Strana 1 od 36 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 351
Like Tree848Likes

tema: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

  1. #1
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Podstaknut sam da otvorim ovu temu, jer sam primetio da se dosta raspravlja na temu Seiko "krize" u temama koje nisu namenjene tome . Takodje primećujem "poljuljanost" respekta (kada je Seiko u pitanju) u veoma kratkom vremenskom roku, te me interesuje razlog.

    Nema potrebe da postavljam vaše krajnje respektabilne i pozitivne komentare vezane za visoku klasu Seiko satova. Dovoljno je čitati komentare starije od (recimo) par meseci. U sadašnje vreme se komentari poprilično razlikuju, te me interesuje ,čime je to izazvano ?


    Takodje bih zamolio moderatore, da odgovarajuće postove premeste u ovu temu ... npr... :


    Hautlence HL2.0 sat

    Seiko satovi - Grand serija

    ...mislim da ima u još nekoj temi, ali ne mogu pronaći.

    Par mojih pitanja vezano za temu... (moja neupućenost)

    - Da li se politika Seiko-a razlikuje danas u odnosu na 2011tu godinu ? Ako se ne razlikuje, zašto to niko nije pominjao u 2011toj i početkom 2012te (ili ja ne vidim dobro) ?

    -
    Da li su sadašnji komentari, kada se postavi neki Seikov model iz visoke klase, vezani za samu krizu (ako su informacije sa neta tačne) ,ili za "ružnjikave" modele za 2012tu ?

    - Zašto se ranije nije pominjala teška nabavka satova iz visoke klase ovog brenda, kao i sama media i menadžment ?

    Ja očigledno nisam u toku, jer ne mogu nikako povezati postove koji su raštrkani po raznim temama, gde svako "peva svoju pesmu" . Iz tog razloga je tema i otvorena, kako bi svi učesnici zainteresovani za ovaj brend, imali sve u jednoj temi.

    Sva moja pitanja su napisana isključivo iz razloga širenja znanja, a ne zarad nekih raspravki i sl. , te bi zamolio učesnike u ovoj temi, da se izbegnu bilo kakve raspravke, već da se iznose činjenice, zanimljivosti i najsvežije novosti .
    Takodje bi bilo dobro, da se posle svakog iznošenja (postovanja) nekih novosti , odredjene problematike (kako modela tako i brenda), ostavi i sam izvor odakle su preuzeti (pročitani), kako bi se izbegle "glasine" i sl.

    PozzzZZZ
    Poslednja ispravka: backarelli (20.7.2012. u 17:48)
    milan zmaj, RUS, Mister No and 8 others like this.

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Aj da pocnem.ako svi znamo da seiko ima odlicne satove sa odlicnim i proverenim mehanizmima koji rade bez problema i ne kopiraju mehanizme kao neki a uknjizili su gubitak ove godine,da li bi to moglo da znaci da puno ulazu u razvoj a i da ne deru musterije.mislim onako neka prosta logika govori da daju puno za pare koje uzmu musteriji.jednostavno ne ugradjuju se mnogo.nemam pojma poznavaoci ce to bolje objasniti ali meni ovo govori da kod seika dobijes puno za svoj novac.
    milan zmaj, bajker71 and fotopetar like this.

  3. #3
    Banned
    Član od
    26.8.2010.
    Poruke
    239
    Lajkovi
    459
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Meni se cini da su bas preterali sa cenama GS serije,preskupi su...

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    U odnosu na koji sat mislis da su skupi.koja je bolja ponuda danas na trzistu satova.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Seiko je uvek bio i ostace jdan od glavnih igraca.Naravno da su neki modeli preskupi.Pa Japanci su prepoznatljivi po svojoj raznovrsnosti,zar ne?Hvala Bogu da i treba da imaju modele koji su preskupi.To je raznovrsnost!
    Ali svetska je kriza!Mnogi ljudi jedva prezivljavaju i spajaju kraj sa krajem.Svaka jaca kompanija je to osetila,pa i brojne casovnicarske,pa cak i gigant kakav je Seiko.
    A i backarelli verovatno zna da je Seiko nedavno zakljucio ugovor sa FC Barselona.Dovoljna cinjenica koliko je Seiko cenjen.
    A ti koji kritikuju Seiko i njegove modele su 90% njih tzv.pusaci marketinga koji su samo culi za Rolex i Omegu.
    Ako mene pitas,uvek bih pre nosio neki Grand Seiko,Casio Oceanus ili Citizen AT 0660 (moj omiljeni Citizen uz Nighthawk) od titanijuma nego Rolex Submariner.
    Seiko je bio i ostace sinonim za dobre i pouzdane satove.....A nazalost ili na srecu,tzv. ''pusaca marketinga'' ce uvek biti.
    Djordje, jagos, krstin and 3 others like this.

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Kod mene nema ni traga poljuljanosti respekta. Previse je Seiko toga napravio da bi izgubio moje postovanje tako lako.
    To je jos uvijek jedna od najboljih/najjacih kompanija u mojim ocima.
    Kod njih ti je cudna struktura. Imaju 2 tvornice satova koje su u proslosti bile veliki suparnici i to je bilo super jer su se trudile koja ce napraviti bolji sat.
    Onda 1986. dolaze prve naznake velike krize, yen je strasno ojacao i Seiko je gubio novce sa svakim proizvedenim satom. Ali zbog rastrkane strukture (na celu svake tvrtke je bio po jedan clan obitelji/nasljednik) nisu mogli zaustaviti proizvodnju i tvornice su i dalje stancale satove...Veliki problem i prva pojava gray dealera i prodaje izvan mreze distributera sto se odrzalo do danas.
    Tada je uslijedila prva kohezija unutar tvrtke.
    Seiko danas mislim da samo oko 15-20% novaca prihoduje u satovima, sve ostalo je iz drugih tvrtki kceri koje se bave drugim tehnologijama koje je Seiko tokom godina razvio...I svaka im cast na tome, zato je ta tvrtka tako znacajna, uvijek nesto zele napraviti nesto bolje, novije.

    Seiko je uvijek imao losu distribuciju "boljih" satova.
    Bolje receno - nije je ni bilo jer su bili JDM (japan domestic market), sad se to pomalo mijenja, ali i cijene posljedicno idu gore. Znaci Grand Seiko uopce nisi mogao kupiti izvan Japana itd.
    Vecina ljudi je upoznata sa ovim pa mozda zato se o tome ne pise. Danas mozes nabaviti neke modele GS-a u Njemackoj, Kanadi, Francuskoj, Americi. Odavno su prisutni u Hong Kongu, Tajvanu itd.

    Kompanija stara preko 100godina sa velikom ulogom u urarstvu, stvarno ima puno zanimljivih prica koje mi "Zapadnjaci" nikad nismo culi jer smo pod kisobranom Svicarskog lobija i reklamiranja:
    Imaju sve, ali bas sve potrebno za proizvodnju u svom vlasnistvu.
    Razoreni do temelja par puta u svojoj povijesti, sto potresima, sto u ratu, uvijek se oporavljali i postajali sve jaci. Jedno vrijeme su uz satove proizvodili i municiju za rat i svejedno se nisu odrekli proizvodnje iako su morali zadovoljiti potrebe vlasti i opet mijenjati organizaciju.
    Izmislili su i patentirali toliko toga usput da danas vise zaradjuju od takvih stvari nego od satova. Svicarci su ih odlucili izbaciti sa chronometre natjecanja nakon sto su shvatili da se ne mogu nositi sa njima.
    Koliko ozbiljno su pristupali poslu:
    Nakon primljenog pisma nezadovoljnog ronioca u kojima ih obavjestava da nije zadovoljan Seiko ronilackim satovima oni krecu u istrazivanje i proizvodnju vrhunskog diver sata. Rezultat je Tuna. Prvi automatik krono mehanizam u prodaji je Seikov 6139 (prvi predstavljen Zenithov, ali ne u prodaji)
    Pojavom kvarc sata zamalo su unistili cjelokupnu svicarsku industriju, mnogi su bankrotirali jer se nisu mogli nositi sa njima.

    Seiko je dugo vremena bio najjaci igrac na trzistu, a onda ih je polako njihov domaci suparnik prestigao. (Citizen sa eco quartz-evima).

    Osobno sumnjam da se Seiko prodaje, ali nikad ne reci nikad. Danas je sve moguce, ali bila bi to ipak senzacija.
    Djordje, RUS, vladas and 9 others like this.

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    zenith,jole slazem se sa vama.mislim da nije seiko u problemu vec izvikani svajcarci.kupci su shvatili ili shvataju sve vise da od svajcaraca kupuju maglu.nazalost u satovima od 500-5000 eura dobijaju ETU.u novije vreme ETU u kineskoj kutiji.placa se samo reklama.pokusali su da naprave svoje kucne mehanizme ali neslavno su prosli.u gadnim su problemima.seiko ima i svoje mehanizme i kompletnu proizvodnju buducnost je njihova.verovatno ce vremanom dizati cene ali realno ima prostora za to.
    Poslednja ispravka: jagos (20.7.2012. u 21:33)
    Djordje, vladas, Zenith and 1 others like this.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika Prolaznik
    Član od
    29.5.2012.
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji
    Poruke
    565
    Lajkovi
    1338
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Citat Zenith kaže: Pregled poruke
    Dovoljna cinjenica koliko je Seiko cenjen.
    A ti koji kritikuju Seiko i njegove modele su 90% njih tzv.pusaci marketinga koji su samo culi za Rolex i Omegu.
    Bravo ! Skoro je neko lose prokomentariso moj Seiko, ono kao u fazonu ma kakav Seiko, ko da sam spomeno da sam uzo neki kineski na buvljaku, a ti isti ce sutra da odu da kupe nekog fensi nabudzenog kvarcnog svajcarca od 300 evra i da misle da su glavne baje u kraju, umesto da stave prst na celo i da se zapitaju sto i ja nisam uzo fensi kvarcnog svajcarca (a mogo sam, sto i doticni znaju), nego sam uzo bas mehanickog japanca !

    Neverovatno...

    i da, vrlo sam osetljiv kad mi neko vredja sat
    jagos, jagoda-nbg, anbeast and 4 others like this.

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Citat jagos kaže: Pregled poruke
    zenith,jole slazem se sa vama.mislim da nije seiko u problemu vec izvikani svajcarci.kupci su shvatili ili shvataju sve vise da od svajcaraca kupuju maglu.nazalost u satovima od 500-5000 eura dobijaju ETU.u novije vreme ETU u kineskoj kutiji.placa se samo reklama.pokusali su da naprave svoje kucne mehanizme ali neslavno su prosli.u gadnim su problemima.seiko ima i svoje mehanizme i kompletnu proizvodnju buducnost je njihova.verovatno ce vremanom dizati cene ali realno ima prostora za to.

    Mislim da si tu u krivu. Buducnost kako sada stvari stoje je super za Svicarce/luksuzne satove.
    Oni objavljuju rekordne zarade zadnjih par godina. Zato i idu na monopolizaciju svega kako bi mogli jos vise zaradjivati i dizati cijene i ubuduce (na satovima, dijelovima, na servisu itd) jer profita nikad dosta. Vrijedi ona stara - dizi cijenu dokle god trziste to moze izdrzati. A kako zivimo u kapitalizmu, to je potpuno normalno i prihvatljivo.

    MORAMO shvatiti da su satovi u danasnje doba luksuz. I tu prica staje, ne prodaje se nesto sto ti treba nego igracka, muski nakit, brend, satisfakcija, "nacin zivota" itd.
    Dokle god je prosjecnom potrosacu presudno ime dotad ce Seiko (odnosno GS) od istih biti svrstavan u nizu klasu makar je GS linija superiorna vecini Svicaraca. Znas koji je najcesca zamjerka Amera? Zasto se zovu Grand Seiko, zasto nisu kao Toyota izmislili Lexus i sve pet.

    Na kraju dana, potpuno je svejedno koji sat si kupio. GS ili Svicarca, i jedan i drugi su luksuzna roba koja budimo realni nikome nije od presudne vaznosti.
    Pitanja poput da li je bolje dati isti novac za GS sa in house vrhunskim mehanizmom i nevjerojatnom obradom kucista, kazaljki i brojcanika ili za Svicarca sa sveprisutnom ETA-om sa jednakom ili pribliznom obradom je vise pitanje naklonjenosti, informiranosti, osobnih preferencija nego neceg drugog.
    Osobno bi izabrao Seiko. Moj novac, moj izbor. Shvacam i izbor onoga tko ce uzeti npr. Breitlinga ili Tag-a. I nemam nista protiv toga, dapace.
    vladas, jagos, Mister No and 5 others like this.

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    ma naravno jole da ni ja nemam nista protiv da svako nosi sta voli,nego racunam informacije sve lakse i brze putuju i ljudi postaju svesni za sta daju pare.nemam pojma videcemo ja sve nesto mislim da rad i kvalitet na kraju pobedjuju.kad covek koji je dao 5000 za sat shvati da je kuciste iz kine a mehanizam ima u mnogo jeftinijem satu ne verujem da ce ga ponovo kupiti.oni prodaju ekskluzivnost ali vise je nemaju.
    vladas likes this.

Strana 1 od 36 1234511 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Zanimljivi linkovi i novosti iz sveta časovničarstva
    By watchmag01 in forum Opšti forum
    Odgovora: 842
    Poslednja poruka: 18.4.2024., 23:21
  2. Odgovora: 1846
    Poslednja poruka: 25.2.2024., 22:48
  3. Fotografije i komentari satova namenjenih daljoj prodaji
    By Vladan Stevanovic in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 148
    Poslednja poruka: 10.5.2016., 23:47
  4. Koji sat nosite danas?
    By Marko 5 in forum Kafić
    Odgovora: 15339
    Poslednja poruka: 12.10.2014., 12:14
  5. Citizen BN0055-53E info i komentari?
    By sector77 in forum Citizen
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 30.10.2010., 12:54

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •