Strana 2 od 36 PrvaPrva 12345612 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 351
Like Tree848Likes

tema: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

  1. #11
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Raznorazno sa neta, u slobodnom prevodu... a zaključke o (dvodecenijskoj) krizi u Japanu (pa samim tim i u Seiku) izvedite sami.


    taze:
    Japan News
    Friday, July 20, 2012
    Japan se još uvek oporavlja od cunami / nuklearne katastrofe iz 2011. koja je dodatno opteretila naciju suočenu sa dve decenije ekonomske stagnacije, ubrzanim starenjem i opadanjem broja stanovnika, političkom paralizom i Kinom kao sve jačim globalnim ekonomskim konkurentom.
    U proteklih pet godina imaju šestog premijera!
    Početkom jula je nezavisna parlamentarna komisija zaključila da uzroci krize leže koliko u razilaženju vlade i industrije toliko i u tradicionalno tvrdim konvencijama proisteklim iz Japanske kulture (prvenstveno u rukovođenju, čini mi se).


    bajato:
    Jewelry News Network: Seiko Officials Address the Crisis in Japan
    FRIDAY, MARCH 25, 2011
    BASEL, Switzerland - Seiko Holdings Corp. zvaničnici su saopštili da je jedna od njihovih fabrika (privremeno) zatvorena i da je proizvodnja značajno smanjena a sve u vezi sa katastrofom u Japanu.


    buđavo:
    HH Journal: Seiko's answer to the crisis: Ananta, the Japanese sword watch - Economy - Echoes - news from the world of watchmaking and luxury watches - Fondation de la Haute Horlogerie
    ECONOMY Tuesday, April 21st 2009
    Posle tri frtalja fiskalne godine, prodaja Seiko satova opala je za 17% a (operating) profit za 50.2%. Do kraja marta predviđa se gubitak prihoda od 19% i pad (operating) profita za 87%. Na ukupnom nivou očekivanja Seika su da godinu završi u minusu sa gubicima u regionu od 55 miliona američkih dolara.


    Kriza u Japanu se produbljava, kako stoje stvari. Seiko verovatno nije izuzetak.
    Bez obzira, i dalje je na ruci.
    vladas, jagos, Mister No and 3 others like this.

  2. #12
    Banned
    Član od
    26.8.2010.
    Poruke
    239
    Lajkovi
    459
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Ne bi rekao da su Swiss satovi samo reklama a da nema kvaliteta,pogledajte samo ovaj Zenith a kosta priblizno kao GS hronograf

    Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)-0a5d186b_zenithelprimerochronomulticolordials.jpg
    jagos and Zenith like this.

  3. #13
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    taj zenith je stvarno vrhunski.ipak je zenith klasa u odnosu na mnogo popularnije svajcarce kod nas.
    Zenith likes this.

  4. #14
    Banned
    Član od
    26.8.2010.
    Poruke
    239
    Lajkovi
    459
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Ja Zenith veoma cenim,narocito zbog in house mehanizama koje ugradjuju i odlicnog kvaliteta i van vremenskog izgleda njihovih hronografa
    jagos likes this.

  5. #15
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Ne bih da sudim ko je bolji ..da li japanski ili svajcarski satovi,ali bih,uz svoje skromno znaje,samo zeleo da predstavim jedan,vrlo pristupacan sat,sa in-house mehanizmom,koji ima dosta forumasa,a mislim da ce uz svakodnevnu eksploataciju,da se pokaze kao vrlo dobar i verovatno ce ga nositi i deca njihovih vlasnika,a koji ima vise nego pristupacnu cenu.
    Seiko SNZG13K1


    Mislim da se ovog a i nekih drugih modela,ne bi postideli da vide na ruci i oni koji se kunu u
    "swiss made".E sad on kosta samo nekuh 100 i kusur evra,pa verovatno ne zavredjuje njihovu paznju.Ovo sam napisao zato sto je jedan clan foruma jednom davno rekao da postoje samo satovi koji su iz CH,a sve ostalo je bez veze.Ne bi to bilo nista cudno,da nije trazio od jednog clana da mu nabavi jedan SEIKO.
    Znaci ipak je ovde pitanje prestiza,a ne kvaliteta.Pri tom,molim,da me ne razumete pogresno,svajcarski satovi su kvalitetni,ali ne vidim problem ni u japanskim.
    O CREDOR-u,ne bih ni da pisem,to je vec nesto,zbog cega su se u CH zabrinuli.
    Priložene slike Priložene slike Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)-seikomilitary_03.jpg  

  6. #16
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    odnos cena kvalitet tu su japanci pobedili davno tu nema price.koliko bi trebao da kosta svajcarac sa ovakvim karakteristikama kao ovaj sat koji je djordje naveo?za mene je strasno sto omega,breitling,tag,longines sve velika imena danas nemaju mehanizam koji mogu da suprostave seiku.gde ih je dovela trka za novcem.nadam se da ce se neko opametiti uplasice se valjda za prodaju.

  7. #17
    Stariji član Avatar korisnika Prolaznik
    Član od
    29.5.2012.
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji
    Poruke
    565
    Lajkovi
    1338
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    znaci nemaju nista osim šasije i onda kad ETA prekine s isporukama biće pa pa rolex i ostali hihi

    Živeo Seiko !


    p.s i zasluzili su da propadnu jer realno malo su preterali s cenama, ko sto neko rece ovde, ugradjuju mehanizme od 300 evra u satove od 500 i u satove od 10.000 evra, znaci 300 + materijal, celik, staklo, cifer, kazaljke, narukvica i tako dalje + rad, ne moze da kosta vise od 1000 evra na primer (pretpostavljam), a sat se prodaje za 10.000, ko koga tu onda pravi ludim !?

    nisam ja neki strucnjak, samo logicno razmisljam i vidim da tu nesto debelo nije u redu

  8. #18
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Moje misljenje o svemu ovome: Prvo mislim da seiko ima daleko losiji marketing od jakih svajcarskih brendova , bar kad je rec o evropi....marketing uopste nije mala stvar u svetu biznisa , tako da to ne treba da se zanemari...i to treba staviti Seiku kao veliki minus...Druga stvar koja mi uopste nije jasna zasto Seiko sebi svesno uskracuje svetsko trziste (govorim o satovima koji su samo za japan)....Kada je rec o kvalitetu ceni bez ikakvog razmisljanja mislim da je Seiko ispred svih ostalih...slazem se sa misljenjem da su GS seriju trebali da nazovu i brendiraju drugacije bas kao tojota i lexus.. I sad najiskrenije , kada bi birao u ovoj ceni sat, ja licno bi izabrao Svajcarca , tacnije Zenita pre GS...mada mislim da GS ne zaostaje po kvalitetu ni malo... i jos jedna stvar mislim da kad bi uporedjivali " zadrazavanje" cene pri preprodaji da bi i tu svajcarci imali prednost, sto je sigurno jos jedan plus za svajcarce u odnosu na Seiko....Kada govorim o slabijim klasama satova od 300 400 evra tu nema dileme veliki plus za japance.

    I da napomenem ja sam inace veliki ljubitelj japanskih proizvodjaca , ali kad je rec o GS seriji moja razmisljanja su ovakva.

    Poz Serb

  9. #19
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    @prolazniku druze, ma niko od njih nece da propadne. Rolex ima kompletno svoju proizvodnju i ne ugradjuje ETA mehanizme. A Swatch grupacija u cijem sastavu je ETA vredi na trzistu 35 milijardni evra. @vukas Sto se tice krize u Japanu, osim cunamija koji je ostavio itekako velike i dugotrajne posledice, gora je bila SEKA (svetska ekonomska kriza), ovo posebno kada znamo da vecina japanskih firmi plasira svoje proizvode na americko trziste. Plus ogroman pad investicija, i sve vece kamatne stope koje vrlo brzo pojedu dobit i velikih korporacija. @Jolle Seiko i danas ima najvece prihode od proizvodnje satova. I ja sam mislio da je drugacije, ali nije. Pre polovine ukupnih prihoda Seiko ostvaruje prodajom satova. I posto vidim da ste se mnogo zabrinuli sa Seiko da vam kazem i lepu vest. Zadnjih sest meseci je doslo do rasta cene akcija na berzi kada je Seiko u pitanju. Tako ocekujemo lepse dane za ovog legendarnog proizvodjaca satova. Evo i prilog:
    Poslednja ispravka: tolarbo (21.7.2012. u 1:37)
    Serb likes this.

  10. #20
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Prilog moram odvojeno da postavim, pa evo ovde:
    Priložene slike Priložene slike Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)-screen-shot-2012-07-21-2.33.42-am.jpg  
    Poslednja ispravka: tolarbo (21.7.2012. u 1:52)

Slične teme

  1. Zanimljivi linkovi i novosti iz sveta časovničarstva
    By watchmag01 in forum Opšti forum
    Odgovora: 842
    Poslednja poruka: 18.4.2024., 23:21
  2. Odgovora: 1846
    Poslednja poruka: 25.2.2024., 22:48
  3. Fotografije i komentari satova namenjenih daljoj prodaji
    By Vladan Stevanovic in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 148
    Poslednja poruka: 10.5.2016., 23:47
  4. Koji sat nosite danas?
    By Marko 5 in forum Kafić
    Odgovora: 15339
    Poslednja poruka: 12.10.2014., 12:14
  5. Citizen BN0055-53E info i komentari?
    By sector77 in forum Citizen
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 30.10.2010., 12:54

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •