Strana 174 od 270 PrvaPrva ... 74124164170171172173174175176177178184224 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.731 do 1.740 od ukupno 2699
Like Tree443Likes

tema: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

  1. #1731
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    ^ Koliko ja vidim nema niceg vrednog na tom satu. Stanje je takodje dosta lose i nema originalnu narukvicu.
    Rekao bih da je vrednost gotovo nikakva, simbolicna.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  2. #1732
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Citat Ljubashok kaže: Pregled poruke
    Neso, bio sam na pomenutom sajtu, i nisam nasao ni slican sat mome, a kamoli veliku ponudu. Sat je zlatan a ne pozlacen, a tamo nisam nasao nista slicnog godista ni kvaliteta. Ipak, hvala na pomoci. Sto se tice saveta da ga zadrzim pa ostavim deci, verovatno ce tako i biti, samo bih ipak zeleo da znam vrednost, eto kopka me.
    Izvini, smetnuo sam sa uma da nije u pitanju ista legura. Kada je u pitanju pravo zlato, a ne obična pozlata, onda je najbolje pitati i zlatara, koji će to precizno odrediti. Ipak, i dalje stoji tvrdnja da se satovi koji sadrže zlato u većoj količini teško prodaju po realnoj ceni, pa zato i često idu u horor-varijanti iz mog prethodnog posta. Obično se na oglasima od njih nađu samo mehanizam i brojčanik, dok kućište završava kod zlatara. Drago mi je što ćeš sat sačuvati za porodicu, a ko zna, jednog lepog dana ćeš ga možda ipak nositi uz odelo i kravatu.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #1733
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.021
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Ljubashok:
    Posto od iskusnijih niko nije naveo neke konkretne cene, a osecam da si ti to ocekivao, ajde da ja lupim:
    Koliko ja znam najniza cena zlatnog sata je cena zlata u njemu po otkupnoj ceni za lomljeno zlato. U tom satu bi trebalo da ga bude negde 10-12 grama, znaci okolo 200 evra (pretpostavljam da su cene zlata u Srbiji slicne kao ovde). Druga krajnost bi bila kada bi taj sat bio u potpuno novom stanju kada bi, s obzirom da ima papire i kutiju sto je retkost, njegova cena dostigla mozda i 600-700 evra ili cak i vise (mislim).
    Sa prilozenih slika se ne moze proceniti koliko je taj sat istrosen, ali s obzirom da si napisao da je 10 godina intenzivno nosen mislim da nosi prilican broj oziljaka. Sledeca stvar bi bila precnik kucista. Ako je 34mm ili manje, vredi po meni najvise 300-350 evra. Ako je 35mm vredi i vise. Sve ovo ovako na nevidjeno, pretpostavljajuci da je sat ipak jos nosljiv, da nije previse neugledan.
    Ako sam nesto pogresno napisao, vec ce se naci neko da to ispravi. Verujem da na ovom forumu ima i pravih strucnjaka i za tu vrstu satova koji se jos nisu oglasili.

  4. #1734
    Novi član
    Član od
    16.4.2014.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Pozdrav svima,

    Dobio sam ovaj sat pa me interesuje koja je orijentaciona vrednost ? Kućište je od zlata , verovatno 14k jer ima žig 0.585 na poleđini.Prečnik je oko 30 mm.

    Nigde na internetu nisam uspeo da nađem taj model a verujte mi tražio sam svuda. Rođak koji mi je poklonio sat mi je rekao da je vredan zbog te plave pozadine koja je valjda rađena u nekoj manjoj seriji.







    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-dscf1519.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-dscf1520.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-dscf1522.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-dscf1523.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-dscf1524.jpg

  5. #1735
    Novi član
    Član od
    16.4.2014.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Pozdrav svima,
    Davnih dana sam dobio u nasledstvo ovaj ženski zlatan sat pa me nešto kopka kolika li mu je vrednost.
    Na poleđini piše datum kada je nekome pretpostavljam poklonjen 5.8.1922 i ima nekakav grb ugraviran sa nekoliko slova .
    Znam da je vlasnica bila jako bogata žena koja je imala fabriku u nemačkoj pa je nekakvim sticajem okolnosti došlo u posed mojoj porodici.
    Na prednjoj strani piše IWC i sat je na navijanje. Ostalo ne znam ništa pošto nisam otvarao niti nosio da neko otvara.
    Napravio sam dve slike pa ako neko može da na osnovu toga da nekakve detalje ili vrednost ili pak uputi na nekoga ko može da kaže nešto više o ovom satu.
    Zahvaljujem se svima koji pomognu i naravno i ostalima koji to ne mogu .

    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-img_20140415_191449_132.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-img_20140415_191506_965.jpg

  6. #1736
    Novi član
    Član od
    17.4.2014.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Može li neko da mi otkrije tajnu zašto ovaj sat jako malo vredi? Nedavno sam ga kupio na jednoj aukciji gde sam ga dobio po početnoj ceni a zainteresovanih za njega nije bilo. Napominjem da sam totalni laik u ovoj oblasti, a obožavalac sam starih mehaničkih Doxi. Koji su osnovni parametri za određivanje vrednosti ovakvih satova? Ako neko hoće neka da mišljenje, hvala unapred!

    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-1.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-2.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-3.jpg
    Poslednja ispravka: RUS (17.4.2014. u 13:13) Razlog: Premesteno u odgovarajucu temu

  7. #1737
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: sss

    Možeš li da navedeš koja je cena u pitanju? Imam problema sa otvaranjem slike, ali koliko mi se čini sa prve, brojčanik je malo oštećen. Ne mogu da otvorim sliku mehanizma.

    Doxa inače kod nas ima mnogo i nije u pitanju luksuzna marka.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  8. #1738
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Osnovni parametar za odredjivanje bilo cega, ne samo sata je ponuda i potraznja.

    Ovih satova ima dosta, a potraznja je mala, i eto ti odgovora.

    Neko od ekonomista ovo verovatno moze bolje da objasni, ali to je sustina.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  9. #1739
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Što se tiče doxe, mislim da je ovo pristojna cena. Bolji primerci sličnih satova koštaju nekoliko hiljada dinara ili 20-50 evra, što se može videti na više oglasnih sajtova. Kao i kod svih vrsta polovne robe, i ovde po pitanju cena vlada zakon ponude i potražnje - ako nečega ima dosta na tržištu, a nema mnogo kupaca, cena mora da ide dole.

    Imaj u vidu da je oštećen brojčanik teško, skupo ili nemoguće srediti, tako da svim satovima koji imaju ovaj problem cena drastično opada. Kućište se može srediti, mehanizam se može popraviti, kazaljke se mogu nabaviti (ili očistiti, može im se vratiti luminacija ako je bleda), ali kod brojčanika često nema pomoći. Naravno, u ovom slučaju ćeš možda i moći da nađeš brojčanik od istog sata kod nekog časovničara, ili ćeš nabaviti isti primerak za delove po niskoj ceni.

    Edit: pretekao me je Rus.
    Poslednja ispravka: Neša (17.4.2014. u 15:41)
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  10. #1740
    Novi član
    Član od
    8.1.2013.
    Lokacija
    Berane, CG
    Poruke
    20
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Dobar dan svima.
    Malo sam sredjivao neke starine sto imam i na dnu kutije pronadjem ocev Zenith.
    Volio bih da ga sredim, sto cu i uciniti ali prije toga bih volio da znam njegovu vrijednost.
    Ne planiram da ga prodajem niti ima cijenu ali ipak zelim da znam.
    Sve je unisteno tako da sam slikao samo mehanizam.

    http://www.dodaj.rs/f/1N/IU/1kJxWq2/imag0379.jpg

    Hvala unaprijed.

Slične teme

  1. Akcija - odgovor u svakoj temi
    By Vladan Stevanovic in forum Info
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 3.9.2010., 21:14
  2. Koji sat da kupim u vrednosti do 12.000 rsd?
    By Milos89 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 12:34
  3. Samo Orient
    By Milanche78 in forum Japanski satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 5.11.2009., 15:10

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •