Strana 8 od 9 PrvaPrva ... 456789 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 71 do 80 od ukupno 87
Like Tree132Likes

tema: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

  1. #71
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Odosmo skroz u off ali Hamilton je imao dosta uticaja na casovnicarsku industriju, zajedno sa Heuerom i Breitlingom ucestvovao u stvaranju mehanizma Caliber 11 u mrtvoj trci sa Seikom i Zenitom za prvi automatik hronograf... Sacuvan na slican nacin kao i vecina imena casovnicarske industrije pod najezdom Seika.
    No time to lose

  2. #72
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Ima tema diskusije gde sam napisao ljubavno pismo Sky u....
    HAMILTON ima veliku tradiciju...

    next year at this time I'll be a millionaire




  3. #73
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Pa dobro nije bas ko zenith i seiko.imak su oni sami razvili automatic chronograph zenith ga prvi predstavio a seiko realnomprvi poceo da pravi i prodaje.ne želim da pitcenim firmu cak su mi njihovi modeli izuzetno lepi i povoljni ali to američko poteklo me odbija sta ću to je jače od mene.apsolutno verujem vašem sudu da je to odličan sat i sam bi rado isprobao jedan bas ih ima lepih

  4. #74
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Jeste "OFF" ali ne treba zaboraviti ni Hamilton železničarske satove. Vanredno dobri i cenjeni satovi a od njih je sve i počelo.
    Serb likes this.

  5. #75
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Sky ja naravno nemam podataka koliko i vi mladji i spretniji na internetu.sta je počelo od hamiltona kako mislis sve je počelo od njih.znam da su radili zeleznicarske satove ali nisam znao da je sve krenulo od njih.zanimljiv podatak.

  6. #76
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    U samom Hamiltonu sve je počelo od železničkih džepnih satova a sve kao posledica brzo rastuće potrebe američkih železničkih kompanija za tačnim i pouzdanim meračima vremena. Nema potrebe tražiti po internetu, ima na forumu http://www.svetsatova.com/forum/f79/...tovi-8625.html Kao što rekoh satovi vanrednog kvaliteta , klasa za sebe ( mislim i na ostale američke železničke satove na samo Hamilton ), cenjeni, neretko skupi i traženi kolekcionarski primerci.
    Poslednja ispravka: skydrummer (28.10.2013. u 14:44)
    vladas, zare, Serb and 1 others like this.

  7. #77
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Ok znaci mislio si kako je Hamilton poceo.u tvom predhodnom postu nije bilo bas najjasnije napisano pa je delovalo da kažeš da je sve počelo od hamiltona i to mi je bilo malo čudno jer kolko znam oni nista nisu započeli.sad smo se razumeli.

  8. #78
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Izvinjotka za jos malo off-a, nesto vezano za Hamilton kao odgovor Jagosu na njegovo: pa je delovalo da kažeš da je sve počelo od hamiltona i to mi je bilo malo čudno jer kolko znam oni nista nisu započeli.sad smo se razumeli.

    U evropi je casovnicarska istorja dobro ocuvana i sacuvana, kultura nastavlja da napreduje, gradski centri imaju svoje sahat kule koje otkucavaju svaki sat, cuveni horologist je „zatocen’ u Westminster-u. “Hodocasnici” mogu poci u svoju veliku casovnicarsku meku Vallée de Joux i Glashütte...

    Ali Lancaster County, Pennsylvania i dalje nastavlja da bude otkrice, jedno posebno predanje americkog, pa i svetskog casovnicarstva.

    Pa se zato moze i reci, da jeste sve pocelo od Hamilton satova, tacnije u vec pomenutom Lancaster County, Pennsylvania.

    Naterala ih je sama potreba za velikom brojem tih meraca protoka vremena, svih tih sati dosade i onih strasnih sekundi straha. Zemlja gde je trebalo stici sa jednog kraja na drugi, naci taj “grumen zlata” i ostvariti americki san. Ekspanzija i brzi razvoj zeleznickog saobracaja je sigurno na to najvise uticala, plus ogroman priliv doseljenika. Nisu svi sa sobom nosili nasledjene babine i dedine satove, a i ako jesu, nisu im dugo trajali u mulju, blatu i prasini jos neosvojenog divljeg zapada. Ta potreba jos uvek ne jenjava i za ostvarenjem snova, potragom za zelenijom travom i osvajanjem u svakom smislu. Samo sto je prizvodnja (svega i svacega) premestena tamo gde je sve jeftinije ( i ja sam nekada nosio starke i levis made in usa). Ono sto treba reci i sto mozda nije poznato, dok su se u Evropi sa velikom tradicijom rucno pravljenih proizvoda satovi izradjivali i dalje na isti nacin. U Americi chemerici je pocela prva prava industrijalizacija dzepnih satova, pa posle i onih drugih, a krenulo je i upravo iz tog prasnjavog Lancaster-a. Od 1892 pa negde do sredine 1980. bilo je to mesto gde su se proizvodili neki od najboljih “komada” na svetu. Sme li se to tako reci, zasto da ne, pa to je istina ziva, i ako nije mnogo toga od dokumenata sacuvano. Napravili su prvu mas produkciju, nekada se to nazivalo “stancovanje”na veliko, ali to je ono sto nam daje za pravo, da mozemo da kazemo da je odatle sve krenulo. Da se odmah razumemo nije to bilo neko “umetnicko delo”u evropskom smislu, ali je veoma, veoma kvalitetno i posteno odradjeno, bez onih tako cestih evropskih arci-farci detalja.

    I to je toliko dobro bilo, da je izvesni amer po imenu Florentine Ariosto Jones iz Boston-a, preneo iskustvo i znanje steceno - nauceno u maloj ali efikasnoj americkoj industriji satova. Pored vec spomenutog Hamiltona, bili su tu jos starijia “braca” Elgin, Illinois (od 1864 do 1968) i Waltham, Massachusetts (od 1850 do 1957).

    A gde je to “preneo” ? Pa upravo u onu dobru staru “rucno pravljenu” Evropu, i to ni manje ni vise nego u Schaffhausen, Switzerland one neke 1868 godine. Uspostavivsi IWC-International Watch Company, da upravo proizvodi one American-style, cvrste i jednostavne dzepne satove u velikom broju. Americki satovi su bili fokusirani na tacnost i dugotrajnost (pitam se pitam, nisu li i Japosi tu ideju maznuli). Kao sto je receno bez nepotrebnih komplikacija, malverzacija i kitnjastih dekoracija. Vazno je bilo da odgovaraju potrebama nove, brzo rastuce, nestrpljive i svega zeljne nacije.



    Pozz
    Poslednja ispravka: SHIBUMI (29.10.2013. u 4:18)
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  9. #79
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Ok ako smatraš da je sat nastao u Americi ja nemam nista protiv.moze svako da gleda na to kako hoce.nemam nista protiv.ja imam svoje vidjenje neko drugi svoje i sve u redu.

  10. #80
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    jagos,
    Nije Shibumi napisao da je sat nastao u Americi nego da je tamo počela industrijalizacija proizvodnje satova,tj
    proizvodnja "na traci",dok je u to vrijeme u Evropi još rađeno ručno.
    DrAgod likes this.

Strana 8 od 9 PrvaPrva ... 456789 PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •