Strana 7 od 9 PrvaPrva ... 3456789 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 70 od ukupno 87
Like Tree132Likes

tema: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

  1. #61
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    vladas sve sto si napisao je tacno.mene brine kako to sve izgleda u hamiltonu.jednostavno mi hamilton ne uliva poverenje.mozda gresim ali mi je nekako hamilton sporan.nisam ga imao ne znam ogradjujem se voleo bi da cujem iz prve ruke.da je neka ozbiljnija marka uopste ne bi postavljo pitanje ovako znamo gde je on pozicioniran u svajcarskoj industriji satova.

  2. #62
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Citat HADzI DALIBOR kaže: Pregled poruke
    23jevels,
    4r15 takođe ima rezervu snage od 50h.
    Istina Hadzi, ali 4r15 nema hack i rucno navijanje, a i poseduje SPRON 510

    Mislim da je Serb ipak mislio na 4r35/36 koji se nalaze u 5 sport, a i u nekim diver-ima

  3. #63
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Citat jagos kaže: Pregled poruke
    vladas sve sto si napisao je tacno.mene brine kako to sve izgleda u hamiltonu.jednostavno mi hamilton ne uliva poverenje.mozda gresim ali mi je nekako hamilton sporan.nisam ga imao ne znam ogradjujem se voleo bi da cujem iz prve ruke.da je neka ozbiljnija marka uopste ne bi postavljo pitanje ovako znamo gde je on pozicioniran u svajcarskoj industriji satova.
    Ja sam najsladje iskustvo sa jednim 2892 (u stvari GMT verzijom - 2893) imao bas sa Hamiltonom i 99% cu mu se ponovo vratiti. Hamilton je tacno na poziciji koju mu je odredila Swatch grupacija i dozira mu nivo kvaliteta i inovacija spram toga. Ja mislim da to a priori uopste nije lose. Celo to grupisanje je spasilo svajcarsku industriju satova. Takodje ih nisu izvukli superskupi Breguet ili JLC ili IWC (da pomenemo i drugi "tabor") vec super jeftini Swatch-ovi.

    Konkretno - smatram da je Hamilton kvalitetnije uradjen od jednog Tissot-a (sa istim mehanizmom) i definitivno je u klasi sa Certinom. To sto stidljivo dobijaju "in-house mehanizme" (H21, H31) i AR premaz, dokaz je ranijih glasina da ih Swatch Group smesta u klasu blize Longines-u ili Mido-u a definitivno iznad Tissot-a i Certine.

    Ja licno ne bih imao nikakvu rezervu prema Hamiltonu. Kao vojni satovi su se odavno dobro pokazali a svi aktuelni modeli su popularniji i cenjeniji sirom Evrope, da ne pominjemo Ameriku, nego kod nas.
    milan zmaj, jagos, zare and 2 others like this.
    No time to lose

  4. #64
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    sacam se da si imao hamilton i bas sam hteo da cujem od nekog utiske iz prve ruke.jedino to ima smisla.guglanje polako pocinje da nas zaglupljuje.znaci nek uzima covek sta mu se svidja nema greske.uh samo da dodam,cisto sumnjam da ti je lose i sa tim omegama itd.
    Poslednja ispravka: jagos (28.10.2013. u 0:03)

  5. #65
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Ja sam kupio od vlade hamija , sat je perfektan , od tacnosti do zavrsne obrade, pa do samog kaisa ... Po meni (ali nisam verovatno skroz objektivan) jedna od boljih kupovina u toj srednjoj klasi

    P.S Vlado kralju , voleo bih da znam 5 posto koliko ti znas o satovima

  6. #66
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Jesu...nisam hteo da dodam u temi gde je zapoceta ova rasprava jedan prelepi 42 mm....odlican samo sto izlazi oz okvirne cene.
    Hamilton je zaista klasa za sebe...
    Serb likes this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  7. #67
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    e aj sad da reklamiramo vladu

  8. #68
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Potpisujem sve receno o Hamiltonu, imam jedan njihov sat i izuzetno sam zadovoljan. Inace meni jedan od omiljenih brendova

  9. #69
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Citat Serb kaže: Pregled poruke
    Jos ovo i necu da pisem na ovoj temi obecavam , a moj mnogo dobar drug Joda se nece uvrediti sto njega repliciram....

    Prvo hocu da kazem da 2892 etin mehanizam koji je mozda jedan od najboljih mehanizama i pravljen je za vise klase satova .... uz to on je mozda jedan (ako ne i jedini ) koji se ne pravi u standardnoj klasi....Drugo vec pominjano sve sto je napisano za njega da ne prepisujem .....6r je mehanizam koji u principu malo modifikovan u odnosu na 7s (sto ne kazem da je lose) ....tako da moze i sa te strane da se postavi pitanje zasto 6r a ne 7s mehanizam i tu ima cenovne razlike....Da se odma ogradim ja mislim da je 6r jako dobar mehanizam , ali ima seiko i bolje mehanizme ( i slazem u potpunosti ono sto je krle napisao)....Druga stvar niko od nas ovde nije konstruktor mehanizama pa da moze da ti kaze konkretno i taksativno zasto je neki mehanizam bolji od ovog drugog, ostaje nam citanje i iskustva nekih drugih ljudi koji su vise ukljuceni u ovu tematiku... Pisao sam onaj tekst o kineskim mehanizmima , to su klonovi etini , mada nisu losi i na prvi pogled su jako jako slicni , ali ja bi se opet odlucio za pravu ETU....

    Jodo niko nije napisao da je bolje da uzme hamiltona , vec da je konkretno ovaj mehanizam bolji od seikovog, sto i ja mislim...Koji ce ko da uzme sat zavisi mnogo od faktora , ja prvi ne bi po defoltu uzeo neki sat samo zato sto ima "bolji" mehanizam...Kad ja uzimam sat mnogo stvari gledam (ali doduse na prvom mestu masinu koja ga pokrece)....

    Zasto sam povukao pricu o rusima i japancima....Zato sto imam utisak (a mislim da nisam jedini) da kad god neko trazi savet i dobije ga u smeru japanaca ili rusa , sve je ok , a kad je swiss odma se nadju neke zamerke i mane ( opet po meni ne argumentovane , vec se sve vrti oko cene)... Kad neko trazi savet odmah znam sta ce se pisati...Tri su izbora : Stein, Seiko ili Tissot Visodate (ne kazem da su to losi predlozi ali ipak nisu to jedini satovi na svetu)....

    I za kraj ne prozivam nikoga i ne zelim svadju , jednostavno se ne slazem sa nekim pisanjima generalno na forumu....I da se razumemo ja najvise u kolekciji imam bas Seika i jako ga volim.


    P.S Jos jedno pitanje koja je razlika izmedju 6r i 4r mehanzma , koji je bolji...Zasto kupiti 6r kad postoji 4r mehanzam (koji meni ima kasnjenje manje od sekunde)....
    Tek sam sada video da sam citiran. Serb druže , imaš kredit jer si vlasnik Vostoka , pa neću ništa reći osim da Visodate nije ni Japanac ni Rus tako da po jedan Japanac ( Seiko ) , Tissot ( Švajcarac ) i Stein ( Nemac -Švajcarac ) zvuči sasvim pošetna raspodela , preporučili bi ljudi i nešto skuplje ali nema narod para, kriza ( ko da plaća Brajin kerozin u ova crna vremena ).

    PS nemoj samo reći da si prodao Vostoka odmah prepravljam post .
    Poslednja ispravka: skydrummer (28.10.2013. u 0:58)
    Serb likes this.

  10. #70
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    zmaje jeste klasa za sebe tu negde oko tissota a ispod boljih firmi.ipak je hamilton propala americka firma ne moze biti bas ne znam sta.e sad sto je swatch odlucio da u tissot gura vise plastike pa da ga spusti ispod hamiltona nemam pojma ali vidim da su kupci zadovoljni znaci da znaju sta rade.mene licno i dalje odbija to njegovo poreklo ali vidim iz prve ruke da je dobar i to je super

Strana 7 od 9 PrvaPrva ... 3456789 PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •