Strana 3 od 36 PrvaPrva 123456713 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 351
Like Tree848Likes

tema: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

  1. #21
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    I da jos nesto da dodam. Svi se slazemo da Seiko u cenovnom rangu do 300e ili 400e predstavlja daleko bolji izbor za kupovinu od Svajcaraca (ako nesto i imaju svajcarci u tom rangu). Medjutim, zaboravljamo da Seiku tu ima velikog konkurenta, svog zemljaka Citizen-a koji ima skoro cetiri puta vecu trzisnu vrednost od Seika. A takodje u tom cenovnom rangu ima i puno nemackih proizvodjaca koji uzimaju deo kolaca.
    Kao sto vidite nije lako nikome u trzisnoj utakmici, cak i kada imate dobar proizvod.

    Ali uopste ne sumljam u Japance! To je zemlja koja nema ni jednu sirovinu a treci je najveci izvoznik u svetu.

  2. #22
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Poenta ove price i jeste da svajcarci ne daju nista za 300-400 eura a bez ikakvog opravdanja.sat koji bi trebalo da parira seiku u toj klasi naplacuju 1000 pa na vise.isto masovan mehanizam i masovno kuciste.rolex je naravno daleko ozbilnjiji od swatch grupe jos uvek je ekskluzivniji ali ni on nema zaokruzenu proizvodnju.sto se tice cuvanja cene ja neznam kako je gs cuva ali ni svajcarci je ne cuvaju bog zna sta.mogu pricati za nase trziste a kod nas kao sto svi znamo poznati brendovi poput omege idu oko 30 % od cene novog ili kataloske.rolex ide vise i do 50 % ali zato ostali manje zvucni brendovi nemogu postici ni tih 30% vec idu i dosta manje.e sad kako je na svetskom trzistu ne znam ali sumnjam da GS losije stoji.zenith el primero jeste proveren mehanizam legendaran najprecizniji automatik hronograf ali da li je jos uvek u odnosu na GS seriju.to bi mogo da nam napise neko strucan.
    Poslednja ispravka: jagos (21.7.2012. u 7:09)
    backarelli likes this.

  3. #23
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Sve sto dolazo iz japana je ogromna glavobolja za svajcarce pa tako i citizen.jednostavno daju puno za ulozen novac.svajcarci naplacuju neku ekskluzivnost koju vise nemaju.skoro sam otvaro jedan kvarcni hronograf poznatog brenda swatc grupe cene oko 1000 eura.tuga da te uhvati.takav japanac ne bi kosto ni 100 eura.nemci naravno otimaju trziste ali otimaju ga i svajcarcima kao neka ekskluzivnost jer su mali pa ih nema ali realno slabi su jos da se porede sa japancima jednostavno nemaju proizvodnji vec deo.
    backarelli likes this.

  4. #24
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Misleći na pojedine postove, koji su mi dati kao odgovor u pojedinim temama, mislio sam da je i Seiko počeo sa prodajom "konzervirane magle" poput novog Hojera, Omege i sl... izgleda, ta to veze sa vezom nema, sudeći po vašim dosadašnjim postovima.

    Tačnije, mislio sam da će neko od članova direktno pokazati, u kom segmentu Seiko precenjuje svoje modele (ili model), prodavajući svoje ime na ciferu, a ne kvalitet, kao što to rade pojedine swiss firme. Izgleda da od toga ništa nema, jer se u toj kući, takva prodaja ne radi.

    Mislim, da kada se uzmu u obzir satovi iste klase, Zenith ipak cenovno nije u istom rangu...

    Pošto u nižoj klasi swiss nema konkurentne modele (kako reče tolarbo) , zanima me konkurencija u srednje-visokoj klasi, recimo modelu Ananta sps007j ili Brightz Phoenix sagh009 , gledajući ujedno i cenovni rang .

    Takodje, bilo kakvu novost da pročitate na netu ,vezanu za Seiko, zamolio bih vas da je podelite sa nama u ovoj temi...


    Serb , druže moj, treba videti modele obe strane , da bi se donele takve odluke. I da kupuješ sat iz visoke klase, sumljam da bi se zalepio za jedan model, već bi pogledao što veću tržišnu ponudu , da bi dao ne tako male novce ! Tako da, dok i sam čovek ne vidi i ne oseti sat uživo, daleko je teže predpostaviti, za koji sat bi se odlučio do recimo 3000€ ....
    Poslednja ispravka: backarelli (21.7.2012. u 7:49)

  5. #25
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Backareli seiko jednostavno nema konkurenciju ni u jednoj cenovnoj klasi.sve od svajcaraca naplacuju bar dva tri puta vise.ja video svojim ocima automatik hronograf seiko i tag.oba sa seiko mehanizmom.sramota neznam cime to opravdavaju.

  6. #26
    Banned
    Član od
    26.8.2010.
    Poruke
    239
    Lajkovi
    459
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Da li neko aktivan na forumu ima GS ili neki drugi Seiko iz njihove visoke klase ?

  7. #27
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Jedna stvar koju volim više od svega je da sam čitajuć vaše komentare sve više za to da sljedeći sat koji budem kupovao je Seiko.Neki srednje klase od nekoliko stotina € ima ih nekoliko koji su mi pali u oko.Ja sam jedan od onih koji nasjedaju na swiss marketing ali uz vaša dobra razglabanja i pojašnjenja shvaćam da Seiko i nije za bacit.
    I nek se oni koji znaju više ne ljute na nas koji malo manje ili skoro ništa znamo o ručnim satovima,mi koji idemo za marketingom,uz ovu temu mislim da će i više nas shvatit neke bitne stvari i promijenit malo mišljenje o Seiku.

  8. #28
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Mislim da nema jer jos se nisu pojavili polovni kod nas.ovo skuplji satova sto vidis da imaju aktivni clanovi je skoro sve kupljeno polovno.malo ko je uso u radnju i dao 2000 pa na vise eura za sat.da ne pricam o ovima od 5-6000

  9. #29
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    The Seiko Group consists of two giant,publicly held, separate companies,
    each with many subsidiaries and affiliates. They make 12 million
    finished watches and 336 million movements per year.

    Seiko Epson. Net sales of $12.6 billion, 78,000 employees. Biggest product is
    Epson printers. Manufactures finished watches and watch components,
    including movements. Owns Orient Watch Co.Watches make up about 5
    percent
    of total sales (not including OrientWatch sales).

    Seiko Holdings. Expected consolidated net sales of $3.1 billion for current
    fiscal year. Has several subsidiaries, two of them in the watch business:
    Seiko Instruments, Inc. (SII). Acquired last year. Net sales of $2.2
    billion for latest fiscal year, 11,000 employees.Widely diversified. Makes
    finished watches, watch components and movements.Watches make up 15
    percent
    of its total sales. SeikoWatch Corp. Net sales, about $1 billion for latest fiscal year.
    Markets watches manufactured by Seiko Epson and SII. Does not itself make watches.

    In addition, a Seiko affiliate, Time Module, markets the more than 300
    million watch movements that Seiko Epson and SII make each year for companies
    outside the Seiko Group.
    tolarbo and backarelli like this.

  10. #30
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Citat sindjel5 kaže: Pregled poruke
    Da li neko aktivan na forumu ima GS ili neki drugi Seiko iz njihove visoke klase ?
    Moja drzava naplacuje ~32% dodatno carine/poreza na cijenu sata ako ga kupis vani.
    To je najveci razlog zasto sam uzeo (nedavno ga prodao) u Hrvatskoj PAM312 sa in house mehanizmom. Da sam mogao birati izmedju njega i GS-a uzeo bi GS bez ikakvog razmisljanja.
    backarelli likes this.

Slične teme

  1. Zanimljivi linkovi i novosti iz sveta časovničarstva
    By watchmag01 in forum Opšti forum
    Odgovora: 842
    Poslednja poruka: 18.4.2024., 23:21
  2. Odgovora: 1846
    Poslednja poruka: 25.2.2024., 22:48
  3. Fotografije i komentari satova namenjenih daljoj prodaji
    By Vladan Stevanovic in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 148
    Poslednja poruka: 10.5.2016., 23:47
  4. Koji sat nosite danas?
    By Marko 5 in forum Kafić
    Odgovora: 15339
    Poslednja poruka: 12.10.2014., 12:14
  5. Citizen BN0055-53E info i komentari?
    By sector77 in forum Citizen
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 30.10.2010., 12:54

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •