Strana 18 od 46 PrvaPrva ... 814151617181920212228 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 171 do 180 od ukupno 451
Like Tree527Likes

tema: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

  1. #171
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    pa individualno je to sve, ako ti je kratka brada nema potrebe da teras vise puta, za izbrijavanje ce mi trebati malo prakse pre nego sto krenem sa ovim metalnim

    r41 2013, onaj navodno malo noviji, 2011 nema vise gde ni da se nadje, to su oba open comb modeli

  2. #172
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    I kad se brijam svaki dan, strogo dva prolaza. Jedan WTG da smanji dlaku i drugi ATG da je skroz skine. Inace nemam gustu bradu, ali je dosta tvrda za brijanje
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  3. #173
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Citat himmelstrider kaže: Pregled poruke
    Arko je dobar, samo mu je miris... specifican. Ja sam na preporuku gdina. Branka probao Niveinu kremu (plava) i zadovoljan sam. Cena je takodje veoma fer. Uzgred, kad kupis cetku, da znas da se njome nikad ne pritiska mnogo niti trlja bilo sta sem lica i eventualno pranje o saku. Ljudi praktikuju da peru penu sa lavaboa njome....


    Sto da ne... ja odmah i kadu mahnem koji put, sve o istom trosku.

    Ali, ne, bez zezanja, tema je super... prava razbibriga... (do prvog klanja...)

    Vec duze vrijeme sam vjeran Mühle-u, ali moram priznati da su tome prethodile godine i godina "lutanja", od raznih multi-blade brijaca, elektricnih masinica, i ne mogu se pozaliti, jer sve je to manje-vise funkcionisalo... Ali...

    Definitivno se nista od toga ne moze mjeriti sa ritualom koji sobom nosi koristenje pravog brijaca.

    Jos jednom - za temu!

  4. #174
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Grubo trljanje bilo cega sa cetkom dovodi do postepenog slabljenja i kasnije lomljenja dlaka. To je vrlo cesto lokalizovana pojava tako da cetka postaje deformisana masa koja ni blizu ne peni kako bi trebala... A brijanje mi je hobi koji prilicno volim, iako nemam mnogo opreme... ja licno ne mogu da podnesem elektricni brijac nikako, a ni oni jednokratni mi ne odgovaraju. Lice mogu da brijem kako volis, ali vrat je ono sto pravi problem. Tek sa ovom poslednjom postavkom sam uspeo da se brijem bez iole iritacije
    arch_m likes this.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  5. #175
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Ma naravno, zezam se... koja bi budala bi cetku za brijanje koristila kao metlu...

    Mada, znajuci kakvih delegata ima, sve je moguce.

    A sto se razlicitih opcija tice... ne znam. Ja nikada nisam imao nekih velikih problema, tipa iritirana koza, crvenilo, nateceno lice, ili, sta ja znam, sta sve zakaci covjeka kad se brije... Najgore sto m se desavalo je da se sam zakoljem tu i tamo, ali to bi bilo to. Zato sam, vjerovatno, relativno kasno poceo sa pravim brijacima, tek prije nekih 5-6 godina, a do tada je sve bilo ok i sa onim plasticnim igrackama ali i sa elektricnom masinom.
    Cak ni sa ovim pravim brijacima ja ne osjetim neku vecu razliku, osim sto, kao, malo vise pazim kada koristim svoj stariji Mühle, jer je agresivniji, ali mi zileti ne prave neku vecu razliku... u zadnje vrijeme samo Wilkinson i Feather.

    Jedino jos nikad nisam uspio da odlucim sta mi ustvari vise pase - krema ili sapun... to stalno mijenjam. Jedino pjenu ne koristim, ili jako, jako rijetko, vise se i ne sjecam kad je bio zadnji put.

    Inace, kad posao dozvoljava, preskocim koji dan. Nisam od onih koji vole svako jutro da se ogule... svaki drugi-treci dan, sasvim ok.
    Poslednja ispravka: arch_m (2.10.2014. u 23:25)

  6. #176
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Nedavno sam kupio jednokratne brijače koje proizvodi Gillette i moram priznati da sam sasvim prijatno iznenađen. Mislim da ih je najbolje koristiti uz gel, a ne uz penu, jer je iritacija svedena na minimum.
    arch_m likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  7. #177
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Ma ja sam tih jednokratnih poubijao mali milion... nista njima ne fali.

    Vidim, raja se cesto zali na njih, ali ja nikada nisam imao problema... i da razlika pri samom cinu brijanja sa pravim brijacem nije ovako drasticno izrazena, te da obracam paznju samo na krajnji rezultat, vjerovatno bih i dalje bez ikakvog problema koristio razne jednokratne brijace koji su, da se ne lazemo, najprakticniji... Obavi posao, i lagano pedala, u kantu.

  8. #178
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Potpuno si u pravu. Jednokratni gillette sam kupio na jednom putovanju jer sam morao nečim da se obrijem, a inače posedujem i Gillette Fusion. Jeste da i ovi drugi lepo briju, ali kada ih uporedim sa ovim jednokratnim, mislim da sam bespotrebno bacio novac na sam brijač i na nožiće. Ako sve stavim na papir, ovi jednokratni su mi se pokazali sasvim dobro i imaju isti efekat za mnogo manje novca. Nema iritacije, traju isto koliko i ovaj skuplji model, a moram priznati da ne primećujem razliku u učinku.
    Poslednja ispravka: Neša (2.10.2014. u 23:58)
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  9. #179
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Zavisi od koze, ali realno, i jednokratni brijaci briju pristojno. Neko s njima moze sasvim lagano da se obrije, bez iritacije. Meni licno smetaju, nije strasno ali ni blizu DE brijacu. Drugi momenat je cena. Zilete menjam nakon 4-5 brijanja - 20 dinara svake nedelje. Jednokratne moram da menjam isto tako, s tom razlikom sto on kosta 120 dinara (ili 220 nova glava za Mach). I naravno, volim da koristim DE brijace i cetku. Potpuno nov nacin da iskusite brijanje.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  10. #180
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    jao koj isu indijanci ovi sa shaving.ie, em mi nisu poslali feather zilete em drugi paket poslali Dovo britvu, a zaboravili opet feather zilete i Omega svinjsku cetku hehehehe

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •