Strana 6 od 9 PrvaPrva ... 23456789 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 51 do 60 od ukupno 87
Like Tree132Likes

tema: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

  1. #51
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Sta covek da pomisli , pa da uzmem ono sto mu je lepse i njemu vise odgvara, mi ovde samo razglabamo u prazno svako na svoju vodenicu

    P.S Ja nikad nisam rekao da je to precrtan mehanizam , ja bas cenim te modifikacije i uvek sam za to da se za bazu uzme dobar i proveren mehanizam a kasnije da se unapredjuje

  2. #52
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Mora imati razlike u tim 4r i 6r mehanizmima. Malo je nelogicno da Seiko izbaci 5 mehanizama kod kojih niko ne zna razliku, kao sto je 7s-ABCi 4r15, pa onda 4r36 i 6r15. Ja kontam da je to fora kao sa Etom i grade razredima. Tako izmedju tog 4r i 6r verovatno postoji neka mala razlika.
    Poslednja ispravka: bezbi (27.10.2013. u 19:39)

  3. #53
    Član
    Član od
    20.2.2012.
    Poruke
    295
    Lajkovi
    490
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Što više čitam-to manje razumem. Ali dobro, ipak sam ja amater... jedno VELIKO HVALA SVIMA NA TRUDU!!!

  4. #54
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    23jevels,
    4r15 takođe ima rezervu snage od 50h.
    23jewels likes this.

  5. #55
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Svako bi trebao da pogleda svoje postove pa bi se onda stekao utisak šta se najviše ovde preferira i preporucuje..a opet to donosi i neku odgovornost....da ja mislim da za bilo koji predlog ide Seiko ili...konstantno. Ali dobro kao sto napisa jedan član "za smrtnike"

    next year at this time I'll be a millionaire




  6. #56
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Ma gdine Branko, opušteno vozite bilo koji od ova dva mehanizma, reč je o dobrom izboru, bitno je da vam se sat sviđa i da je dobre izrade....to bi bilo zaključno. Lično bih uzeo pre Eta mehanizam, iz prostog razloga, što će npr. za 20 godina biti popravljiv, što nisam siguran za Seiko.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  7. #57
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Sacekao sam malo da se spusti prasina koja se podigla, pa cu probati i ja da se prikljucim.

    Napomenucu da nisam casovnicar i da glediste baziram na satovima koje sam imao, clancima koje sam procitao i iskustvima sajdzija sa kojima sam pricao na ovu temu.

    Licno mislim da su oba mehanizma odlicna ali da je 2892-A2 za nijansu ako ne i dve bolji.

    2892 je nastao u 70-im godinama proslog veka, prvobitno je planiran za 18000 vph i tek naknadno mu je brzina podignuta na 28800. S' obzirom na prilicno malu debljinu (3,6mm) ispostavilo se da je ETA, kroz dosta dorada uspela da napravi izuzetno pouzdan mehanizam kome je relativno kasno nasla resenje sa efikasnijim navijanjem, kao jedinom ozbiljnijom manom. Sve u svemu - mehanizam je kasnije doradila Omega (prvo u 1120 a zatim 2500 uvodjenjem CO-Axial-a) a koristili su ga mnogi veliki proizvodjaci - Girard Perragaux, IWC da pomenem samo neke.
    Nisam primetio da je pominjano, osim sto se ispostavio (pogotovo zboh pomenute debljine) kao izuzetno pogodan za dodavanje razlicitih modula, i sama ETA je napravila izuzetnu familliju pratecih mehanizama sa razlicitim komplikacijama (2893, 2894, 2895, 2897...). Koliko sam video - casovnicari sirom sveta ga smatraju ozbiljnim konkurentom Rolex-ovom 3135 mehanizmu (imali smo vec na forumu interesantno poredjenje ovih mehanizama). Vrlo je veliki broj 2892 mehanizama koji poseduju C.O.S.C. sertifikat i casovnicari poprilicno vole da rade ovaj mehanizam (sto se ne bi reklo za podvarijante sa DD modulima ).
    Svakako preporucujem ovaj tekst, gde cete se vise upoznati sa konstrukcijom ovog odlicnog mehanizma.

    S druge strane - 6r15 je nastao direktnom doradom mehanizma 7s26. Pri tom, treba imati u vidu da je Seiko svoju slavu relativno jeftinih a izuzetno izdrzljivih automatika izgradio na mehanizmu 6309 koji je pojeftinjujuci proizvodnju i uvodeci plasticne komponente zamenio nesto (pokazace se vremenom) losijim 7002 a daljim pojeftinjenjem procesa, uveden je 7s26. Vise detalja se moze naci po netu a ja preporucujem da pocnete recimo ovde. Posto mehanizam 7s26 nije posedovao funkcije zaustavjlanja sekundare (hacking) i rucnog navijanja, Seiko je prilicno mudro ali ipak "nabudzio" te funckije na 7s time prakticno razvivsi 6r15. Vise o ovome mozete videti ovde. Glavna prednost, koji su i mnogi izneli u prethodnim postovima, rezerva snage od preko 50 sati je postignuta upotrebom cuvenog Seikovog SPRON-a za feder. Ne bih se slozio s tvrdnjama da je 6r bolji jer radi na nizoj frekvenciji. Sam Seiko je vrlo dobro svestan da se bolji rezultati postizu visim frekvencijama i zato svoje perjanice drzi na lepih 28800 i 36000 vph. Takodje cu izneti rezervu spram novih ETA mehanizama na 21600 (bice vremena, pisacemo ).

    Cini mi se da bi prednosti na strani 6r (veca rezerva snage, potenciajlno duzi servisni intervali) bolje lezale nekom satu alatki (mnogo bolje zvuci "tool watch") - ko je rekao Sumo, dok bi 2892 (zbog dokazano vece preciznosti i boljih dimenzija) pre isao u neki sat za odelo (jer se ionako nece cesto nositi i nece vam smetati nesto losija autonomija) ili u nekom satu za svakodnevno nosenje (gde ce do izrazaja doci preciznost).
    Poslednja ispravka: vladas (27.10.2013. u 23:22)
    tolarbo, milan zmaj, RUS and 11 others like this.
    No time to lose

  8. #58
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Vladas zasto cekas da se prasina slegne,pa ovde se i sluzimo da repliciramo jedni drugima sa argumentima...
    Nemoj da cekas vec preseci.

    Ja cu gledati ovih dana da u nekoj temi ispolemisemo sve sto treba..molio bi da se ovo moje pogresno razume ali da vidimo i javno diskutujemo o svemu..ljutski drugarski ili opet argumentovano..

    Ugred postavljac teme je i stavio koji sat od pa sad verujem da se dovumi izmednu ta dva..
    Dress sat ima svoju namenu kako je i vladas napisao a eto i pretekao me je..
    Poslednja ispravka: milan zmaj (27.10.2013. u 23:14)
    Serb likes this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  9. #59
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Ma u sali sam to napisao... I pre bih, ali mi je cera bolesna a i lepsoj polovini nije dobro, pa ih je trebalo opsluziti
    No time to lose

  10. #60
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Pa i ja sam u sali...za basket
    drzi ti te dve mele
    vladas likes this.

    next year at this time I'll be a millionaire




Strana 6 od 9 PrvaPrva ... 23456789 PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •