Strana 11 od 77 PrvaPrva ... 7891011121314152161 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 101 do 110 od ukupno 769
Like Tree504Likes

tema: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

  1. #101
    Časovničar Avatar korisnika Simke206
    Član od
    23.5.2013.
    Poruke
    354
    Lajkovi
    1312
    Reputacioni uticaj
    126

    Određen forumom Re: Pomoć oko starih satova

    Hallo Starisat tvoj Sat je Remontier sa cilindricnim mehanizmom , cena um je oko 50 do 70 eura ako je u funkciji , StO se tice drugog SATA clana Nick radi se o jednog Satu novije proizvodnje sa skeletiranim mehanizmom najverovatnije Kinski i nema neku verdnost

  2. #102
    Novi član
    Član od
    31.8.2013.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Lightbulb Pierre Cardot dzepni sat - Pomoc



    Posjedujem stari džepni sat proizveden krajem devetnaestog vijeka marke PIERRE CARDOZ.
    Sat ima poklopac koji se otvara na ključu i veoma je tanak. Okvir od stakla je pozlaćen. Sat je u ispravnom stanju i interesuje me njegova vrednost.

  3. #103
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom re: Pierre Cardot dzepni sat - Pomoc

    Zdravo Zvonimire,
    Dobro nam došao na portal i forum.

    Predlažem ti da uslikaš sat kako bi nekod od poznavaoca mogao i da ga vidi, te samim tim bio u prilici da da dodatni komentar.

    Pozdrav!

  4. #104
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Pierre Cardot dzepni sat - Pomoc

    Pozdrav i dobrodošlica na forum.
    Baš sam nestrpljiv da vidim vaš sat,ovako ništa o njemu ne mogu reći,osim tražit satove istog imena.Baš pogledah slične satove i moram reći da ih baš i nema,samo dva sata sam vidio i to s prednje strane,mehanizam nisam vidio tako da mi se čini da firma i nije nešto.Sad je sve na tebi da pokažeš slike svoga sata i obavezno poslikaj mehanizam sata jer po njemu čemo zaključit kojoj klasi je sat pripadao,lošoj srednjoj il visokoj,prema tome se onda i određuje vrijednost sata.

  5. #105
    Novi član
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Prepoznavanje i procjena 2 džepna sata

    Dobar dan svima.

    Zovem se Goran i dolazim iz Hrvatske..

    Naime dobio sam na poklon 2 džepna sata. Jedan kao mali djecarak a drugi nesto kasnije od osoba koje su vec preminule (susjedi). Iskreno neznam ništa o satovima jer nemogu nikoga pitati kolko su stari il koliko vrijede. Iskreno nisam ih nikada koristio nego sam ih tek nedavno pronasao spremljene u jednom kofercicu kod kuće. Evo stavljam slike pa ako bi nešto znali mi reci o njima i eventualno procijeniti vrijednost jer bi ih prodao. Satovi nisu koristeni niti navijani godinama ali evo sad sam ih isprobao i rade normalno oboje.

    Znaci prve dvije slike su jedan sat... druge dvije slike su drugi sat!

    Hvala svima!

    Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-cam00062.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-cam00063.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-cam00064.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-cam00065.jpg

  6. #106
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Prepoznavanje i procjena 2 džepna sata

    Prvi sat je ruska Molonja koja se može kupiti od već 10-ak eura.
    Procenu Zenita će izvršiti neko upućeniji u ovo marku sata ali on svakako vredi znatno više.
    Radi preciznije procene bilo bi neophodno da postaviš sliku mehanizma Zenith-a.
    Poslednja ispravka: VLADAN P (25.9.2013. u 16:05)
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  7. #107
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Prepoznavanje i procjena 2 džepna sata

    Dobrodošao Gorane na najbolji forum satova u regiji!
    To što si dobio na poklon su Molnija i Zenith.Sad da malo pojasnim,Molnija je ruski sat i njegova vrijednost na žalost mala je i to nekih 15-30 € i to ako ima zainteresiranih za kupovinu.Drugi sat prekrasni je swiss Zenith s prekrasnom lokomotivom na kućištu sata.Nešto doista na što meni zastane dah.Al na žalost moja preporuka ti je da trenutno ne prodaješ sat jer ima trenutno u prodaji super satova po maloj cijeni koji se ne prodaju.Tvoj sat procijenio bih na nekih 200€,al budi sretan ako i 100€ dobiješ zanj (nema zainteresiranih za džepne satove).Mene to jako boli kao kolekcionara,time više što mi je buđet za kupovinu satova na debeloj nuli pa ni sad kad su jeftiniji da ne mogu bit više teško si ih mogu priuštit,samo poneka dobra zamjena.Al ne plačem mnogo jer ovih stotinjak komada u kolekciji dovoljno me zasad vesele.
    Slobodno me kontaktiraj,možda se kod mene nađe nešto zanimljiva za zamjenu i obostrano zadovoljstvo.J
    oš jednom dobrodošlica na forum.

  8. #108
    Novi član
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Prepoznavanje i procjena 2 džepna sata

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    Prvi sat je ruska Molonja koja se može kupiti od već 10-ak eura.
    Procenu Zenita će izvršiti neko upućeniji u ovo marku sata ali on svakako vredi znatno više.
    Radi preciznije procene bilo bi neophodno da postaviš sliku mehanizma Zenith-a.
    Iskreno strah me je ista otvarat jer se ne razumijem niti sam strucan vidim na koji nacin se to moze al se jednostavno nikako ne usudim (iako sam elektricar )


    fotopetar stvarno ti hvala na odgovoru.. ovak srdacan odgovor nisam dobio nikad skoro odkad se koristim internetom (15 godina). Ovaj sat od 10 Eura sto je reko kolega mozda i poklonim prijatelju kojem se jako svidja. A zenitha si ostavim ak se ne najde kupac. To sto si za zamjenu rekao iskreno neznam, nista posebno oko satova me ne privlaci imam obican sat vrijedan nekih 30-40 eura sto sam dobio na poklon i vec ga 5 godina koristim (obican metalni analogni). Inace sam informaticar pa me takve stvari vecinom zanimaju

  9. #109
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Prepoznavanje i procjena 2 džepna sata

    Gorane drago mi je da sam bio od pomoći.Od prvog dana na ovom forumu (to ti mogu potvrdit i kolege i moja reputacija kao i razni postovi pomoći) cilj mi je bila pomoći drugima u onome što znadem,što obožavam i što me veseli.A to su džepni satovi i vojni satovi.Ja u svojim počecima nisam naišao na veliku pomoć kod sakupljanja satova,sve je većinom bilo muljanje,mlaćenje prazne slame.Tome sam želio stati na kraj onog dana kad sam vidio da i ja nešto znadem o satovima.Otad pomažem svima koji me traže pomoć i tako mislim i nadalje.
    Što se tiče zamjene ne nudim samo satove u zamjenu ima još sitnica koje imam za ponudit,al o tome budemo na pp(privatnom porukom).

  10. #110
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Zlatni dzepni sat

    Ako neko ima ideju koji je ovo sat i koliko vredi, neka pusti glasa
    Znam samo da je najmanje 70 godina star i da nije pozlata vec zlato. Nazalost, jos uvek nemam bolje slike. Mozda za par dana.


    Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-1.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-2.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-3.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-4.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-5.jpg

Slične teme

  1. Pomoć kod identifikacije džepnih satova
    By Volkec in forum Džepni satovi
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.12.2019., 7:27
  2. Internet stranice za pomoć oko džepnih satova
    By fotopetar in forum Džepni satovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:52
  3. Internet stranice za pomoć oko vojnih satova
    By fotopetar in forum Pilotski satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:46
  4. Pomoć oko identifikacije džepnih satova
    By dkrajina in forum Džepni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.2.2012., 11:08
  5. Slanje starih satova (ili bilo čega) u inostranstvo ?
    By esdy_11192 in forum Opšti forum
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 2.3.2010., 0:25

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •