Strana 184 od 270 PrvaPrva ... 84134174180181182183184185186187188194234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.831 do 1.840 od ukupno 2699
Like Tree443Likes

tema: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

  1. #1831
    Stariji član Avatar korisnika mizzy
    Član od
    6.2.2013.
    Lokacija
    Zrenjanin, Srbija
    Poruke
    1.490
    Lajkovi
    9927
    Reputacioni uticaj
    103

    Određen forumom Re: Pierre Kunz

    @PrestigeBD

    Ako je original, mnogo
    Premda "brzinskim" pregledom google nisam naišao na takav model...
    Poslednja ispravka: mizzy (1.8.2014. u 20:14)
    trenutna kolekcija:
    Titoni Airmaster Ref. 93963 S-005
    Doxa Sub 300t Aquamarine Ref. 840.10.241.10
    Grand Seiko SBGA211 Snowflake
    Zenith El Primero Classic Cars Ref. 03.2046.400/25.C771

  2. #1832
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Pierre Kunz

    PrestigeBD - dobro nam došao! Koliko znam - ovakav sat, nov, košta 14-15.000 EUR. Na tržištu satova je neko nepisano pravilo da se jako dobro očuvan (u tzv. "mint" stanju) vrednuje 40-60% prodajne cene. Dakle - slobodna procena bi bila da vredi od 6000 do 7500 EUR, mada je ovo vrlo slobodna procena a davati je može da bude dosta nezahvalno.
    Sticajem okolnosti - ja sam ti već dao komentar na cars-u za ovaj sat. Na prvi pogled mi sat deluje originalno ali obavezno idi kod predstavnika i traži procenu i autentičnosti i vrednosti.
    No time to lose

  3. #1833
    Član Avatar korisnika Mr D
    Član od
    30.12.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    451
    Lajkovi
    2867
    Reputacioni uticaj
    29

    Određen forumom Re: Pierre Kunz

    Liči na Pierre Kunz G017 FHR GD Blaktop Transparent Dial

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	10_0120_PIERREKUNZ_G017_6.jpg
Viđeno:	419
Veličina:	162,4 KB
ID:	94936
    Sa dostavljenih fotografija se ne može reći da li je original, a finalni sud može dati samo ovlašćeni serviser.
    Takođe, pretpostavljam da kod ovakvog sata uticaj na cenu ima i činjenica da li ima papire i pakovanje.
    Poslednja ispravka: Mr D (1.8.2014. u 20:50)

  4. #1834
    Novi član
    Član od
    7.9.2013.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Revue Thommen procjena - hitno

    Citat Robert71 kaže: Pregled poruke
    Jedan poznanik nudi da mi proda vintage sat Revue Thommen skeleton, izrađen negdje krajem sedamdesetih godina (moja pretpostavka). S obzirom da o vrijednosti sata ne znam ništa ne mogu da mu dam ponudu za njega. Sat pogoni mehanizam MSR T54, link:
    bidfun-db Archive: Watch Movements: MSR T54
    Sat je lijep i očuvan, čelično kućište, jedina mana je u tome što su oba stakla pleksi, s obzirom da se danas u skeletone stavljaju mineralna. Nisam ga slikao, jer iz iskustva znam da bi tako automatski podigao cijenu, morao sam glumiti nezainteresiranost za sat.
    Srećom našao sam na internetu identičan model pa postavljam slike - napominjem još jednom slike su sa sajta Watchuseek, ali sat ponuđen meni je identičan, možda čak i za nijansu očuvaniji.
    Koliko traži vlasnik za sat, nisam pitao, ali iz konteksta dalo se naslutiti oko 150 eura.
    Šta mislite koliko sat vrijedi,da li da odustanem, da li da se cijenkam ili da dam 150 e bez razmišljanja?
    Unaprijed zahvalan
    Prilog 94645Prilog 94646Prilog 94647Prilog 94648
    Da osvježim post, svaka pomoć procjene mi je dobro došla!
    Unaprijed hvala!

  5. #1835
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Pierre Kunz

    Citat Mr D kaže: Pregled poruke
    Liči na Pierre Kunz G017 FHR GD Blaktop Transparent Dial

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	10_0120_PIERREKUNZ_G017_6.jpg
Viđeno:	419
Veličina:	162,4 KB
ID:	94936
    Sa dostavljenih fotografija se ne može reći da li je original, a finalni sud može dati samo ovlašćeni serviser.
    Takođe, pretpostavljam da kod ovakvog sata uticaj na cenu ima i činjenica da li ima papire i pakovanje.
    Tačno - model je baš taj t.j. Pierre Kunz Complication Retrograde Second Time Zone Grande Date G017 FHR GD SS Black. Znam da u konkretnom slučaju poseduje i papire i kutiju (izvinjavam se što nisam naglasio u svom odgovoru) - moja procena se odnosila na sat sa kutijom, papirima, u mint stanju.
    No time to lose

  6. #1836
    Novi član
    Član od
    21.10.2008.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    11
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pierre Kunz

    Sat bukvalno nikada nije nosen, u salonskom stanju (sto se kaze), a kupljen je pre oko 3 godine.
    Ima kutiju (od preko 5kg vrhunske izrade), kompletnu dokumentaciju... Fiskalni racun nije sacuvan zato sto je sat bio poklon.
    Kupljen je u Srbiji kod ovlascenog distributera.

    Receno mi je da je placen 13.500eur ali sa nekim ozbiljnim popustom zato sto su u isto vreme kupljena 4 jako vredna sata pa su imali veliki popust.

    Vec sam poslao sve podatke i detaljne slike kod dilera u Srbiji i sutra cekam odgovor, ali svakako da bi sat i fizicki odneo na proveru. Inace, poznajem prodavca i iskreno ne sumljam ni 1% u legalnost i verodostojnost njegove price.

    I dalje mi je svaka informacija u vezi ovog sata, brenda, mehanizma, funkcija (svega)... znacajna zato sto ga jos nisam preuzeo a lomim se jel mi se estetski bas jako svidja.

  7. #1837
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Revue Thommen procjena - hitno

    Citat Robert71 kaže: Pregled poruke
    Da osvježim post, svaka pomoć procjene mi je dobro došla!
    Unaprijed hvala!
    Roberte, koliko sam video - vrednost ovog sata sa papirima bi bila 250-300$ na zapadu. Mislim da je 150EUR i prejaka cena iako je sat u dobrom stanju, ako nema papire. Satovi se kod nas definitivno prodaju za nešto niže cene nego na zapadu pa je zato i ovo moja pretpostavka. Možda će neko predložiti i precizniju procenu.
    Robert71 likes this.
    No time to lose

  8. #1838
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Pierre Kunz

    Citat PrestigeBD kaže: Pregled poruke
    I dalje mi je svaka informacija u vezi ovog sata, brenda, mehanizma, funkcija (svega)... znacajna zato sto ga jos nisam preuzeo a lomim se jel mi se estetski bas jako svidja.
    Evo par detalja:
    1. U današnjem svetu se dosta ceni da sat poseduje "in-house" mehanizam t.j. da je izrađen u istoj firmi koja pravi i sat. Sa tvojim (potencijalno ) satom je ovo delimično tačno. Naime - osnova mehanizma PK 2001-1523 je preuzeta od ETA 2892 koji predstavlja najfiniji serijski rađen mehanizam najpoznatijeg proizvođača mehanizama, koji je zatim nadograđen sa par komplikacija. Ovo bih uporedio kao kada AMG uzme serijski Mercedes pa ga doradi/nabudži.
    2. Prva dograđena komplikacija je veliki datum (Grande Date) - koja se meni izuzetno dopada i izvedena je kroz dva diska (jedan za desetice a jedan za jedinice) koji zajedno prave datum umesto da je upotrebljen jedan veliki disk sa malim brojevima od 1-31.
    3. Retrogradni prikaz druge vremenske zone - retrogradni znači da kazaljka koja pokazuje koliko je sati u drugoj zoni ne kruži već se "vrati" na početak kada dođe do 12 sati. Kako bi bilo jasno - da li je vreme koje pokazuje druga zona AM ili PM t.j. da li je noć ili dan - uveden je pokazivač dana i noći na 11h.

    Sve u svemu - dve ključne mane, ako se to može reći, su - upotrebljen serijski mehanizam umesto sopstvenog mehanizma i upotreba PVD premaza koji se, ako dođe do grebanja, ne može lako srediti.
    S druge strane - upotreba ETA 2892 znači da će sat moći prilično lako da se održava t.j. servisira dugi niz godina i meni lično se sviđa, iako primenjene komplikacije nisu posebno upotrebljive niti cenjene kao što su perpetual/annual calendar, repeater, alarm itd.
    Poslednja ispravka: vladas (1.8.2014. u 22:51)
    No time to lose

  9. #1839
    Novi član
    Član od
    2.8.2014.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Post Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Da li moze neko da mi kaze kolika je vrednost ovog zenskog sata JAROD. Unapred zahvalan
    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-284.jpg

    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-285.jpg

  10. #1840
    Novi član
    Član od
    7.9.2013.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Revue Thommen procjena - hitno

    Hvala na iscrpnom odgovoru, i ja sam nešto tako mislio zato sam i htio mišljenje osoba koje se razumiju puno bolje od mene u satove. Ljepota sata i atraktivan izgled, koji je stvarno bez premca, su me na prvi tren opčinili da "uletim" u ovu trgovinu, ali srećom zdrav razum je prevagnuo da potražim na ovom portalu mišljenje stručnijih osoba hladne glave i emocija.
    Još jednom puno hvala na pomoći

Slične teme

  1. Akcija - odgovor u svakoj temi
    By Vladan Stevanovic in forum Info
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 3.9.2010., 21:14
  2. Koji sat da kupim u vrednosti do 12.000 rsd?
    By Milos89 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 12:34
  3. Samo Orient
    By Milanche78 in forum Japanski satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 5.11.2009., 15:10

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •