Strana 14 od 22 PrvaPrva ... 4101112131415161718 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 131 do 140 od ukupno 218
Like Tree192Likes

tema: Apple pametni sat

  1. #131
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Moralnost!? O čemu vi?
    Jel' neko iz Seika podigao tužbu protiv TAG-a? Ukrali su nešto od Seika!?
    Koliko je firmi sposobno napraviti svoj mehanizam od 100% svojih dijelova,a da ne govorim o čitavom satu?
    Svi imaju kooperante što je sasvim normalno ili za TAG to ne važi!?
    milan zmaj and vlajo like this.

  2. #132
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Nisam siguran Hadži da li persiraš članu Wildboar ili se pod Vi obraćaš njemu i meni. Ako je ovo drugo u pitanju onda da utrošim još koji minut na odgovor.
    Nisu ništa ukrali nego kupili, pa prećutali tu činjenicu i predstavili mehanizam 1887 kao 100% in-house dizajniran u okviru Tag Heuer-a (pogledati sliku). Kada se nešto nema ili ne može onda se kupuje a kada se nešto kupi i donekle izmeni ne može se reći- to je 100% naše. Pa kada je 100% njihovo što bespotrebno baciše pare na " Intellectual Property".
    Apple pametni sat-dafg.jpg
    Na taj način se kupac dovodi u zabludu (bar oni koje ta tematika zaista interesuje a koji su u manjini), omalovažava se rad ljudi koji su zaista od nule dizajnirali, napravili i testirali mehanizam Seiko TC78, koji nisu ništa od nikoga kupili pa prepravljali nego utrošili veliku količini inžinjerskog rada, novca i znanja praveći nešto od nule i koje se nisu bavili obrnutim inžinjeringom ( kupi-rastavi-vidi kako funkcioniše-vidi šta možeš izmeniti Obrnuti inženjering - Wikipedia, slobodna enciklopedija - Википедија, слободна енциклопедија )
    Pri tom omalovažavaju činjenicu da i sada kupuju neke "nebitne horološke delove" od Seika (omalovažavanje se sastoji u formulaciji -nebitni horološki delovi). Kada su tako nebitni delovi (prvi put čujem za takvu podelu) zašto ih sami ne proizvode.
    Kupiše-prećutaše i rekoše neistinu-bejahu razotkriveni-dadoše nemušta objašnjenja- tako se može sumirati.

    Što se tiče dobavljača, usputno sam citirao Jean-Christophe Babin-a. Postoje proizvođači satova koji su u stanju 100% sami napraviti mehanizam, nema ih mnogo. Kada je 1887 mehanizam u pitanju Tag Heuer očigledno nije jedan od njih.

    Možemo mi ovako natezati kanap do sutra. Nije to meni problem ali potrebno je biti dokon i imati ogromnu količinu slobodnog vremena. Prvo nisam, drugog nemam.
    Sve u svemu davno razotkrivena tema, besmisleno je o njoj i raspravljati.

    Naziv: timthumb.jpg, pregleda: 326, veličina: 404,3 KB



    Jel tema beše Apple pametni sat?
    Poslednja ispravka: skydrummer (25.3.2015. u 16:14)
    eee and joppa like this.

  3. #133
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Kao sto rekoh, nema potrebe da se upustam u natezanje, nacin razmisljanja dovoljno govori o nama samima. Samo mi je drago da postoji wus gde ljudima nije bilo potrebno crtati sta znaci potez taga vec su clanovi tog foruma i izgurali na cistac celu pricu. Zato je zapad tu gde jeste a i balkan gde zasluzuje.
    Valjda sam predugo na zapadu pa mi je razmisljanje drugacije, ne bolje, samo drugacije...

  4. #134
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Sky,
    Da ponovim pitanje: Dali je Seiko tužio TAG zbog krvi,znoja,utrošenih para...?

    Drugo: navedi jednog proizvođača koji je u stanju napraviti 100% svoj mehanizam? Mooožda Seiko i Rolex.

    Wildboar,
    Na moju sreću nemam zapadni način razmišljanja,a sve ću uraditi da i moja djeca ne usvoje taj način.
    Inače,Apple je baš lijep primjer časti i poštenja zapadne misli i filozofije: patentiranjem "pravougaonika sa zaobljenim ivicama" je sve rečeno i o firmi i o državi. Da spomenemo i razna tužakanja sa svima koji nešto znače u toj grani privrede.
    milan zmaj and nokru like this.

  5. #135
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Naziv: yoda11.jpg, pregleda: 289, veličina: 43,2 KB


    Naziv: 6v.jpg, pregleda: 295, veličina: 417,0 KB

  6. #136
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Pobeda vuce ka Hadzijevoj ekipi..tako deluje..na konopac
    ....
    nokru likes this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  7. #137
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Vidi ovog zmaja.....kako kuva.....
    nokru likes this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  8. #138
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Ne kuvam nego u saljivom tonu smatram da je Hadzi u pravu! Ako me vec vuces da napisem
    nokru likes this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  9. #139
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Citat Wildboar kaže: Pregled poruke
    Kao sto rekoh, nema potrebe da se upustam u natezanje, nacin razmisljanja dovoljno govori o nama samima. Samo mi je drago da postoji wus gde ljudima nije bilo potrebno crtati sta znaci potez taga vec su clanovi tog foruma i izgurali na cistac celu pricu. Zato je zapad tu gde jeste a i balkan gde zasluzuje.
    Valjda sam predugo na zapadu pa mi je razmisljanje drugacije, ne bolje, samo drugacije...
    Ako se ne varam, upravo sam ja i pokrenuo diskusiju o poreklu 1887 cal. na ovom forumu. Svi smo to lepo osmotrili, i doslo se do zakljucka da Tag nije poceo nuklearni rat, vec samo na neki nacin kopirao mehanizam. Amoralno, mozda. Odsjaj lose firme, ne mora da znaci. Nema pametnih samo na WUS-u i zapadu. A ako krenemo o nacinu razmisljanja na zapadu, tu cemo temu prepuniti porukama...
    nokru likes this.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  10. #140
    Orf
    Orf je offline
    Član Avatar korisnika Orf
    Član od
    8.3.2013.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    172
    Lajkovi
    1242
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Shmizla likes this.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •