Strana 182 od 270 PrvaPrva ... 82132172178179180181182183184185186192232 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.811 do 1.820 od ukupno 2699
Like Tree443Likes

tema: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

  1. #1811
    Novi član
    Član od
    24.7.2014.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Mirexal sat, potrebna pomoc

    Nasao sam kuci sat koji stoji godinama i interesuje me njegova vrednost, posto zelim da ga menjam za neki drugi model. Ako neko zna nesto vise o njemu neka napise, hvala.
    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-20140718_131905.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-20140718_132104.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-20140718_131936.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-20140718_132014.jpg

  2. #1812
    Član
    Član od
    27.2.2013.
    Poruke
    243
    Lajkovi
    383
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Mirexal sat, potrebna pomoc

    VINTAGE MIREXAL | eBay
    evo ti na ebay neka licitacija , dole pri samom dnu stranice,
    njanjara likes this.

  3. #1813
    Član Avatar korisnika esdy_11192
    Član od
    8.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    198
    Lajkovi
    652
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom

    Vrednost je veoma relativna stvar, pogotovo u Srbiji. Inace ima tema za procene.

    Ali cu napisati par reci o samoj firmi. "Mirexal" je brend Svajcarskog lanca prodavnica "Migros". Koristili su cesto veoma dobre mehanizme, vidjao sam cak i "chronometre" satove.

    U tvom satu je najverovatnije neka ETA ili A.S. mehanizam. Znak da je bolji mehanizam prikazuju i natpisi "25 jewels" (postoje cesto i ogoljene verzije mehanizama sa 21 ili 17 rubina) i "incabloc" (medju najboljim i najpoznatijim zastita od soka u rucnim satovima).

    Tvoja prednost je sto je sat skoro kao nov, ima i kutiju itd. Verovatno mu treba servis, bar malo podmazivanje jer je stajao i nije radio. Ulja su mozda zapekla.

    Eto, ovoliko za ovaj put.

    Citat bokanegra kaže: Pregled poruke
    VINTAGE MIREXAL | eBay
    evo ti na ebay neka licitacija , dole pri samom dnu stranice,
    JA ne bih preporucio ljudima da gledaju ponude, nego da filtriraju zavrsene aukcije (prodate, neprodate itd). Tu su jedino realne cene, neko moze da trazi i 500e za sat koji vredi 50e. Evo vidim da je jedan "chronometre" prodat za 87$ (pritom
    izadje na 100$ sa postarinom)


    Completed listings: VINTAGE MIREXAL | eBay
    Poslednja ispravka: RUS (24.7.2014. u 16:10)

  4. #1814
    Novi član
    Član od
    24.7.2014.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Rado-potrebna POMOC

    Postovani,

    Nov sam na ovoj sajtu i isti mi se jako svidja. Video sam u mnogo navrata da su stariji clanovi pomogli ljudima kojima je trebala identifikacija sata. Nesto slicno meni sada treba. Naime, ostao mi je Rado sat od oca, znam jedino da je 25+godina star. Zanima me koliko vredi tj.sto vise informacija.
    Hvala unapred.Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-viber-image.jpg
    saljem slike u prilog.Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-viber-image.jpg

  5. #1815
    Novi član
    Član od
    7.9.2013.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procena vrednosti sata Candino

    Citat Robert71 kaže: Pregled poruke
    Nedavno sam kupio sat marke Candino kog pokreće mehanizam Eta 2789. Zaplavljeni vijci, ukrašen rotor, tekst na njemu "adjusted in 6 pos". E sad da li je sat Chronometer ili nije? Ne znam, ne piše na ciferu, ali sam negdje pročitao, da ako je mehanizam testiran u svih šest pozicija da je onda kronometarski.
    Zanima me njegova vrijednost, ustvari zanima me da li sam ga preplatio, jer dao sam za njega 120 eura.
    Unaprijed hvala
    Prilog 94245Prilog 94246Prilog 94247Prilog 94248

    Da osvježim post, svaka pomoć procjene mi je dobro došla!
    Unaprijed hvala!

  6. #1816
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Procena vrednosti Breitling navitimer 92

    ^ Mislim da je 120 evra mnogo za konkretan sat. Kada se uzme u obzir cena servisa, cena poliranja kućišta ( nisam siguran da li na staklu ima ogrebotina) mislim da je 120 e mnogo. Realna cena bila bi ispod 100 evra, bar po mom mišljenju ( pitanje je koliko ispod ).
    Takođe ako je sat u orginalu imao metalnu narukvicu, njen nedostatak je takođe minus.

    Što se tiče hronometra, obično proizvođači na brojčaniku napišu Chronometer i to dođe kao dodatna reklama za sat. E sad kod tebe tog natpisa nema. Kada otvoriš sat pogledaj da li ima neki COSC serijski ( registracioni ) broj . Evo primer jednog Rado sata sa COSC mehanizmom i COSC reg. brojem 10381.
    Naziv: cosc 10381.jpg, pregleda: 468, veličina: 174,6 KB

  7. #1817
    Novi član
    Član od
    7.9.2013.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procena vrednosti Breitling navitimer 92

    Hvala na odgovoru, toga sam se i pribojavao da sam sat pretplatio. Što se tiče očuvanosti, cifer nema ni jedne packe, staklo nema ni jedne ogrebotine i staklo nije pleksi nego mineralno. Malo bi se trebao čelik ispolirati, a to će meni moj urar uraditi besplatno. Nažalost nema originalnu narukvicu, i ne piše COSC reg. broj.
    S obzirom da se dugo poznajem sa osobom od koje sam kupio sat, znam da je servisiran u ljeto 2012.
    Koliko bi po vašem mišljenju vrijedio sat u ovom navedenom stanju (da znam koliko sam pao na njemu).

  8. #1818
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procena vrednosti Breitling navitimer 92

    Roberte je l si iz Hrvatske, mislim da su cene satova tamop neznatno vece nego kod nas

    koliko si tanak ispao, nema ponude slicnih satova, tako da ni nema ravnotezne cene, ako imas srece mozes ga i na poklon dobiti ali recimo da bi ovde taj sat vredeo 30evra manje, uzmi moje sa rezervom

    dobro je sto je sat lepo ocuvan, ali treba tu uloziti malo para, znaci dobar kais, stiftovi i poliranje kucista, mozda i ciscenje mehanizma

  9. #1819
    Novi član
    Član od
    24.9.2013.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Pomoc oko nasledjenog sata

    Naime,deda mi je ostavio sat Longines(postavljena slika),interesuje me ovaj sat,jer planiram da ga sacuvam u porodici,ali bih voleo da kazem klincima o cemu se radi.Dakle sve sto znam o satu je da je AUTOMATIC,da pise -TSWISSMADET-, i sa mu je serijski broj 762-439.Hvala!
    Priložene slike Priložene slike Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-image.jpg  

  10. #1820
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Pomoc oko nasledjenog sata

    U oglasu koji si postavio i ovde na berzi, a i na drugim sajtovima koji se bave prodajom si naveo i na koliko je procenjen, i koliko trazis, pa mi ovo pitanje ne zvuci nikako logicno, kao ni to da ne nameravas da ga prodas.
    VLADAN P likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

Slične teme

  1. Akcija - odgovor u svakoj temi
    By Vladan Stevanovic in forum Info
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 3.9.2010., 21:14
  2. Koji sat da kupim u vrednosti do 12.000 rsd?
    By Milos89 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 12:34
  3. Samo Orient
    By Milanche78 in forum Japanski satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 5.11.2009., 15:10

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •