Strana 4 od 9 PrvaPrva 12345678 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 87
Like Tree132Likes

tema: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

  1. #31
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Citajuci forum sticem utisak da samo Seiko ume da napravi mehanizam.

    I po ko zna koji put se vracamo na onu staru pricu Swiss vs Japan.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  2. #32
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Dobro si to napisao.."citajuci forum"

    next year at this time I'll be a millionaire




  3. #33
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Takođe 2892 je mehanizam koji dozvoljava nadgradnju modula. Eto tu je viša klasa u odnosu na 2824..... Gledao bih sat kao celinu, lepotu sata, kvalitet narukvice, kaiša, stakla...
    Na 2824 se bez problema montiraju moduli(npr 2824+ DD 2020 hrono modul,51 rubin).
    Slažem se da se sat kupuje kao cjelina - mehanizam nije čitav sat.
    milan zmaj likes this.

  4. #34
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Citat RUS. kaže: Pregled poruke
    Citajuci forum sticem utisak da samo Seiko ume da napravi mehanizam.
    Kako to sad pa ko jos ume da napravi mehanizam, zar nije Seiko najbolji
    milan zmaj likes this.

  5. #35
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Zanimljiva tema, ali ne bih rekao da je poredjenje na mestu. Moze se pricati o 6R15 vs 2824, jer idu u satove slicne cenovne kategorije. Ovako mozemo napraviti i Rolex 3135 vs 6r15, pa ce Seiko pobediti zbog bolje rezerve snage i lakseg servisa

  6. #36
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Citat kengur kaže: Pregled poruke
    Moja Land-Tuna sa 6r mehanizom kao je nosim smakodnevno znaci dok je ugalavnom navijena do maksimuma ne odstupa vise od 1 sekunde dnevno,ni ja nisam mogao da verujem ali mozda je meni uleteo sat sa super regulisanim mehanizom,licno mislim da 6r mehanizam jeste bolji od 2892 samo zato sto je in-house dok ETA mehanizme pakuju u sve zivo,niko ne moze da me ubedi da sat sa tim mehanizom samo sto je sklopljen u svajcarskoj treba da kosta i po nekoliko hiljada $.
    Interesantno bi bilo vidjeti reakciju onih par vlasnika GS sa WUS-a sa 9S85 mehanizmom kod kojih je odstupanje veće od 10s/dan na ovaj post! Mislim da bi se i oni složili da je 6r15 bolji od 9s85 s obzirom na odstupanje.
    In house i trpanje ETA u sve živo.......a šta ćemo sa ovim:
    Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2-invicta.jpgSeiko 6R15 Vs Eta 2892-A2-screenshot_2.jpg

  7. #37
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Citat krstin kaže: Pregled poruke
    Zanimljiva tema, ali ne bih rekao da je poredjenje na mestu. Moze se pricati o 6R15 vs 2824, jer idu u satove slicne cenovne kategorije.
    Sa ovom Krletovom konstatacijom se slazem. Hamilton je skuplji nekih 100e, dakle nije duplo kao sto se cesto provlacilo kroz ovu temu, Hamilton ima safirno staklo kao i poklopac, dok je na seiku Hardlex i to moze da prevagne pri odlucivanju, jer Hardlex jeste dobar ali nije safir

  8. #38
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Znam da nismo ekseprti da kazemo zasto je neki mehanizam bolji od drugog, ali i ne trebamo biti ekserti-pa ti mehanizmi se rade u milionitim serijama, i moraju oba biti dobra po kvalitetu, mehanizmi su slicni, jedan ima bolju atonomiju, drugi ima bolje nesto drugo. Prosto obadva mehanizma su kvalitetna, i ne znam ko bi od nas bio dovoljno kompetentan da kaze ovaj mehanizam ima bolji balans ili sistem navijanja ili slicno.

    Iako volim Seiko kao i svi drugi jer daje dobar odnos ulozenog/placenog, i zbog toga sto nemam para za bolji Svajcarski sat, da mi neko poklanja ta dva mehanizma, uvek bih pre uzeo Etu. Razlozi su prosti, Eta je mnogo eskluzivniji mahanizam, ugradjuje se u skuplje satove, lepsi je i pozeljniji, i pri tome necu da ulazim u to koji je kvalitetniji jer znam da su obadva kvalitetna. Svaka cast Seiku, evo ja sutra trebam da narucim jedan njihov sat, ali Eta 2892 je pozeljniji mehanizam, bar meni.

    Nego imam jedno pitanje, i necu vise Da li je dostupan taj modul za 2892, jel se moze kupiti? I da li ga neki nas dobar majstor moze spojiti na mehanizam, predpostavljam da to nije ni malo jednostavno?
    Poslednja ispravka: bezbi (27.10.2013. u 11:23)
    HADzI DALIBOR, zare and Serb like this.

  9. #39
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Mislim da su različita mišljenja poželjna sve dok se razgovara argumentovano i poštuje sagovornik.

    Inače kad je razlika 70e na tu cenu, mislim da slobodno može da odluči estetski momenat. Kod satova sve je u brendu a Seiko kao i svi japanci su dozvolili da zbog profita siđu u šire narodne mase....sa druge strane čak i Hamilton koji je patuljak za Seiko sa "swiss made", omogućuje dozu ekskluzivnosti jer jel te....nije sat samo merač vremena.
    Što se mehanizama tiče, oni nisu isti cenovni rang, pa i nisu za poređenje. Dovoljno je malo pročitati forume bilo ovaj ili druge i videti da su i Eta i Seiko sinonimi za kvalitet, a tehničke finese teško da su kad presudne...
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  10. #40
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Citat HADzI DALIBOR kaže: Pregled poruke
    Na 2824 se bez problema montiraju moduli(npr 2824+ DD 2020 hrono modul,51 rubin).
    Slažem se da se sat kupuje kao cjelina - mehanizam nije čitav sat.
    To sam prevideo ( s obzirom kada sam kucao nije ni čudo ), mada nabrojao sam još neke razloge.

    Ne znam zašto se u priči provlače Rusi ( kakve oni veze imaju sa bilo čim ) , nije mi najjasnije ni zašto se uvek sve pretvori u Japan ( a to je obično Seiko ) vs cele Švajcarske . Ne mislim ni da je forum postao ruski i Seiko kao što ne vidim razlog zašto bi bio švajcarski. Dok god ljudi nisu isključivi , neargumentovani,ostaršćeni, cinični, polemika ima neki smisao. Ako neko ume taksativno da nabroji zbog čega je recimo neki "dress" sat po definiciji bolji ako je u njemu 2982 a ne 6r15, odnosno zašto odmah treba isključiti 6r15 iz dalje analize, neka to učini. Ja bih baš voleo da čujem . Čovek uči dok je živ. Inače , ja ne krijem da simpatišem Seiko ( i ne samo Seiko ), kao što ne kriju ni drugi da simpatišu neke druge proizvođače, ali ne mislim da je tu nešto loše. Nije mi to ometalo rasuđivanje niti objektivnost. Čak sam do sada napisao nekoliko podužih tekstova posvećenih švajcarskim proizvođačima, a ni jedan tekst posvećen japanskim ( izuzev par kompletnih testova satova ). Dakle , zaključak bi bio, spustiti malo loptu i malo više poštovati sagovornike, onoga ko je otvorio temu i one koje stoje iza foruma.
    vladas, 23jewels, VLADAN P and 4 others like this.

Strana 4 od 9 PrvaPrva 12345678 ... PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •