Strana 21 od 77 PrvaPrva ... 111718192021222324253171 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 201 do 210 od ukupno 769
Like Tree504Likes

tema: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

  1. #201
    Novi član
    Član od
    6.11.2013.
    Poruke
    23
    Lajkovi
    84
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    Stavljam sutra

    Sto je naj vaznije i ispravan je. Hvala puno na odgovoru.
    Poslednja ispravka: RUS (3.2.2014. u 19:52)
    fotopetar likes this.

  2. #202
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    I jos vaznije bice moj
    fotopetar likes this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  3. #203
    Novi član
    Član od
    7.2.2014.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    8
    Reputacioni uticaj
    0

    Question Zenith dzepni sat

    Zdravo svima! Potrebna mi je pomoc oko starosti i vrednosti sata. Sat je dzepni, marke Zenith. Dobio sam ga od pradede u cijem je posedu jos od Drugog svetskog rata, znaci minimum je oko 70ak godina star... Pozadina je crna, a ono sto mi je zanimljivo je da kazaljke svetle u mraku, ali ako su prethodno osvetljene, i to traje par min valjda... Nosio sam ga na sajam antikviteta, potvrdili su mi da je vojni, oficirski. Na poledjini na poklopcu stoji D 8407877 H, a kada se otvori na mehanizmu ima serijski broj 3467149 i neku oznaku -193-6 (ili -193-P-6) koja ne znam sta znaci. Nista vise nisu znali da mi kazu osim da super radi

    Svaka informacija i vid pomoci su dobrodosli...

    Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-2014-01-30-20.16.43.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-2014-01-30-20.24.40.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-2014-01-30-20.24.30.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-2014-01-30-20.20.22.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-2014-01-30-20.20.38.jpg

    Unapred hvala!

  4. #204
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Mamba, dobro došao na forum.
    U principu saznao si većinu bitnih stvari , bar što se tiče namene i porekla sata. Sat jeste službeno izdavan sat nemačke vojske ( kopnene ) za vreme Drugog svetskog rata. Oznake DH su skraćenica od Dienstuhr Heer ( službeni vojni sat ) Dienstuhr Heer – Wikipedie . Mehanizam koji pokreće tvoj Zenith nosi oznaku 193-P-6 ( to bi trebalo da piše ispod balansnog točka ) , ima 15 rubina, 18000vns ( vibracija-oscilacija na sat ) i 46 sati rezervu snage. Sat je proizveden 40-tih godina prošlog veka. Prema ovoj tabeli proizveden je 1944. godine. Što se vrednosti tiče to je već klizav teren. Starost , namena i ime proizvođača dižu cenu ovakvom satu , međutim ne treba zanemariti oštećenje brojčanika. Ne bih se usudio da procenjujem tačnu vrednost . Sve u svemu pažnje vredan sat.

    Svakom koga interesuju starovremenski satovi preporučujem da sačuva ovu tabelu.
    Naziv: Zenith.jpg, pregleda: 1128, veličina: 102,4 KB


    Takođe malo mi je neobična krunica na tvom primerku. Izgleda mi kao da je zamenska. Ne mora značiti da sam u pravu. Evo jedne fotografije ( može se naći još takvih fotografija ) na kojoj se vidi da je krunica više trouglasta a ne okruglasta kao kod tebe.

    Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-1.jpg
    RUS and vladas like this.

  5. #205
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Veliki pozdrav Mamba i dobrodošlica na forum.
    To što imaš imam i ja u svojoj kolekciji i što više reći od tog da je sat prekrasan i vrijedan.U stanju kakav je tvoj na žalost vrijedi 100-150€ (oštećen cifer i zamjenska krunica) jer je stanje na tržištu katastrofa,al druga vrijednost je neprocjenjiva.Pa to je sat koji ti je djed dobio il nabavio u ratu,ratni plijen nekog njemačkog oficira,uz sat poveži neku dobru priču i imaš prekrasan sat s povijesti u nasljeđe.Nemoj to prodavat jer ćeš malo zanj dobiti,ja sam svoj vani u mint stanju dobio za 200€,pa sad što više pričat,znadeš i sam da smo puno gore tržište od e-baya.Zato sat spremi i zaboravi na ikakvu prodaju.A ako ga doista misliš prodat i zaradit nešto nabavi još koju njemačku stvar,neki orden,bodež il slično i nda cijeli lot pokušaj prodat pod nekom pričom da je pripadalo nekom oficiru.Shvatit ćeš da je to težak posao,na žalost danas je tako.
    Inače kako je kolega već rekao tvoj Zenith službeni je vojni njemački sat s DH oznakama na sebi,davao se oficirima na korištenje i on je bio vojno vlasništvo.Veoma kvalitetan sat.Dolje su slike mog Zenitha!



  6. #206
    Novi član
    Član od
    7.2.2014.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    8
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    Hvala puuuno na ovim informacijama, sada sam ga nekako jos vise zavoleo Necu ga prodavati definitivno, naprotiv, voleo bih da ih skupim jos... Nekako kada samo pomislim gde je sve bio... Ipak, kao sto kaze Vas kolega, sentimentalna vrednost mu je neprocenjiva. Jos jednom puno hvala i srdacan pozdrav!

    Pre svega zelim da Vam se zahvalim na informacijama, posebno iz licnog iskustva, puno ste mi pomogli, kao i Vas kolega, i naravno da pohvalim Vas Zenith, predivan je, super ocuvan, pretpostavljam da je i on iz 40-ih godina proslog veka...(video sam serijski broj u tabeli,eto vec sam nesto naucio :-D )
    Necu ga prodavati, kao sto vec rekoh, u pravu ste, ima neprocenjivu sentimentalnu vrednost. Jos jednom hvala i srdacan pozdrav!
    Poslednja ispravka: RUS (9.2.2014. u 2:47)

  7. #207
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Citat mamba kaže: Pregled poruke
    Hvala puuuno na ovim informacijama, sada sam ga nekako jos vise zavoleo Necu ga prodavati definitivno, naprotiv, voleo bih da ih skupim jos... Nekako kada samo pomislim gde je sve bio... Ipak, kao sto kaze Vas kolega, sentimentalna vrednost mu je neprocenjiva. Jos jednom puno hvala i srdacan pozdrav!

    Pre svega zelim da Vam se zahvalim na informacijama, posebno iz licnog iskustva, puno ste mi pomogli, kao i Vas kolega, i naravno da pohvalim Vas Zenith, predivan je, super ocuvan, pretpostavljam da je i on iz 40-ih godina proslog veka...(video sam serijski broj u tabeli,eto vec sam nesto naucio :-D )
    Necu ga prodavati, kao sto vec rekoh, u pravu ste, ima neprocenjivu sentimentalnu vrednost. Jos jednom hvala i srdacan pozdrav!
    Ako budeš trebao ikakvu pomoć u budućnosti slobodno se javi u bilo koje vrijeme.
    I da imaš prekrasan sat za početak sakupljanja satova.Sada je trenutak za početi tako nešto jer je trenutno sve podcijenjeno čak po mome malo i previše,kad to opet dođe na svoje tad za novce za koje danas kupiš sat u budućnosti nećeš moći nabavit ni djelove.
    Vladan Stevanovic likes this.

  8. #208
    Novi član
    Član od
    10.2.2014.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom IWC džepni sat

    Pozdrav,

    posjedujem stari zlatni IWC džepni sat kojem fali igla za navijanje. da se to moze negdje nabaviti i staviti sat u funkciju?

    I zanima me kolika je vrijednost ovog sata, da li je vrijedno samo zlato ili sat kao takav?

    Hvala
    Priložene slike Priložene slike Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dsc00110.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dsc00101.jpg  
    Poslednja ispravka: Shmizla (11.2.2014. u 9:08) Razlog: Poruka premeštena u odgovarajuću temu

  9. #209
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    To ce fotopetar da vise objasni. ..ali sto se tice vrednosti u svakom pogledu bi bila dobra cena . Mislim realna

    next year at this time I'll be a millionaire




  10. #210
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Pozdrav amko!
    Prekrasan IWC koji moraš servisirat i sredit.
    Što se tiče vrijednosti sata,vjerujem da tvoj IWC sam vriedi nekoliko stotina € plus vrijednost zlata u kućištu.Nemoj sat prodavat ako ne trebaš jer vrijeme za to nije.Sredi i sačuvaj tog ljepotana,IWC nije baš svakodnevni brend i nisam ih baš puno u dobrom stanju vidio u našim krajevima.
    Iglu bi trebao imat neki stariji urar,il urar koji ima dosta rezervnih djelova za stare satove.Ako budeš slao na IWC servis i krunicu bi mogao platit više nego što sat vrijedi pa tu opciju odmah zaboravi.

Slične teme

  1. Pomoć kod identifikacije džepnih satova
    By Volkec in forum Džepni satovi
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.12.2019., 7:27
  2. Internet stranice za pomoć oko džepnih satova
    By fotopetar in forum Džepni satovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:52
  3. Internet stranice za pomoć oko vojnih satova
    By fotopetar in forum Pilotski satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:46
  4. Pomoć oko identifikacije džepnih satova
    By dkrajina in forum Džepni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.2.2012., 11:08
  5. Slanje starih satova (ili bilo čega) u inostranstvo ?
    By esdy_11192 in forum Opšti forum
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 2.3.2010., 0:25

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •