Strana 19 od 46 PrvaPrva ... 915161718192021222329 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 181 do 190 od ukupno 451
Like Tree527Likes

tema: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

  1. #181
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Javis im se i krenes da pizdis, verujem da bi ti poslali za dz
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  2. #182
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    ma javio sam im se prvi put za feather, rekli vraticemo pare, rekoh nema veze, opusteno, upamtite me pa cete poslati posle Nove godine

    ne pizdim ja zbog tih sitnica, imaju oko 150 porudzbina nedeljno, a mislim da to sve radi samo jedan decko, puno posla

    sad opet, mada ova britva nije jeftina, zapravo nije britva nego ono sto se stavlja zilet u nju, shavette, kakva je to stvar, je l je dobra kao britva da znam da li da je zadrzim

  3. #183
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Prava celicna britva je bolja od shavette. Ne toliko zbog ostrine, vec zato sto nemaju izrazene ivice zileta. Shavette upravo najvise problema pravi na ivici zileta, gde se on zariva u kozu vise nego sto bi trebao.

    No, mozemo da teoretisemo do sutra, cinjenica je da je prava britva bolja, ali je cinjenica i da se ljudi briju sa shavette vec neko vreme i to vrlo uspesno. Manje odrzavanja, pa i donekle mozda higijenskije.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  4. #184
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Citat zizaMALI kaže: Pregled poruke
    Prilog 95904 mühle R89 mühle pure badger brush mühle soap proraso aftershave feather blades

    Odlican set!

    Izgleda da imamo slican ukus.
    Ja sam vec godinama vjeran Mühleu, a vidim i ti si nabacio i nesto iz posljednje ponude.

    Imam stariji R 41, za koji kazu da je jos agresivniji nego ovaj iz nove ponude. Novi nisam probao, pa ne bih znao reci. Mozda raja samo baca suplju, mozda nema bitne razlike...
    Mene je R 41 godinama sluzio odlicno. I dan danas me sluzi... Agresivan jeste, ne treba puno nepaznje pa da ostavi svoj "potpis" za taj dan, ali sam se odavno navikao na njega i mislim da cu ga uvijek koristiti.

    Pored njega sam nedavno zakacio i R 106, sto je ustvari isto sto i taj tvoj R 89, ali s ruckom presvucenom crnom sintetickom smolom (kao na tvojoj cetki), koja mi se jako dopala, a pokazala se i kao potpuno pouzdana.
    Isprva sam, naime, bio sumnjicav... ocekivao sam da ce da klize, ali sve ide k'o mlijeko. Nesto je blazi i savrsen je za svakodnevno brijanje, ili za brijanja sa razmakom od dan-dva...

    Ako postoji sablon po kojem ih rotiram, onda, recimo, za regularnu svakodnevnu upotrebu sada vise koristim R 106, a R 41 ide uglavnom kad zaboravim na bradu duze od dva-tri dana, ili kad na terenu opalim heftu dana, a nije mi do brijanja, pa se kuci vratim sav zarastao... Brada ne bude dugacka, ali kako je gusta i cvrsta, R 41 legne k'o budali samar.

    Imam staru Mühleovu posudu za sapun. Tada su jos prodavali drvene posude... Sve je super, ali mi se jako svidja ova nova porcelanska, pa sam kontao da nju nabacim za "domaci teren", a ovu drvenu ostavim za put.

    Kad budes imao vremena, baci koju o iskustvu sa novim kompletom. I, sretno!

  5. #185
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Moracu i ja da nabavim jedan klasicni trodelni brijac. Cisto da imam
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  6. #186
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    A sta ti koristis? Ne znam kako, ali promaklo mi je, iako sam profurao kroz temu.

    Adjustable? Znam da si pominjao zilete.

  7. #187
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Gilette SuperSpeed Adjustable, ubacicu neku sliku kad budem mogao. Pored toga mi je prva postava Proraso Green u cinijici, Omega Pro 48 i Astra SP, najcesce.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  8. #188
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    E, znaci da mi je negdje promaklo to.

    Dakle, jeste adjustable. Moram da priznam da je to jedan od rijetkih tipova brijaca koje nisam koristio, ili barem isprobao...

    Lazem, nisam probao ni japanski kamisori... Doduse, preturio sam ga preko ruku, prebacio ga drugaru nakon jednog sluzbenog puta, ali se jos nikad ne obrijah ovom japanskom zvijeri.

    Ima nesto velicanstveno u toj japanskoj jednostavnosti...

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	Kamisori.jpg
Viđeno:	863
Veličina:	75,3 KB
ID:	99364


    Ili, da je zakaciti kakav cuveni Iwasaki kamisori, "Tamahagane", neki od onih sto im cijena bez problema ide preko milju Eura, pa kad se koljem, da se koljem sa stilom...
    Poslednja ispravka: arch_m (8.10.2014. u 10:55)

  9. #189
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    A čoeka! Pa ti bi katanom da se briješ!!!
    zizaMALI and arch_m like this.

  10. #190
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

    Ko se s ovim obrije, i to, onako, ranom zorom, u zurbi, prije posla... taj ima damu do poda...

    Ali najjaca su uputstva... tipa - nikada se ne brijati go, a pogotovo obratiti paznju da je oko struka svezano nesto puput peskira, jer, u slucaju da vam ispadne iz ruke...
    HADzI DALIBOR likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •