Strana 4 od 36 PrvaPrva 1234567814 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 351
Like Tree848Likes

tema: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

  1. #31
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Dodao bih u raspravu da Seiko nije veliki problem Svicaraca. Najveca prijetnja dolazi iz Kine i mislim da je i to dio razloga zasto ETA smanjuje isporuke.
    Koji biste vi sat kupili u buducnosti - danasnju ETA-u od Swatch-a ili buduci "Swiss made" mehanizam s dijelovima iz Kine. Budimo realni, ljudi ce odmah poceti puno vise cijeniti ETA-u cim postane ekskluzivnija.

  2. #32
    Banned
    Član od
    26.8.2010.
    Poruke
    239
    Lajkovi
    459
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Zasto stalno pominjete te ETA mehanizme i Kinu,pa nisu u svim Swiss satovima ti mehanizmi niti su im kucista svima iz Kine,eto pomenite jedan Zenith pa JLC i tako dalje...

  3. #33
    Banned
    Član od
    26.8.2010.
    Poruke
    239
    Lajkovi
    459
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    A pitajte i casovnicare sta ce vam reci za mehanizme ovih novih Seiko satova kad ih servisiraju sto im se delovi prave svuda samo ne u Japanu

  4. #34
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    @sindjel5
    Pa,sta kazu casovnicari?
    Ovo pitam,jer kod mene u mestu nema casovnicara,koji su imali prilike da se srecu sa nekin drugim mehanizmima,sem nekih starih raketa.Zato bi bilo dobro da nam kazes njihove utiske,ako si imao prilike da razgovaras sa njima.
    backarelli likes this.

  5. #35
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    I ja bi voleo da cujemo sta kazu casovnicari.koliko se procentualno kvari GS a koliko nova omega 8500.takodje bi voleo ako je neko od njih gledao breitling b01 da nam napise nesto o njemu.
    Poslednja ispravka: jagos (21.7.2012. u 10:37)

  6. #36
    Član
    Član od
    16.1.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    452
    Lajkovi
    1595
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Nema ovde časovničara koji će ti reći kolko se kvari GS. Za Omege već i ima koliko znam.

    Inače, moj jako dobar prijatelj je časovničar, radio je 10 godina kod Vitanova. Dobar deo tog vremena kao jedini majstor, tako da mu je mnogo Seika prošlo kroz ruke. On tvrdi da su ranije pravljeni mnogo kvalitetniji mehanizmi, da je kontrola bila bolja. Danas se redovno dešava da otvori nov sat koji ima nepodmazan mehanizam, što mu drastično utiče na rad i vek trajanja. Krenuli su i oni da ubacuju jeftinije delove u odnosu na starije mehanizme, plastika zamenjuje metal.

    Uglavnom, on tvrdi da ovi današnji Seiko satovi neće biti tako trajni kao oni legendarni iz sedamdesetih i osamdesetih po kojima su i postali čuveni.
    vladas and sindjel5 like this.

  7. #37
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Verovatno ima i toga predpostavljam da se greske svima desavaju.plastiku obilato koristi i eta ali su i dalje skupi kao da satove prave od zlata.

  8. #38
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Citat sindjel5 kaže: Pregled poruke
    Zasto stalno pominjete te ETA mehanizme i Kinu,pa nisu u svim Swiss satovima ti mehanizmi niti su im kucista svima iz Kine,eto pomenite jedan Zenith pa JLC i tako dalje...
    Pa slobodno spomeni sve sto ti padne na pamet sindjel5. Mozes spomenuti i space shuttle sto se mene tice, nitko ti ne brani.

    Citat sindjel5 kaže: Pregled poruke
    A pitajte i casovnicare sta ce vam reci za mehanizme ovih novih Seiko satova kad ih servisiraju sto im se delovi prave svuda samo ne u Japanu
    Ma daj, zar je moguce da u satu vrijednosti 150-250usd ima dijelova koji nisu iz Japana koji ima najvece troskove radne snage? Ne vjerujem.
    Poslednja ispravka: jole777 (21.7.2012. u 11:01)
    vladas, jagos, VLADAN P and 1 others like this.

  9. #39
    Banned
    Član od
    26.8.2010.
    Poruke
    239
    Lajkovi
    459
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Ne treba Seiko dizati u nebesa,casovnicari sa kojima sam pricao kazu da su ti novi Seiko satovi za jednokratnu upotrebu i da se nose do 10 godina i onda bacaju znaci zaboravite da ce ti satovi ostati za sinove a kamoli za unuke kao oni stari iz 70-ih godina,delovi od mehanizama se prilikom rasklapanja deformisu jednostavno to nije ni blizu kvalitetan mehanizam kao ranije,e sad to su price za ove nove 5-ice i uopste jeftinije seiko satove koji se kod nas kupuju za 100,200,300 evra,a za ove ostale stvarno ne znam mislim da kod nas jos niko nije servisirao GS i te nove Seiko automatske hronografe tako da o njim a ne mogu pricati ali verujem da je to totalno druga prica i da je sve najkvalitetnije i najnaprednijeu tim satovima

  10. #40
    Banned
    Član od
    26.8.2010.
    Poruke
    239
    Lajkovi
    459
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Samo da dodam da tih ranijih godina Seiko nije bio uopste jeftin i da su cuveni 6138 i imali nesto manju cenu od na primer heuerovih hronografa,a sad je seiko najeftiniji automatski mehanicki sat ti osnovni modeli i naravno da ne mogu imati taj kvalitet kao ranijih godina kad je trebalo izdvojiti nekoliko plata da bi se isti kupio

Slične teme

  1. Zanimljivi linkovi i novosti iz sveta časovničarstva
    By watchmag01 in forum Opšti forum
    Odgovora: 842
    Poslednja poruka: 18.4.2024., 23:21
  2. Odgovora: 1846
    Poslednja poruka: 25.2.2024., 22:48
  3. Fotografije i komentari satova namenjenih daljoj prodaji
    By Vladan Stevanovic in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 148
    Poslednja poruka: 10.5.2016., 23:47
  4. Koji sat nosite danas?
    By Marko 5 in forum Kafić
    Odgovora: 15339
    Poslednja poruka: 12.10.2014., 12:14
  5. Citizen BN0055-53E info i komentari?
    By sector77 in forum Citizen
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 30.10.2010., 12:54

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •