Strana 15 od 77 PrvaPrva ... 51112131415161718192565 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 141 do 150 od ukupno 769
Like Tree504Likes

tema: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

  1. #141
    Novi član
    Član od
    30.11.2013.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    Pa dobro ne ocekujem ni ja nesto da je skup. Mislim ne bi ga sigurno prodavao,Dosta je tacan a i lep. Ali cisto bi me zanima neka cena. Od prilike...

    Jeste lep. Kao sto rekoh ne bi ga prodavao, ali bi da znam neku od prilike cenu...
    fotopetar likes this.

  2. #142
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    50-100€ sve ovisi koliko će se sviđat nekom taj sat i koliko će ga željet.

  3. #143
    Novi član
    Član od
    30.11.2013.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Hvala svima na odgovorima. Ako bude jos neki u mom posedu ,znam gde da se javim. Cak sam poceo i da ga nosim ponekad samnom ))
    fotopetar likes this.

  4. #144
    Novi član
    Član od
    11.12.2013.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Nesto vise o ovom dzepnom satu

    Molim ako neko ima informacije za džepni sat FRANZ MORAWETZ (kammer-uhrmacher,Sr majestat,Wien), 14k zlato,3 poklopca,zatvoreno lice,rimski brojevi ili uopšte o ovom satu da mi javi na e-mail boris.vracaric@hotmail.com Unaprijed hvala.Izvinjavam se ako sam na pogrešnom mjestu foruma, teško se snalazim ili gdje da idem za ovu informaciju!
    fotopetar likes this.

  5. #145
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Nesto vise o ovom dzepnom satu

    Mail sam vam poslao da mi pošaljete slike sata tako da mogu više pomoći oko procjene.
    Ovdje možete vidjet sličan sat vašem za koliko je prodan,uz to ovaj sat je u super stanju.
    1326/1588 - A 14k gold open-face and pin-set pocket watch. Dial and dust cover Franz Morawetz, kammer-Uhrmacher, Sr Majestät, Wien. C. 1900-1920.
    Trba još reći da je Franz Morawetz bio austrijski urar čiji satovi su krasili austrijski carski dvor,tako da je u natpisu trgovine pisalo da je on urar Njegova Veličanstva cara i kralja uz carski grb koji je isto krasio ulazna vrata.

  6. #146
    Novi član
    Član od
    12.12.2013.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Pomoc oko identifikacije

    Pozdrav ekipa Novi sam ovdje, i zanima me mozete li mi pomoci. Djed mi ima jedan stari dzepni sat. Nazalost nisam uspio poslikati, ali sam nasao identican. Problem je sto nisam nasao nikakve informacije o njemu. Na mehanizmu se nalazi oznaka "Hahn Marke" i gravura pijetla. Cifer i mehanizam su kao na slikama. Lijep pozdrav.
    Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-pocketwatch_zpsc7d4f4f3.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-r7473a_zpsb2a3fb3f.jpg

  7. #147
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Pomoc oko identifikacije

    Ovaj sat je iz prijelaznog perioda kad se počelo ugrađivat navijanje na krunicu al se još uvijek namještalo vrijeme s pomoću polugice smještene van cifera kod broja dva.Satovi ovog tipa nisu ništa spektakularni nit rijetki,na cijeni su samo oni s istaknutim proizvođačem sata (al u to vrijeme malo je bilo vrhunskih firmi,većinom su satove slagali u malim manufakturama).
    Stanje očuvanosti diktira vrijednost tvog sata iako i ako je vrlo očuvan nećeš previše dobiti zanj,maksimum od 100-200€ ako je u super stanju.
    schumo likes this.

  8. #148
    Novi član
    Član od
    12.12.2013.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko identifikacije

    Hvala na brzom odgovoru . Nazalost cifer je ostecen, ali mehanizam je funkcionalan. Dali znas nesto o proizvodjacu ili porijeklu? Mene naziv vuce na njemacku. Vec napisano su jedine oznake koje sam nasao.
    fotopetar likes this.

  9. #149
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Pomoc oko identifikacije

    Ma sat je vjerojatno Švicarski,sad prema tome koji je predio gdje je sat rađen (ako je njemački kanton tad je moguće da na satu piše njemački).Sam mehanizam može vrijedit samo nekom tko ima dobar cifer i kućište i traži mehanizam da bi popravio svoj sat.Takvu osobu ćeš teško naći jer danas je takva ponuda dobrih satova po malim cijenama da se skoro nitko više ne upušta u projekte restauracije sata što je doista šteta.
    Kako sam već pisao doba je to kad su se u tvornicama švicarskim masovno pravili mehanizmi i ciferi koje su kasnije otkupljivali urari i sami slagali satove,kombinirajuć po volji cifer i mehanizam,te po želji kupca sve to stavljali u kućište cjenovnog ranga koje želi kupac (al doba je to mnoštva srebrnih graviranih kućišta).I tvoj sat vjerujem da spada u tu grupu satova,nisu rijetki jer ih ima u Švicarskoj,Austriji i Njemačkoj u mint stanju za šačicu €ura.

  10. #150
    Novi član
    Član od
    26.12.2013.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom omega đepni sat

    Vlasnik sam navedenog đepnog sata omega ali ne mogu pronaći podatke nikakve o njemu broj na poklopcu je 141 25 GB , a na mehanizmu 13027160 dali mi može netko pomoći da saznam iz koje je godine sat bio bih zahvalan na bilo kakvoj infotmaciji
    Poslednja ispravka: Shmizla (26.12.2013. u 14:39) Razlog: Poruka premeštena u odgovarajuću temu

Slične teme

  1. Pomoć kod identifikacije džepnih satova
    By Volkec in forum Džepni satovi
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.12.2019., 7:27
  2. Internet stranice za pomoć oko džepnih satova
    By fotopetar in forum Džepni satovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:52
  3. Internet stranice za pomoć oko vojnih satova
    By fotopetar in forum Pilotski satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:46
  4. Pomoć oko identifikacije džepnih satova
    By dkrajina in forum Džepni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.2.2012., 11:08
  5. Slanje starih satova (ili bilo čega) u inostranstvo ?
    By esdy_11192 in forum Opšti forum
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 2.3.2010., 0:25

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •