Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 30
Like Tree5Likes

tema: Breitling kopije / replike satova ?

  1. #11
    Član
    Član od
    26.2.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    100
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re:Breitling kopije...?

    @dragon, nisi me uvredio nicim, daleko od toga... Svako ima pravo na svoje misljenje, i ja to postujem naravno! Samo mi se cini da me suvise bukvalno shvatas! Kao sto sam vec napomenuo gore ne znam koliko puta, sat sam video kod sanera! A kao sto je opste poznato oni prodaju kradenu robu, tako da je bilo logicno pomisliti da je sat mozda kvalitetnija replika! Naravno sa dozom sumnje, zato sam i postavio ovde da vidim o cemu se radi! Tako da sat kod njih kosta 80e a preko ne znamo ni ja ni ti koliko! Sto znaci da moze biti da je 300$ a moze biti da nije ni 80$ kao sto si ti naveo! Primera radi, oni prodaju i firmirana odela za cenu od 80-200e, koja preko kostaju mnogo mnogo vise.... I kad bi raspravljali o njema, ne bi bilo polemike o odelima od 80-200e, vec o mnogo skupljim stvarima! Ako me razumes sta hocu da kazem?

    Pogledao sam sat jos jednom da izvucem sto vise detalja koji bi mogli da pomognu u raspravi ovde! Na satu je ugravirano ,,swiss edition breitling,, ako to nesto znaci? Moze biti da je ipak swiss made replika, a mozda je samo i obican trik, kinez sa tim natpisom! Ako neko zna vise o tome neka pise....

    Mada odustao sam od kupovine replike, dodacu jos malo para i kupiti neki original! Ali mozda ce nekom koristiti ova rasprava....

    Moze li mi neko ukratko objasniti sta je tacno ,,Chronograph,,? I da li radi on uopste na ovim replikama ili je to cisto ukrasa radi?

    P.S. Ja sam \'88 godiste!

  2. #12
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:Breitling kopije...?

    Na ovoj stranici sajta u delu Terminologija je objasnjen termin - Hronograf (Chronograph):

    http://www.svetsatova.com/index.php?...;limitstart=11

    Pozdrav!

  3. #13
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re:Breitling kopije...?

    Sve zavisi od toga sta zelis od sata?

    Ako je cilj da bude statusni simbol onda sam sat niposto nece moci nekome da pruzi to zadovoljstvo jer imati breitlinga od 3000+ evra i voziti se u autu od npr. 10.000 (ili jos smesnije prevozu) je neozbiljno i moze samo da izazove podsmeh. Sto je jos gore, niko nece ni pomisliti da osoba koja nema drugih 'statusnih' simbola uopste i ima originalni breitling, makar ga stvarno i imala. Da ne pominjem potencijalne neprijatnosti sto ako se kreces u krugu ljudi gde je sat od 3000 evra pojam,jos ce najgore biti da neko poveruje da nosis original obzirom da rizikujes da ti ga neko ukrade u zelji da ga preproda za 'dobre' pare.

    Sa druge strane, sve je cesca pojava da ljudi koji imaju podosta novca narucuju skupe replike od 500+evra sa originalnim swiss mehanizmima ili cak replike od nekih 1000 evra koje u sebi imaju originalni 7750 mehanizam i kod kojih je skoro nemoguce videti razliku u izgledu, a sa kvalitetom su gotovo identicni originalu. Njima je potreban jos jedan statusni simbol a radje ce potrositi razliku od nekoliko hiljada evra na nesto drugo. Po meni to i jeste najrazumnije- sto bi neko dao nekoliko hiljada na sat kad ga satovi ne interesuju kad za 1000 evra moze da kupi stvar koja ce mu vrsiti istu statusnu funkciju u javnosti.

    A ako zelis sat svog zadovoljstva radi, a ne uticaja na sredinu, tesko ces ga postici replikom jer imas i originalnih satova sa toliko trosenim 7750 mehanizmom u breitling-ovim modelima kod drugih proizvodjaca i to za istih tih 1000 evra koliko bi platio odlicnu kopiju. Naravno, mozes kupiti repliku i za 100evra ali ocekuj da je ona u kini u proizvodnji kostala najvise 10evra i tako i deluje- kao sat od 10 evra, i po izgledu i po kvalitetu.

  4. #14
    Član
    Član od
    26.2.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    100
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re:Breitling kopije...?

    @Shmizla, hvala...

    Wildboar, potpuno se slazem u svemu sto si naveo! Veoma realno gledanje na stvari! Iako to indirektno znaci da bih delom ispao neozbiljan i smesan da sam kupio repliku o kojoj je rec u ovoj temi! Ali jednostavno je tako....

    Totalno ste me odgovorili od kupovina replika i sl, nadam se da ce do istog zakljucka doci svako ko bude procitao ovu temu.... Nekako me je skroz zaludeo sat kad sam ga video iz prva, onako pun detalja, stvarno prelep izgled, jos 80e cena vauu! Ali sada vidim da nije to to... Nego to je ono kad znas da nesto kosta recimo 300e a ti mozes da ga kupis za 80 i onda si sav heppy! Tako sam i ja isprva otvorio temu i nadao se da je neka kvalitetnija replika u pitanju i da je neko to potvrdio u prva dva, tri posta verovatno bih i kupio odmah! Ne bih ni sacekao ostala misljenja! Sto bi bila strasna greska, moram da priznam! I da kad bih procitao posle sve ove postove taj sat bi verovatno zavrsio negde u fioci ili u oglasima!

    Evo listam forum vec dva sata i mogu reci da sam stekao skroz drugaciju sliku o satovima nego sto sam do sada imao! Takodje, naucio sam mnogo stvari za ovo malo vremena! Jos jednom iskrene pohvale Adminima od mene! Sajt je stvarno prepun informacija, pogotovu nama pocetnicima u svetu satova!

    Da ne duzim sada sta bih zeleo od sata, otvoricu novu temu mozda cak i sutra pa cu tu detaljno opisati..... Hvala svima na savetima! Nadam se da mogu da se oslonim na vasu pomoc i u buduce!

    Pozdrav....

  5. #15
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:Breitling kopije...?

    Corsair, drago mi je da smo uspeli da te odgovorimo, jer bolje je da dobro potrošiš 200-300 EUR nego da bacis 80 EUR.

    I na kraju samo jedna mala mudrost kojom se lično rukovodim:

    Satove kupujte da impresionirate sebe a ne druge!

    Poslušajte ovaj savet i bićete uvek zadovoljni kupovinom, barem sam ja uvek bio

    Pozdrav,
    V.S.

  6. #16
    Član
    Član od
    26.2.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    100
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re:Breitling kopije...?

    I meni je drago! Shvatio sam i sam da je bolje potrositi 200-300e kvalitetno, nego dati bilo sta na koje-kakve replike! Iz svega procitanog na sajtu zakljucio sam da se za taj novac moze kupiti vise nego solidan sat!

    Vladan Stevanovic wrote:
    I na kraju samo jedna mala mudrost kojom se lično rukovodim:

    Satove kupujte da impresionirate sebe a ne druge!
    Naravno to je logika kojom bi svako trebao da se vodi prilikom kupovine sata! Osim kad u pitanju nije poklon, gde impresija igra naravno malo vecu ulogu!

  7. #17
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom re: Breitling kopije / replike satova ?

    Jako dobra reklama i kampanja pokrenuta od strane The Fondation de la Haute Horlogerie i the Federation of the Swiss Watch Industry u januaru 2009. godine i ima svoj slogan: "Fake Watches Are for Fake People".

    Dodatne informacije:http://www.fhs.ch/en/news/news.php?id=680
    Priložene slike Priložene slike Breitling kopije / replike satova ?-fake-watches-fake-people.jpg  

  8. #18
    Novi član
    Član od
    3.4.2009.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Breitling kopije / replike satova ?

    Sto se tice replika,moje misljenje je da sve zavisi ko sta preferira,da li mu je samo ime vazno ili je uistinu ljubitelj,sata kao spoja mehanizma,dizajna,tradicije rejtinga i karaktera na kraju krajeva s cim je i vezan slogan organizacije protiv replika.
    Sve zavisi kazem opet sta covjek zeli,jer je i sama replika je postala siri pojam,nisu to vise samo kineske stvari,na kojima "kazaljka otpadne" dok dodjete do kuce i ta se rabota razvija vremenom,govorim iz licnog iskustva jer mi je prijatelj nedavno u new jersey nevjerovatnu repliku Franck Mullerovog sata pronasao,u kojoj su i do te krajnosti isli da je jako tesko u mehanizmu bilo primijetiti razliku a u spoljnom izgledu gotovo nemoguce.
    Naravno ta je replika imala svoju cijenu,znatno vecu nego sto su uobicajene replike po 100 $ kostala je 340 $ ali vjerujte mi sa razlogom.U prevodu srazmjerno razvitku sigurnosnog sustava paralelno napreduje i sustav za rusenje hehehe

  9. #19
    Novi član
    Član od
    28.10.2009.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Breitling kopije / replike satova ?

    Poštovana gospodo danas sam se registrirao na ovaj krasni sajt i sjedim tako i čitam več neko vrijeme i ovo je stvarno za pohvalu.Bez ljutnje i uvrede prema prekrasnim dijelima urarstva ali ja sam dobro upučen u replice satova i član sam više svjetskih foruma koji se bave vrhunskim replicama i svime vezanom uz to.Rado ču podjeliti svoje znanje sa zainteresiranima o toj temi a i planiram raditi neke svoje projekte sa satovima i na pravom sam mjestu.Imam puno pitanja i veselim se druženju sa vrsnim poznavaocima satova .

  10. #20
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Breitling kopije / replike satova ?

    Iako sam svestan da postoje izuzetno kvalitetne replike satova, koje mogu po kvalitetu da se nose i sa mnogim ozbiljnijim proizvođačima satova, da ima ljudi kojima predstavlja zadovoljstvo što na ruci nose sat sa potpisom, pardon, natpisom Braitling kompanije (ili Panerai ili...) i pritom ne mare za to što je reč o replici, moj lični stav bi bio otprilike...



    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Slične teme

  1. Kako prepoznati kopije (replike) satova
    By tolarbo in forum Svet Satova za neupućene
    Odgovora: 622
    Poslednja poruka: 16.2.2024., 8:31
  2. Cene breitling satova kod nas?
    By Wildboar in forum Breitling
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 25.8.2021., 18:39
  3. Kako prepoznati replike TAG Heuer satova - Informacije/Slike/Linkovi
    By dragon in forum Svet Satova za neupućene
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 23.11.2018., 8:53
  4. Kazna zbog kupovine replike sata
    By Vladan Stevanovic in forum Kafić
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 17.11.2010., 20:07
  5. Breitling - Galerije slika / Katalozi satova
    By Amikica in forum Breitling
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 28.2.2010., 19:44

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •