Strana 7 od 77 PrvaPrva ... 345678910111757 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 70 od ukupno 769
Like Tree504Likes

tema: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

  1. #61
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Pomoc oko starog dzepnog sata

    Nisam ni ja bas preveliki strucnjak za dzepne satove, ali rekao bih da je krstin u pravu.
    Jednostavno, dzepni satovi nisu trenutno moderni i popularni, pa cak i oni koji bi trebali da budu skupi, nisu.
    aleksandarboskovic likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  2. #62
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Pomoc oko starog dzepnog sata

    Slažem se s kolegama,lošije su fotke al da se zaključit da je sat noviji pošto je Unitas mehanizam koji pokreće sat!Cifer mi nekako lijepo izgleda kao i kućište tako da bih sat ocijenio na 50-100€ vrijednosti.Preporuka je zadržat sat za sebe jer su đepni satovi totalno out.Dobiven novac mikad neće zadovoljit pravu vrijednost ovakvog sata,samo zato što su nepopularni i slabo traženi.
    aleksandarboskovic and Serb like this.

  3. #63
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Već sam ti napisao da at vrijedi od 50-100€.Novijeg je datuma s Unitas mehanizmom.
    Lp!

  4. #64
    Novi član
    Član od
    9.9.2011.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko starog dzepnog sata

    hvala svima

  5. #65
    Mlađi član Avatar korisnika complication
    Član od
    15.6.2009.
    Poruke
    68
    Lajkovi
    33
    Reputacioni uticaj
    15

    Exclamation Dva džepna vintage sata...vise informacija, procena?

    Pozdrav,

    dozvolite da predstavim dva interesantna sata iz porodicne ostavstine.

    Gruen Verythin Cincinnati (17 rubina, 14K zlato): prema onome sto sam uspeo da isceprkam po internetu, datirao bih ga nesto pre II sv. rata
    Montandon Locle Balancier Compensateur Ligne Droite Spiral Brequet (19 rubina, 14K zlato) u zanimljivom takodje 14K zlatnom brosu: opet prema internetu (nisam uspeo da nadjem varijantu sa brosem) polovina IX veka. Montadon nema staklo sto se vidi na fotografijama (da li ga je uopste i imao?- a cifer je malo napukao- meni izgleda kao da je cifer od nekog stakla ili porcelana?)

    Oba sata rade, t.j. mogu da se navijaju i sekundare rade, mada nisam siguran da drze vreme...

    Da li neko ima iskustva- ili se sretao sa ovakvim ili slicnim primercima? Kakvo je vase misljenje, mozda neka preliminarna procena vrednosti? Gde bih i kod koga (u Beogradu) mogao da odnesem satove na procenu (ili servis)?

    Satovi pripadaju mom bratu i zainteresovan je da ih proda (ovde ili u inostranstvu?), naravno bilo bi idealno da prikupimo sto vise informacija...
    Priložene slike Priložene slike Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dscn3940.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dscn3939.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dscn3938.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dscn3937.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dscn3936.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dscn3935.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dscn3934.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dscn3933.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dscn3932.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dscn3931.jpg  

    Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dscn3930.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dscn3929.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dscn3928.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dscn3927.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dscn3926.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dscn3915.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dscn3914.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dscn3913.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dscn3912.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dscn3911.jpg  

    Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dscn3910.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dscn3909.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dscn3908.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dscn3907.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dscn3906.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dscn3904.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dscn3925.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dscn3924.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dscn3923.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dscn3919.jpg  

    Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dscn3918.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dscn3917.jpg  
    Varga, fotopetar and Marko Crv like this.

  6. #66
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Dva džepna vintage sata...vise informacija, procena?

    Prelepi satovi, i steta sto ce ici u prodaju, posebno sto ovakvih satova ima sve manje i sve su redji. Za procenu tu je najmerodavniji @fotopetar. Evo vec drugo vece ga prozivam Ono sto bi vam ja savetovao da te satove servisirate i da ih sacuvate imace kasnije mnogo vecu vrednost, nego sto danas mozete da dobijete za njih.

  7. #67
    Mlađi član Avatar korisnika complication
    Član od
    15.6.2009.
    Poruke
    68
    Lajkovi
    33
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Dva džepna vintage sata...vise informacija, procena?

    Zahvaljujem na komentaru- slazem se da su zaista prelepi i veoma dobro ocuvani.
    Ja se naa zalost tu ne pitam mnogo- satovi pripadaju mom bratu i on bi zeleo da ih proda (ukoliko se naravno pokaze da imaju neku znacajniju vrednost).

    Dakle cekamo sta ima da kaze fotopetar!

    Pozz

  8. #68
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Dva džepna vintage sata...vise informacija, procena?

    Samo da dodam. Velika je steta sto trenutna moda "ne trazi" nosenje ovakvih satova, pa ih kupuju samo pravi kolekcionari, samim tim im je trzisna vrednost obicno mnogo manja od realne. Mozda jedino na nekoj stranoj aukciji mozete postici neku "pravu" cenu..

  9. #69
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Dva džepna vintage sata...vise informacija, procena?

    Prekrasni satovi i koliko vidim oba u zlatnim kućištima!
    Prvi sat je dosta star odmah na prelasku satova s ključića na krunicu,cilinder je to sat emajliranog-keramičkog malo napuknutog cifera.Prekrasno kućište u zlatu nestandardnog oblika,treba izmjerit koliko teže satovi,tako da se otprilike znade koliko zlata imaju u sebi i tad na tu vrijednost još nadodat vrijednost samih satova.Drugi sat je isto vrlo dobar,oba su švicarca,drugom se vidi da je kvalitetan po preciznoj nemirnici s labuđim vratom-takve nemirnice imaju samo kvalitetne ure.
    Sad ono što tebe najviše zanima,vrijednost im je svakom od 500€ pa naviše.Sad si ti na redu da ih izmjeriš koliki su,i odvagneš svakog-bilo bi poželjno odnijet ih na rastavljanje i izmjerit samo kućište al dosta je i cijeli sat.Tad uz odnos težine zlata plus vrijednost samog sata mogu bolje ustvrdit samu vrijednost pojedinom satu.
    Moja preporuka je nemojte ih sada prodavat.Čekajte malo bolje vrijeme,a ako i prodajete pazite s cijenama,nemojte ih dati za ništa veoma bi bila šteta.

  10. #70
    Mlađi član Avatar korisnika complication
    Član od
    15.6.2009.
    Poruke
    68
    Lajkovi
    33
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Dva džepna vintage sata...vise informacija, procena?

    Dakle evo posle malo (amaterskog) merenja:
    Montandon tezina 38 gr; spolj. dimenzije kucista 38 x 12.5 mm
    Gruen 55 gr; 45 x 9.5 mm

    One sto me zanima je takodje i materijal od koga su izradjeni mehanizmi- iako su satovi stari i pouzdano znam da nisu servisirani u bar poslednjih 50 godina, nema ni najmanjih tragova oksidacije i sl., sto me navodi na sumnju da i unutra ima zlata ili pozlate (narocito mi je sumnjiv ovaj mali damski ).

    Pokusao sam da tacnije odredim starost Gruen-a, medjutim serijski i brojevi modela kod ''gold'' i ''swiss'' varijanti se razlikuju od Gruen Master kataloga koji sam naso na net-u (btw, kazu na whatchuseek da su satovi izradjeni pre II sv. rata znacajno vredniji)- nije mi bas najjasnija ta metodologija...kao i oznaka ''swiss'' (da li to znaci da je sat izradjen u Svajcarskoj ili samo taj deo mehanizma, jer su ostale oznake na Engleskom- koliko sam uspeo da shvatim Gruen je bio USA marka ?)

    http://www.gruenwristwatches.com/res...%20catalog.pdf
    NEW Method for Dating Your Gruen Watch

    Ono sto sam uspeo da vidim pretrazujuci internet, forume, aukcije je da ''slicni'' (jer nisam dovoljno upucen da detaljnije uporedim mehanizme, a ovaj mali opet ne mogu da nadjem u tom dekorisanom kucistu) primerci i jednog i drugog idu od 1000- 5000 e ! (e sad ?)

    Montandon petougaono kuciste je filigranski rad i na slikama se vidi neki plavi materijal ispod povrsine (emajl ili je neko prosuo mastilo ), a i cifer Gruen-a je dodatno ''floralno'' dekorisan


    p.s. veliki pozdrav za Bracanina (moje omiljeno ostrvo, narocito Bobovisce )
    fotopetar likes this.

Slične teme

  1. Pomoć kod identifikacije džepnih satova
    By Volkec in forum Džepni satovi
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.12.2019., 7:27
  2. Internet stranice za pomoć oko džepnih satova
    By fotopetar in forum Džepni satovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:52
  3. Internet stranice za pomoć oko vojnih satova
    By fotopetar in forum Pilotski satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:46
  4. Pomoć oko identifikacije džepnih satova
    By dkrajina in forum Džepni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.2.2012., 11:08
  5. Slanje starih satova (ili bilo čega) u inostranstvo ?
    By esdy_11192 in forum Opšti forum
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 2.3.2010., 0:25

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •