Strana 9 od 36 PrvaPrva ... 567891011121319 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 81 do 90 od ukupno 351
Like Tree848Likes

tema: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

  1. #81
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Baki druze, pisao sam o finansijama u Seiku. Samo odmah da napomenem da su podaci koje sam navodio iskljucivo finansijski pokazatelji za Seiko Holding (gde spada Seiko satovi i jos dosta manjih firmi i instituta), ali se ne odnosi na Seiko Epson. Posto je Seiko Epson izasao iz grupacije i posluje potpuno nezavisno.
    E sada Baki, dobar je Seiko i drzi do kvaliteta. Ali Svajcarci su ipak eksluzivniji, i daleko su jaci od jednog Seika. Ponekad ipak mislimo da mi pristrasno velicamo Seika, bas zato jer nas Svajcarci nerviraju zbog ogromnih cena i preteranog marketinga. A Seiko tu nastupa daleko postenije, usotalom kao i sve japanske firme.
    vladas and backarelli like this.

  2. #82
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Ko ima para i voli Rolex,moz' da ode u CH da ga kupi.
    Ko ima para i voli GS ili Credor,moz' da ode u Japan i kupi ga tamo,posto mu to verovatno ne bi bila neka velika stavka,sto se tice finansija.
    Ko ima jako puno para,pa kupuje i Rolexe,Credore,Pateke i ostale,njemu verovatno salju pravo iz fabrike coveka da dodje po sat,odnese ga u servis,sredi i vrati ga.To kosta,ali njima je to nebitno.
    A ko nema para kupice seiko za 100 evra i bice srecan jer ce dobiti odlican sat.
    Dok ce neko da filozofira o Seiku i prosipa mudrosti po forumima o tome kako je losa podrska,kako im je mehanizam 20 $,pricace o COSC-u,koji je totalno nebitna stvar.Mislim,bas me boli cosak da li ima sat COSC sertifikat. Na kraju,da li japanski satovi idu na proveru u vezi tog sertifikata u CH?
    jagos, Vukas and backarelli like this.

  3. #83
    Stariji član Avatar korisnika Prolaznik
    Član od
    29.5.2012.
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji
    Poruke
    565
    Lajkovi
    1338
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    P.S Seiko je najbolji na svijetu...
    Djordje, jagos and backarelli like this.

  4. #84
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Nije bas tako. Hocu da kupim ovde u Srbiji GS. Necu da idem u Pariz da bi ga kupio. Radi se o distributivnoj mrezi, gde je Seiko i te kako slabiji od svacaraca. U ovoj siromasnoj zemlji Svacarci su itakako prisutni. Jeste i Seiko ali ne sa tim luksuznim modelima. Nema i ni u drugim vecim okolnim zemljama. Jedino sam video GS u Parizu. Ne Japanski satovi ne idu i ne mogu da dobiju taj COSC sertifikat.

  5. #85
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    neki svajcarci jesu ekskluzivniji neki nisu.ne treba generalizovati stvari.ja licno mislim da bi ovog momenta u beogradu bio ekskluzivniji jedan GS nego omega.omaga ima kolko oces a GS skoro niko.

  6. #86
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    @Baki ja sam imao tri modela Seika iz premier serije. Jedan si i ti video. Ako te zanima kvalitet i moje misljenje, onda cu te obradovati. Mislim da je to odlican kvalitet po normalnoj ceni. Na satu je svaki detalj uradjen sa paznjom i imas osecaj kao da nosis daleko skupljeg Svajcarca. Ali opet moram da kazem, dizajn bi mogao da bude i bolji. Imaju puno modela koji se meni ne dopadaju. Dok svajcarci imaju prilicno dobar dizajn.

    @jagose tu si u pravu. Bio bi eksluzivniji GS, pod uslovom da je za njega taj neko cuo

  7. #87
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Citat tolarbo kaže: Pregled poruke
    Nije bas tako. Hocu da kupim ovde u Srbiji GS. Necu da idem u Pariz da bi ga kupio. Radi se o distributivnoj mrezi, gde je Seiko i te kako slabiji od svacaraca. U ovoj siromasnoj zemlji Svacarci su itakako prisutni. Jeste i Seiko ali ne sa tim luksuznim modelima. Nema i ni u drugim vecim okolnim zemljama. Jedino sam video GS u Parizu. Ne Japanski satovi ne idu i ne mogu da dobiju taj COSC sertifikat.
    Znam da japanski satovi ne idu u Japan po KOSKU.Bio sam samo cinican.Kao i sada.

    A govorim o tome da ako imas puno para i hoces GS ili Credor,onda je nebitno da li ces za njega u Pariz ili Tokijo.
    Zenith likes this.

  8. #88
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Iskreno, ja mislim da je prosecan gradjanin Srbije kojemu je bitna ekskluzivnost cuo samo za Omegu, Rolex i Breitling. Osim naravno ako nije u Playboyu procitao da su Patek Philippe i jos poneki kojima ne zna da izgovori ime takodje cool satovi.
    tolarbo, jagoda-nbg and Zenith like this.

  9. #89
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    A da organizujemo tuču Seiko protiv Švajcaraca, onako za našu dušu. Prvo da se prebrojimo da vidimo kako stvari stoje po pitanju odnosa snaga. Da nebude 17 na 5. Bokseri i karatisti nemaju pravo učestvovanja. Satove bi kako red nalaže skinuli. Kvarcni mogu da ostanu i onako su otprni na udar . E da i nema pesak u oči. Samo predlog, ne kažem da mora da se usvoji.

    Izvinjavam se na skretanju sa teme ali morao sam malo da razbijem raspravu. Valjda mogu i ja jednom.

  10. #90
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Ja cu da cuvam satove,dok se makljate.

Slične teme

  1. Zanimljivi linkovi i novosti iz sveta časovničarstva
    By watchmag01 in forum Opšti forum
    Odgovora: 835
    Poslednja poruka: 21.3.2024., 19:08
  2. Odgovora: 1846
    Poslednja poruka: 25.2.2024., 22:48
  3. Fotografije i komentari satova namenjenih daljoj prodaji
    By Vladan Stevanovic in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 148
    Poslednja poruka: 10.5.2016., 23:47
  4. Koji sat nosite danas?
    By Marko 5 in forum Kafić
    Odgovora: 15339
    Poslednja poruka: 12.10.2014., 12:14
  5. Citizen BN0055-53E info i komentari?
    By sector77 in forum Citizen
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 30.10.2010., 12:54

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •