Strana 13 od 77 PrvaPrva ... 3910111213141516172363 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 130 od ukupno 769
Like Tree504Likes

tema: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

  1. #121
    Novi član
    Član od
    4.11.2013.
    Poruke
    15
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Trebam preporuku gdje tj.kod koga procijeniti sat

    Kao sto u naslovu pise trebam preporuku od onih koji imaju iskustva gdje i kome se mogu obratiti za strucnu procjenu kvaliteta i vrijednosti starijeg sata.Iz Brckog sam ali nije bitno,bitno je samo da je lice strucno.Unaprijed zahvalan!
    fotopetar likes this.

  2. #122
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18040
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Trebam preporuku gdje tj.kod koga procijeniti sat

    Ako bi postavio sliku sata možda bi procenu mogao dobiti i ovde.
    Ako to ne želiš,pogledaj u Servisi satova | Svet Satova da li postoji ovlašćeni servis za tu marku pa se obrati njima za procenu originalnosti.
    Naravno,pre svega,pogledaj po netu da li neko prodaje sat kao tvoj i po kojoj ceni.

    Teško je dati preporuku u smislu imena jednog čoveka jer nisu svi stručni za procenu svih satova.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #123
    Novi član
    Član od
    4.11.2013.
    Poruke
    15
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Trebam preporuku gdje tj.kod koga procijeniti sat

    Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-fotografija-0001.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-fotografija-0002.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-fotografija-0003.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-fotografija-0004.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-fotografija-0008.jpg
    To je taj sat.Swiss.Pretrazivao sam po internetu i privatno ali nisam nasao nista.Postavio sam ga i ovde u temi "Procjena satova ,samo u ovoj temi" prije desetak dana.Pozdrav
    Poslednja ispravka: igorbos (19.11.2013. u 20:17)
    fotopetar likes this.

  4. #124
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18040
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Trebam preporuku gdje tj.kod koga procijeniti sat

    Naš član Fotopetar je stručnjak za takve satove.
    Ovih dana ga nema na forumu ali svakako će se pojaviti.
    Vidim da je na mehanizmu već nešto rađeno.
    Cifer nije u najboljem stanju.
    Materijalna vrednost svakako nije prevelika ali ipak sačekaj mišljenje nekog stručnijeg.
    Poslednja ispravka: VLADAN P (19.11.2013. u 21:17)
    fotopetar likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #125
    Novi član
    Član od
    4.11.2013.
    Poruke
    15
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Trebam preporuku gdje tj.kod koga procijeniti sat

    OK,hvala!

  6. #126
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Trebam preporuku gdje tj.kod koga procijeniti sat

    Pozdrav!
    Tu sam ja stalno nisam vidio da se pisalo u temi.
    Po prvi put vidim ovakav sat,dolje je lokomotiva nacrtana na ciferu a gore piše uspomena na balkanski rat.Mehanizam je loše kvalitete,pokušaj ga sredit ako nađeš nekog tko to može.Ovako mi se čini sat kao nešto rijetko i dio povijesti i kao takvo vrijedno napose ako se znade kome je pripadao.Najveća vrijednost sata je cifer koji je specifičan.Procijenu vrijednosti sata ne bih mogao dati al zato preporučujem čuvanje sata i ako već bude za prodaju tad čekat dobru ponudu zanj.
    Lp
    I da znate ja sam stalno na forumu,nadam se da ću se uskoro pridružit s nekom novom pričom o satovima,duže vrijeme nisam ništa pisao zbog obaveza koje mi nisu dale al zato znajte da ćete me se teško riješit s foruma koji je za mene najbolji od svih foruma s satovima,bilo to nekom drago ili ne.Pozdrav svim kolegama i ako treba pomoć u temama poput džepni satovi i vojni samo pitajte,u temama il porukom rado ću pomoći koliko mogu.
    RUS, jagos, VLADAN P and 4 others like this.

  7. #127
    Novi član
    Član od
    4.11.2013.
    Poruke
    15
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    @fotopetar:Hvala mnogo!Znaci mi bilo koji podatak o satu jer nisam neki znalac.Sat jeste na prodaju ali tek kad budem znao tacno sta imam a ne zurim.Inace,on radi,ali samo polozen na staklo,na "ledjima" zastane.Najvise me muci kome bih smjeo da ga povjerim na pregled i eventualno servisiranje?Trenutno pokusavam da nadjem instituciju koja je narucila seriju.Ako je uopste serija u pitanju jer sam za mjesec dana potrage nasao jos samo jedan ovakav i on bez porjekla a neispravan.Taj drugi nema istu gravuru oklopa kao moj sto mi logicki govori da nije serija u pitanju,opet,mozda grijesim.U svakom slucaju,hvala vam na trudu i posvecenom vremenu.Pozdrav!

    P.S.
    Prosao tajming za izmjenu poruke a htjeo sam jos dodati:
    Interesuje me i sta ste primjetili da je u losem stanju na mehanizmu?Ne "kradem zanat"nego bih ja radije zadrzao ovakvo stanje bez da stavljam dijelove novije generacije,zbog autenticnosti?Ne bih da vas zamajavam svojom radoznaloscu,necu vam uzeti za zlo ako ne odgovorite jer znam da smo mi "novopeceni" dosadno radoznali .
    Pozdrav jos jednom i izvinjenje svima zbog jos jedne poruke o istoj situaciji!
    Poslednja ispravka: RUS (24.11.2013. u 12:14) Razlog: Spojene poruke
    fotopetar likes this.

  8. #128
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom

    Tvome satu definitivno je strgana nemirnica sata,nije skroz ali dovoljno da više nije za rad sposobna.Moj savjet ti je ako je sat na prodaju ne sređivati ga već postignut što veću cijenu zanj (koliko je to realno moguće a sad su tako niske cijene džepnih satova da je moja preporuka definitivno ne prodavat sat neko vrijeme još,osim ako se zanj ne dobije prihvatljiva ponuda.
    Ne znam odakle si al na portalu imaš preporučene urare koji će ti kvalitetno odraditi servis na satu.Al znaj da će teško koji imat rezervnih djelova za tvoj sat,možda ti se jedino posreći s nekim starijim urarem s mnogo rezervnih djelova.A onda ako i ima taj dio bude ga masno naplatio kako to već ide.Da ne misliš prodavat sat već ga sredit za sebe preporučio bih ti traženje istog mehanizma za donatora djelova koji su ti potrebni,ima i još jedna varijanta a to je zamjena tog mehanizma za sličan mehanizam (pošto taj mehanizam i nije previše kvalitetan).
    Što se tiče sličnih satova,prilikom potrage gledaj samo da ima isti cifer te možda i mehanizam.Kućište od tvog sata sasvim je obično iz tog doba tako da je mogućnost ako je i bila neka narudžba tih satova ne moraju svi biti u istom kućištu.
    Nadam se da sam ti barem još malo pomogao.I samo da te malo obeshrabrim,vrhunski željezničarski satovi u radnom stanju poput Longinesa i Zenitha trenutno se prodaju za nekih 150 €,a tvoj sat daleko je ispod njih kvalitetom i radnim stanjem.Zasad ti je najbolje zadržat sat i nekako ga sredit (najbolje naći isti mehanizam da radi) i uživat u njemu.

    Još da nadodam odgovor na drugi post,mehanizam po izgledu je ok,samo sam ja pretpostavio po tome kad sat ide a kad ne koji je kvar a to je nemirnica.Inače nisam urar već ljubitelj,bolje rečeno obožavatelj koji će rado pomoći svakom tko izrazi želju za pomoći onoliko koliko znadem.A ako nešto i ne znam ima onih koji znaju,ti će meni rado pomoći i ja budem poet dao odgovarajuć odgovor.Tako ako nešto i pogrešno kažem znajte da to nije namjerno već u žaru želje da pomognem.



    Samo me jedna stvar buni a to je poveznica lokomotive i uspomene na Balkanski rat.Ne znadem zašto je to dvoje skupa jer satovi s lokomotivom idu željezničarima,a ovaj natpis borcima u ratu.Vjerojatno se nije posebno naručivalo satove za davanje uspomena na Balkanski rat već se koristilo postojeće satove.Zato je moguće da takvi natpisi ne budu na posve istom satu.A ako te dvije poveznice jesu skupa značilo bi da su satovi davani željezničarima koji su imali zasluge u Balkanskom ratu.
    Poslednja ispravka: VLADAN P (24.11.2013. u 14:03)
    igorbos likes this.

  9. #129
    Novi član
    Član od
    28.10.2013.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    20
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom dzepni sat, 45+god star

    pozdrav ljudi , nasao sam dzepni sat mog pokojnog dede, inace sat je stajao 45 god u kutiji i navijac je i savrseno dobro radi probao sam , nije bas u najboljem stanju , ne znam nista o njemu pa bi mi znacilo ako ima neko ko bi mi pomogao , na satu pise cirilicnim slovima ''suma''

    Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-20131124_133439.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-20131124_133431.jpg
    Poslednja ispravka: Shmizla (24.11.2013. u 13:25) Razlog: Poruka premeštena u odgovarajuću temu
    fotopetar likes this.

  10. #130
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: dzepni sat, 45+god star

    Dobrodošao Lfiesta s djedovim satom.Na ciferu sata baš i ne mogu vidjet nikakav natpis al odmah mogu reći da nije to čirilični natpis već 99 posto švicarski sat brenda Cyma.Pomogle bi i fotografije mehanizma sata ako je moguće.Sat je solidno očuvan,na ciferu se vide tragovi nošenja.Moja preporuka je promijenit staklo na satu i pokušat naći zamjensku alku za nošenje sata na lančiću koja nedostaje.Brend za koji sumnjam da je sat srednja klasa je kvalitete Swiss made.Po mom nekom nahođenju po kvaliteti bih prvo stavio Longines,Zenith,Omegu pa onda iza njih Cymu.Prekrasan sat za nasljeđe od djeda,čuvaj ga i pazi jer danas je rijetkost imat takvo nešto u porodici i da se znade kome je pripadao.

Slične teme

  1. Pomoć kod identifikacije džepnih satova
    By Volkec in forum Džepni satovi
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.12.2019., 7:27
  2. Internet stranice za pomoć oko džepnih satova
    By fotopetar in forum Džepni satovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:52
  3. Internet stranice za pomoć oko vojnih satova
    By fotopetar in forum Pilotski satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:46
  4. Pomoć oko identifikacije džepnih satova
    By dkrajina in forum Džepni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.2.2012., 11:08
  5. Slanje starih satova (ili bilo čega) u inostranstvo ?
    By esdy_11192 in forum Opšti forum
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 2.3.2010., 0:25

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •