Strana 9 od 77 PrvaPrva ... 56789101112131959 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 81 do 90 od ukupno 769
Like Tree504Likes

tema: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

  1. #81
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Pomoc oko identifikacije starog sata - Orator

    Citat Rus_PA kaže: Pregled poruke
    Nisam siguran koliko ti znaci ta informacija, s obzirom da si iz MK.
    Da sam na tvom mestu, prvo bih pokusao da nadjem staklo u MK, a ako nema, onda eventualno da se poruci preko interneta.
    U potpunosti se slažem s kolegom.
    Ja pokušavam u kolekciju pribavljat satove sa svime tako da ti ne mogu reći gdje tražit,potraži starije urare kod njih se svašta nađe.

  2. #82
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomoc oko identifikacije starog sata - Orator

    Možda Vlatko dolazi u BG, pa zato pita za preporuku.

    Vlatko, reci ako dolaziš, pa ćemo ti odmah napisati za staklo. U principu, skoro svi časovničari u BG to rade uslužno preko nekog čoveka koji se time bavi. Ako ti trebaju konkretni podaci javi se privatnom porukom, što važi i za ostale.
    Varga and fotopetar like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #83
    Član Avatar korisnika Marko Crv
    Član od
    20.3.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    151
    Lajkovi
    463
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Re: Pomoc oko identifikacije starog sata - Orator

    POZDRAV Vlatko . . . Zanima me vezano za mehanizam ovog sata, sta pise u elipsi na mehanizmu?
    Cisto onformativno . . . .
    HVALA . . .

  4. #84
    Mlađi član Avatar korisnika Vlatko
    Član od
    4.2.2013.
    Poruke
    54
    Lajkovi
    275
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pomoc oko identifikacije starog sata - Orator

    Pozdrav Marko. Evo ti link za mehanizam.. Isti ovakav je. Orator 18.200 (ca. 1945: Swiss, 15 Rubis - (Schild) 18220, 112)

    http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-...swk&Orator_220

  5. #85
    Novi član
    Član od
    15.4.2013.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Neidentifikovani Dzepni Satovi (NDS)

    Ljudi treba mi pomoc!

    Imam neka dva sata od prandede koja bi da prodam i trazio sam informacije na engleskim sajtovima, ali ti mi nisu nista odgovorili, a i oni koji jesu su me vise zabunili nego sto su mi pomogli.

    Jedan deluje da je srebrni, gravirani (kao neki venac po rubu i konjanik i covek na zadnjoj strani). Na mehanizmu pise "Armida" ali kad se skine brojcanik stoje brojevi: 8289 49 16581. Ne znam koji je mehanizam. Na kutiji stoje brojevi 3075. Dupla je zastita mehanizma. Kazaljke su Luj 15 (mama je navodno pronasla na internetu), brojcanik je porcelanski sa, izgleda, pozlacenim ili zlatnim tackama koje oznacavaju sekunde. Uglavnom, evo vam slike pa vi vidite: Armida Photos by Antaishi | Photobucket

    Drugi je samo kuciste koje izgleda kao zlatno, a po gravuri izgleda da je Schaffhausen (nasli smo slike na eBay-u slicnog sata, ali celog). Ostali su neki delovi mehanizma, ali fali brojcanik i kazaljke ... i manje-vise sve ostalo, izgleda da ga je neko raskupusao za delove pre nekoliko decenija). Zanima me da li je to stvarno Schaffhausen? Schaffhausen Photos by Antaishi | Photobucket

    Zanima me prvo koji su satovi, ko je proizvodjac i da li uopste imaju neku vrednost, te koji je mehanizam Armide. I koliko bi mozda odgovarala restauracija bar ove Armide, ako to neko jos radi?

    S postovanjem

  6. #86
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Neidentifikovani Dzepni Satovi (NDS)

    Prvo dobrodošlica na forum.Imaš dva sasvim lijepa sata u lošem stanju al ipak ne toliko lošem da se iz njih ne bi dalo nešto izvući.Prvi sat je i meni sumnjiv da je kućište srebrno,pa te molim da na zadnjem poklopcu iznutra potražiš pečate (ne brojeve već oznake za srebro) i ako ih ima srebrni je ako ne metal.Armida je lijepa cilinderica s namještanjem na nokat koja datira iz 1900-ih,vrlo star sat,unutra je cilinder mehanizam koji bi možda mogao i da radi,cifer je malo oštećen al kazaljke su obe tu uz malo truda sat bude opet lijep (servis,poliranje sata) i u takvu stanju vrijedi nekih 100-ak €ura.Sat vrijedi servisirat ako nema većih oštećenja i ako sat nije za prodaju jer onda nije isplativo ulagat u servis sata.
    za drugi sat molim te pokušaj otvorit zadnji poklopac i poslikaj mehanizam tad budeš znao jel Iwc il nešto drugo.A da ustvrdimo jel zlato poslikaj poklopce iznutra sata i potraži pečate-punce ako ih nema tad nije zlatan.Ako ih ima na dobitku si,još uz to ako je mehanizam od Iwc-a na dobitku si.

  7. #87
    Novi član
    Član od
    15.4.2013.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Neidentifikovani Dzepni Satovi (NDS)

    O hvala, bolje vas nasao!

    Nazalost nema nikakvih pecata ni na jednom satu, bar koliko ja vidim.
    Inace sat radi ... mislim okrece se mehanizam unutra i kazaljka kad okrecem ovaj gore namotaj, ali mislim da mu ipak nesto fali jer nece da radi samostalno.
    Moju mamu zivo zanima koji je mehanizam, na kom sajtu moze da ga vidi i koji je kalibar... nemam pojma sta ce joj, ali nece da me se okane.
    Inace, slikan je mehanizam za taj "zlatni", to je treca slika: IMG_0825_zpsea807be3.jpg Photo by Antaishi | Photobucket ... to je sve sto je ostalo od mehanizmaa... par zupcanika i opruga nazalost.

    Ako je za 100e, onda ga ne bih ni prodao, nek ostane kao uspomena na prandedu, ipak ima 100 godina sat.

  8. #88
    Novi član
    Član od
    23.9.2010.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Neidentifikovani Dzepni Satovi (NDS)

    pozdrav svim ljubiteljima satova! pisem na forumu po prvi put, a razlog je sledeci: pošto posjedujem 10 džepnih satova (molnija), moj sajdžija nema više dijelova za tekuće održavanje. Pošto on ima oko 70 godina zamolio me je da kontaktiram nekoga ko živi u Beogradu jer je on nekada nabavljao te dijelove u trgovini"RAPID" Knez Mihajlova 51 Beograd. U registru firmi iz Srbije nisam nasao postojeću firmu te ovim putem molim sve koji znaju nešto o toj trgovini da mi jave, da li radi još uvijek, da nije preselila negdje, ili ako znate neku drugu koja se bavi satovima marke Molnija.Inače živim u Tuzli, BiH, te mi nije baš blizu doći u Beograd. za eventualne odgovore moja e mail adresa je elvirdervisagic@gmail.com ili +38761280488. unaprijed zahvalan, elvir!

  9. #89
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Neidentifikovani Dzepni Satovi (NDS)

    Moj prijedlog je da satove zadržiš i zaboraviš na prodaju,premalo budeš dobio za nešto tako staro.Što se tiče mehanizma prvog sata to je cilinder mehanizam,o njemu sam već pisao mogu ponovit da su to bili mehanizmi bez potpisa proizvođača,mali urari kupovali su dijelove i sami sklapali satove a u to doba ovakvi mehanizmi su bili među najzastupljenijima.
    Što se tiče drugog sata provjeri jel kućište možda zlatno,ako jest prodaj u zlato i zarada zajamčena.Ako nije ne prodaj ga već spremi jer malo zanj budeš dobio.

  10. #90
    Novi član
    Član od
    15.4.2013.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Neidentifikovani Dzepni Satovi (NDS)

    Hvala vam puno na odgovoru, konacno da sam dobio bar nesto od informacija, sad znam na cemu sam!

    A i onda ga necu prodati, nesto staro ceo vek i u porodici bilo isto toliko, da prodam za sitne pare.

Slične teme

  1. Pomoć kod identifikacije džepnih satova
    By Volkec in forum Džepni satovi
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.12.2019., 7:27
  2. Internet stranice za pomoć oko džepnih satova
    By fotopetar in forum Džepni satovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:52
  3. Internet stranice za pomoć oko vojnih satova
    By fotopetar in forum Pilotski satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:46
  4. Pomoć oko identifikacije džepnih satova
    By dkrajina in forum Džepni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.2.2012., 11:08
  5. Slanje starih satova (ili bilo čega) u inostranstvo ?
    By esdy_11192 in forum Opšti forum
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 2.3.2010., 0:25

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •