacija npr. na WUS-u mada i tamo kritikuju orijentaciju Seika na Japan i azijsko trziste. BTW, ako nesto znaci, cim se kockice sklope postacu vlasnik jednog Seiko modela vise klase.
    backarelli likes this.

  6. #46
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Citat jole777 kaže: Pregled poruke
    Moja drzava naplacuje ~32% dodatno carine/poreza na cijenu sata ako ga kupis vani.
    To je najveci razlog zasto sam uzeo (nedavno ga prodao) u Hrvatskoj PAM312 sa in house mehanizmom. Da sam mogao birati izmedju njega i GS-a uzeo bi GS bez ikakvog razmisljanja.
    Ovo je moj razlog.
    A i dodatno morao bi slati u Japan na servis za npr. Spring Drive, a to je ipak u mojoj zemlji u kojoj drzavna posta ne osigurava vrijednosne posiljke dosta velika zapreka.
    Eventualno kad udjemo u EU kupiti ga u Njemackoj pa preko njih odraditi sve i biti miran.

  7. #47
    Član Avatar korisnika bozicko
    Član od
    19.11.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    110
    Lajkovi
    144
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Citat sindjel5 kaže: Pregled poruke
    Ne treba Seiko dizati u nebesa,casovnicari sa kojima sam pricao kazu da su ti novi Seiko satovi za jednokratnu upotrebu i da se nose do 10 godina i onda bacaju znaci zaboravite da ce ti satovi ostati za sinove a kamoli za unuke kao oni stari iz 70-ih godina,delovi od mehanizama se prilikom rasklapanja deformisu jednostavno to nije ni blizu kvalitetan mehanizam kao ranije,e sad to su price za ove nove 5-ice i uopste jeftinije seiko satove koji se kod nas kupuju za 100,200,300 evra,a za ove ostale stvarno ne znam mislim da kod nas jos niko nije servisirao GS i te nove Seiko automatske hronografe tako da o njim a ne mogu pricati ali verujem da je to totalno druga prica i da je sve najkvalitetnije i najnaprednijeu tim satovima
    Evo i ja da kažem po koju:
    Kupio sam SNZH5Kpre godinu i kusur...Posle dva dana efektivnog korišćenja pukao mi je plastični zupčanik koji prebacuje datum. Čekao sam deo dve nedelje (ko da ga šalju iz Kine), da bi čitava popravka koštala 10 evra. Inače sat je bio neviđeno precizan...da ne bih bio pogrešno shvaćen...na mesec dana žurio je 20sec, daleko unutar COSC certifikata. I tako sve do odlaska na more...gde sam u pustinji vozio quad četvorotočkaš po neravnom terenu...posledic toga je da je sat počeo enormno da žuri...nakon dolaska kući odneo ga časovničaru, koji ga je dotegao...ali nikad više ni približno nije bio tačan kao s početka priče...
    Elem, danas ga nosim povremeno (kupio Laco b-uhr), ali ako se dobro sećan odstupanja su mu na nivou 7-10 sec dnevno.
    Da zaključim, bio oduševljem automatikom za 100 evra, nakon brzog kvara popi..deo, bio oduševnjen preciznošću, posle kvara popi...deo...tako da mislim da nemaju kvalitet koji ih je nakad krasio, ali su daleko ispred švajcarske konkurencije u ovom cenovnom rangu...pozzz
    Si fueris Romae, romano vivito mori, si fueris alibi vivito sicut ibi!

  8. #48
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Da li si to kupio polovan sat? U tom slucaju ko zna koliko ga je i kako koristio prethodni vlasnik. Ako je bio nov to je trebalo da ti srede u garanciji.

  9. #49
    Banned
    Član od
    26.8.2010.
    Poruke
    239
    Lajkovi
    459
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    cim se kockice sklope postacu vlasnik jednog Seiko modela vise klase.

    Bices verovatno prvi takav ovde i obavezno podeli sa nama slike i iskustva

  10. #50
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Sustina ove nase price je da seiko nidi najvise za ulozeni novac.naravno da je seiko od 100 eura losiji od onog od 1000.medjutim ja bi uporedio seika od oko 150 eura sa naprimer tissot automatic satom od preko 500 eura.kakva je tu situacija.ili kakav je odnos seika od oko 2000 i tag a od nekih 5-6000.o tome pricamo.seiko je u svojoj kuci jasno podelio gde koji sat pripada.da dodam da znam odavno da se gs ne servisira nigde osim u japanu cak smo i ovde pisali o tome ko je cito zna.ne postoji klasa satova u kojoj seiko nema cime da se pohvali

Slične teme

  1. Zanimljivi linkovi i novosti iz sveta časovničarstva
    By watchmag01 in forum Opšti forum
    Odgovora: 842
    Poslednja poruka: 18.4.2024., 23:21
  2. Odgovora: 1846
    Poslednja poruka: 25.2.2024., 22:48
  3. Fotografije i komentari satova namenjenih daljoj prodaji
    By Vladan Stevanovic in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 148
    Poslednja poruka: 10.5.2016., 23:47
  4. Koji sat nosite danas?
    By Marko 5 in forum Kafić
    Odgovora: 15339
    Poslednja poruka: 12.10.2014., 12:14
  5. Citizen BN0055-53E info i komentari?
    By sector77 in forum Citizen
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 30.10.2010., 12:54

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •