Strana 5 od 9 PrvaPrva 123456789 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 87
Like Tree132Likes

tema: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

  1. #41
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Ne znam zašto se u priči provlače Rusi ( kakve oni veze imaju sa bilo čim ) , nije mi najjasnije ni zašto se uvek sve pretvori u Japan ( a to je obično Seiko ) vs cele Švajcarske .
    Bas si mi kompletnu misao ukrao.

    Inace, jako zanimljivih komentara ima...

  2. #42
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Ako neko ume taksativno da nabroji zbog čega je recimo neki "dress" sat po definiciji bolji ako je u njemu 2982 a ne 6r15, odnosno zašto odmah treba isključiti 6r15 iz dalje analize, neka to učini. Ja bih baš voleo da čujem .
    Nema ko to da učini , jer se očigledno ide po sistemu, ako ne znaš šta je dobro-gledaj šta je skupo...
    Victorinox - real steel with mechanical soul

  3. #43
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Ja sam cesto gledao i lomio glavu oko toga koje je mehanizam bolji, sada vise gledam izgled, kakvo je staklo, zavrsna obrada, narukvica. Nekako mislim da izmedju mehanizama satova od 200-500e nema neke drasticne razlike koju bi neko kao ja mogao da primijeti, osim mozda rezerve snage.
    Naravno ovo sve vazi za satove provjerenih proizvodjaca
    Posebno je izrazeno kod divera koje najvise volim, kakvo je kuciste, staklo, zavrsna obrada
    Don_Krstic likes this.

  4. #44
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Citat Dragojlovic Darko kaže: Pregled poruke
    Posebno je izrazeno kod divera koje najvise volim, kakvo je kuciste, staklo, zavrsna obrada
    Iliti,nije sat samo mehanizam(da ponovimo).
    Ali,ono što je presudno je izgled. Ako mi se sat ne sviđa džaba sva tehnika,obrada.....

  5. #45
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Obrni okreni najvaznije je da ti se sat svidja i da zadovoljava neke tvoje potrebe , danas su manje vise svi mehanizmi dobri , tako da dokazivanje koji je mehanizam bolji je Sizifov posao.... I nikad "ni jedna strana" nece biti zadovljna odgovorom

  6. #46
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    To sam prevideo ( s obzirom kada sam kucao nije ni čudo ), mada nabrojao sam još neke razloge.

    Ne znam zašto se u priči provlače Rusi ( kakve oni veze imaju sa bilo čim ) , nije mi najjasnije ni zašto se uvek sve pretvori u Japan ( a to je obično Seiko ) vs cele Švajcarske . Ne mislim ni da je forum postao ruski i Seiko kao što ne vidim razlog zašto bi bio švajcarski. Dok god ljudi nisu isključivi , neargumentovani,ostaršćeni, cinični, polemika ima neki smisao. Ako neko ume taksativno da nabroji zbog čega je recimo neki "dress" sat po definiciji bolji ako je u njemu 2982 a ne 6r15, odnosno zašto odmah treba isključiti 6r15 iz dalje analize, neka to učini. Ja bih baš voleo da čujem . Čovek uči dok je živ. Inače , ja ne krijem da simpatišem Seiko ( i ne samo Seiko ), kao što ne kriju ni drugi da simpatišu neke druge proizvođače, ali ne mislim da je tu nešto loše. Nije mi to ometalo rasuđivanje niti objektivnost. Čak sam do sada napisao nekoliko podužih tekstova posvećenih švajcarskim proizvođačima, a ni jedan tekst posvećen japanskim ( izuzev par kompletnih testova satova ). Dakle , zaključak bi bio, spustiti malo loptu i malo više poštovati sagovornike, onoga ko je otvorio temu i one koje stoje iza foruma.

    Jos ovo i necu da pisem na ovoj temi obecavam , a moj mnogo dobar drug Joda se nece uvrediti sto njega repliciram....

    Prvo hocu da kazem da 2892 etin mehanizam koji je mozda jedan od najboljih mehanizama i pravljen je za vise klase satova .... uz to on je mozda jedan (ako ne i jedini ) koji se ne pravi u standardnoj klasi....Drugo vec pominjano sve sto je napisano za njega da ne prepisujem .....6r je mehanizam koji u principu malo modifikovan u odnosu na 7s (sto ne kazem da je lose) ....tako da moze i sa te strane da se postavi pitanje zasto 6r a ne 7s mehanizam i tu ima cenovne razlike....Da se odma ogradim ja mislim da je 6r jako dobar mehanizam , ali ima seiko i bolje mehanizme ( i slazem u potpunosti ono sto je krle napisao)....Druga stvar niko od nas ovde nije konstruktor mehanizama pa da moze da ti kaze konkretno i taksativno zasto je neki mehanizam bolji od ovog drugog, ostaje nam citanje i iskustva nekih drugih ljudi koji su vise ukljuceni u ovu tematiku... Pisao sam onaj tekst o kineskim mehanizmima , to su klonovi etini , mada nisu losi i na prvi pogled su jako jako slicni , ali ja bi se opet odlucio za pravu ETU....

    Jodo niko nije napisao da je bolje da uzme hamiltona , vec da je konkretno ovaj mehanizam bolji od seikovog, sto i ja mislim...Koji ce ko da uzme sat zavisi mnogo od faktora , ja prvi ne bi po defoltu uzeo neki sat samo zato sto ima "bolji" mehanizam...Kad ja uzimam sat mnogo stvari gledam (ali doduse na prvom mestu masinu koja ga pokrece)....

    Zasto sam povukao pricu o rusima i japancima....Zato sto imam utisak (a mislim da nisam jedini) da kad god neko trazi savet i dobije ga u smeru japanaca ili rusa , sve je ok , a kad je swiss odma se nadju neke zamerke i mane ( opet po meni ne argumentovane , vec se sve vrti oko cene)... Kad neko trazi savet odmah znam sta ce se pisati...Tri su izbora : Stein, Seiko ili Tissot Visodate (ne kazem da su to losi predlozi ali ipak nisu to jedini satovi na svetu)....

    I za kraj ne prozivam nikoga i ne zelim svadju , jednostavno se ne slazem sa nekim pisanjima generalno na forumu....I da se razumemo ja najvise u kolekciji imam bas Seika i jako ga volim.


    P.S Jos jedno pitanje koja je razlika izmedju 6r i 4r mehanzma , koji je bolji...Zasto kupiti 6r kad postoji 4r mehanzam (koji meni ima kasnjenje manje od sekunde)....
    Poslednja ispravka: Serb (27.10.2013. u 18:28)

  7. #47
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Citat Serb kaže: Pregled poruke
    P.S Jos jedno pitanje koja je razlika izmedju 6r i 4r mehanzma , koji je bolji...Zasto kupiti 6r kad postoji 4r mehanzam (koji meni ima kasnjenje manje od sekunde)....
    Iskreno mislim da nema kvalitativne razlike između 4rXX i 6r15 mehanizama.
    Svi su varijacije 7s25.

    S ostalim dijelom izlaganja se slažem ali je problem što nema made in swiss za 100€(osim Swatcha i pokoji Hamilton).
    Serb likes this.

  8. #48
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Mislim da poentu ovde shvataju svi, samo je svako interpretira na nacin koji njemu odgovara.


    Razlike ima, kao i izmedju jednog te istog etinog mehanizma, a u razlicitim klasama. Bolji materijali, bolja kontrola. Jedna od tehnickih razlika je u Spron 510 opruzi (koja je, uzgred, seikov patent) koja omogucava vecu rezervnu snagu. "balance spring" je drugaciji, nije da je 6r samo drugacije imenovan 7s.

    Znaci li to da je i 6r20, sa 29 rubina i 28800 otkucaja, samo precrtani 7s25?

  9. #49
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Upravo tako jewels, kao sto tu ima razlike ima i razlike u etinim masinama, a jedna od boljih eta mehanizama je bas ovaj 2892 ... Da se ovde uporedjuju neki drugi etini mehanizmi sa r6 pa bi mogao da prihvatim da je eta losija ili ista , ali konkretno sa ovim mehanizmom ne mogu da se slozim....Kao sto sam na forumu procitao da ETA 7750 u IWC ista kao obicna ETA 7750 , sto svakako ne mogu da prihvatim ...

  10. #50
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Prvo se priča da je servis za 6r problem , jer je redak mehanizam (nema delova...bla...bla...), da bi se zatim kroz par postova reklo, da je precrtani 7s25 koga servisiraju i prodavci na pijaci britvicom .


    Kao što rekoh, piše ko kako stigne, da ne kažem svašta. Šta sad čovek koji je postavio pitanje da misli ?
    Victorinox - real steel with mechanical soul

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •