Strana 2 od 9 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 87
Like Tree132Likes

tema: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

  1. #11
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Citat 23jewels kaže: Pregled poruke
    70e u mehanizmu, a razlika u satovima...duplo.

    Mene zanima po kojim se parametrima vrsi uporedjivanje, u ovom slucaju ova dva mehanizma. Meni bi, racimo, tih 8-10h vece autonomije mnogo vise znacilo nego veca preciznost, recimo...bez obzira sto je prisutno rucno navijanje. Da li ce ici u nasledstvo, ne zanima me, nece se toliko dugo zadrzati kod mene. 6r mozda jeste redak, ali je daleko od toga da ga je tesko servisirati ili popraviti kod nas...
    Ja bih se samo nadovezao ...

    Kako i po kojim parametrima ste uopšte napisali tu razliku u klasi ??? Po čemu ??? (sem Zmaja, koji je bar naveo konkretan razlog)

    Niko od vas nije naveo konkretne razlike u elementima mehanizma , već samo po cenovnoj razlici. Kakav je to odgovor "za klasu bolji" ???? Svi koji su napisali to obrazloženje (kao da su inžinjeri u ETA-i ) , neka napišu konkretno i zašto !

    Neka mi neko navede primer većih kvarova na 6r u odnosu na 2892 ili duži životni vek. Dobijam ospice od ljudi koji nešto tvrde, a ni ne znaju zašto i da li je to tako. Čitajući sve redom komentare do sada u temi, rekao bi čovek da ste Dabin iz Hojera.

    Ne pokušavam da kažem šta je boje, jer ne znam. Ali isto tako čitam deset komentara redom koji samouvereno tvrde, a ni sami ne znaju (sem razlike u ceni) , zašto je to tako. Dajte neki konstruktivan odgovor , koji će i mene (što sam ne znalica) da uvere u isto... Vrlo dobro znamo za gomilu basnoslovno skupih satova sa G10.211 ... pa jel` to razlog da kažemo da je i taj mehanizam vrhunski ?????

    sdbiba , obzirom na tvoj komentar u postu verujem da si stručnjak, ali daj meni kao neznalici objasni "u svakom slučaju eta" ...

    Eto, meni i kroz deset napisanih tvrdnji još uvek nije jasno, zašta ?
    Poslednja ispravka: backarelli (27.10.2013. u 1:05)
    Victorinox - real steel with mechanical soul

  2. #12
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom

    Citat bezbi kaže: Pregled poruke
    Etin2892 mehanizam je klasa iznad, i kao takav, mehanizam je bolji, e sad da li je bolja kupovina to je drugo...da su ti satovi iste cene bila bi bolja kupovina. Posto nisu iste cene, ne moze se reci.
    Gledao sam bas malopre onog Hamiltona, prosto ako mozes skupiti pare za njega uzmi ga, i imaces mehanizam koji ide u naslestvo.
    bezbi bez ljutnje ali hamilton u nasletstvo?da li znas sta je hamilton.

    Citat gdin Branko kaže: Pregled poruke
    Pozdrav!
    Želeo bih da čujem vaša mišljenja o kvalitetu ovih mehanizama,odn.šta je bolja kupovina.
    6R15: 23 rubina, rezerva snage 50h, 21600 otkucaja
    2892-A2: 21 rubin, rezerva snage 42h, 28800 otkucaja

    Hvala unapred!
    evo kako ja razmisljam.verujem u kvalitet oba proizvidjaca tu nema greske.e sad manji broj vibracija duzi vek trajanja.to je tako nema drugacije.vrhunski mehanizmi rade precizno i na malom broju.na jednom rezerva snage 50h a na drugom 42h.ja bi uzeo sat koji ce duze da traje i ima vecu rezervu snage a jos je u potpunosti svoj kucni.
    Poslednja ispravka: RUS (27.10.2013. u 8:07)

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Što se tiče delova, to mi je malo bzv, pričati o nabavci istih, jer oba mehanizma su dovoljno kvalitetna, tako da u normalnoj upotrebi nema šta da se menja, a ako do toga dođe ne daj bože, sat je verovatno pretrpeo preveliko oštećenje nekim udarcem, tako da će se i sama popravka teško isplatiti... Jer šta bi to moglo da se pokvari, ja bih pitao časoničara, što bi prestavljalo problem, a i koliko bi bila popravka istog... Sa druge strane ETA jeste "bolja", ali koliko je to bitno u realnoj upotrebi, i ako se krene tim putem uvek ima nešto što je za malo bolje... Konkretno taj Hamilton je lep sata ali kao što rekoh u prethodnoj temi bez sekundare, ta bolja preciznost i mehanička savršenost mehanizma, ne dolazi toliko do izražaja, može da se hakuje a nema sekundaru, pa ako su nekom svi ti detalji po pitanju mehanike toliko bitni, teško da mogu da zamislim da pređe preko tog neddostatka... A ako se radi samo o estetici, tu niko drugi ne bi trebalo da odluči umesto tebe... Ta ETA je baza za neke Omege i IWC, ali dosta modifikovana, pa mislim da nije realno porediti... Sve u svemu moje mišljenje je da i Seiko je dovoljno kvalitetan da uz redovno održavanje možeš ga ostaviti unuku, ako ga zadržiš do tada... Eto pogledajte koliko ima petica sa 6106, 6309 mehanizmom koje posle 40 godina rade super... Moraš sam da shvatiš šta želiš od tog sata i šta on za tebe predstavlja, koliko ti je bitna mehanika, estetika, utisak koji ostavlja na druge, koliko dugo planiraš da ga zadržiš, itd... Teško je tek tako odvojiti mehanizam od celog sata, pogotovu kada se radi o kvalitetnim mehanizmima kojima nema šta da se zameri...
    jagos, bezbi, 23jewels and 7 others like this.

  4. #14
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Evo i ja da kažem šta mislim. Eta 2892 je bolja u odnosu na 2824 jer ima veću rezervu snage ( 42 u odnosu na 38 h ), tanji je mehanizam pa je pogodniji za neke elegantnije satove i u Standard i Elabore klasi ima manja dnevna odstupanja . U Top i Hronometar klasi ja ne znam da ima neka razlika po pitanju korištenih materijala i odstupanja ( dobro kod odstupanja cosc je cosc i nebi trebalo da ima razlike ) . Takođe 2892 je mehanizam koji dozvoljava nadgradnju modula. Eto tu je viša klasa u odnosu na 2824. E sada da li je bolji od 6r15 mehanizma? Moguće je da 2824 ima bolja dnevna odstupanja ali i sigurno manju rezervu snage od 6r15 što je po meni bitna stavka. Tačno je da nema toliko delova za 6r mehanizam koliko ima za ETU ali nije Seiko od juče proizvođač mehanizama pa da mu je kvalitet mehanizama diskutabilan. Uvek je neki kvar moguć ( kod svakoga ) ali to ne treba da bude opterećujući faktor. Ne znam koliko je presudan broj vibracija na sat tj. broj Hz jer koliko smo videli postoji trend smanjenja broja otkucaja kod novijih mehanizama ( predstavljeno je nekoliko mehanizama na forumu ). U svakom slučaju kada bih ja birao sat ne bih odmah otpisao sat samo zato što je unutra 6r15 a ne Eta 2892 , jer ne vidim razlog zašto bih to uradio.. Gledao bih sat kao celinu, lepotu sata, kvalitet narukvice, kaiša, stakla...
    milan zmaj, vladas, jagos and 4 others like this.

  5. #15
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Ma ja sam samo hteo da kažem da čoveku koji je postavio pitanje, ništa se nije konkretno odgovorilo, ako je napisano "eta je bolja" . Kako , zašto , bar jedan konkretan razlog .... voleo bi kad bi neko imao vremena i strpljenja, da mi lepo objasni to "bolje" (nije bitno u čiju korist) , pa da i ja naučim .

    gdin Branko , koji je i postavio nedoumicu i pitanje, možda bi baš želeo da zna u čemu je to prednost boljeg mehanizma , a ne "odlučio sam se za ovaj sat, jer mi tako rekli žika i mika"


    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Evo i ja da kažem šta mislim. Eta 2892 je bolja u odnosu na 2824 jer ima veću rezervu snage ( 42 u odnosu na 38 h ), tanji je mehanizam pa je pogodniji za neke elegantnije satove i u Standard i Elabore klasi ima manja dnevna odstupanja . U Top i Hronometar klasi ja ne znam da ima neka razlika po pitanju korištenih materijala i odstupanja ( dobro kod odstupanja cosc je cosc i nebi trebalo da ima razlike ) . Takođe 2892 je mehanizam koji dozvoljava nadgradnju modula. Eto tu je viša klasa u odnosu na 2824. E sada da li je bolji od 6r15 mehanizma? Moguće je da 2824 ima bolja dnevna odstupanja ali i sigurno manju rezervu snage od 6r15 što je po meni bitna stavka. Tačno je da nema toliko delova za 6r mehanizam koliko ima za ETU ali nije Seiko od juče proizvođač mehanizama pa da mu je kvalitet mehanizama diskutabilan. Uvek je neki kvar moguć ( kod svakoga ) ali to ne treba da bude opterećujući faktor. Ne znam koliko je presudan broj vibracija na sat tj. broj Hz jer koliko smo videli postoji trend smanjenja broja otkucaja kod novijih mehanizama ( predstavljeno je nekoliko mehanizama na forumu ). U svakom slučaju kada bih ja birao sat ne bih odmah otpisao sat samo zato što je unutra 6r15 a ne Eta 2892 , jer ne vidim razlog zašto bih to uradio.. Gledao bih sat kao celinu, lepotu sata, kvalitet narukvice, kaiša, stakla...

    Eeee , BRAVO !!! Na to sam mislio ... prvi konstruktivan odgovor !!! Na to sam mislio sve vreme.
    Poslednja ispravka: backarelli (27.10.2013. u 2:00)
    DrAgod likes this.
    Victorinox - real steel with mechanical soul

  6. #16
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    I ja mislim da je etin mehanizam za nijansu bolji od 6r....

    Sad razlika u ceni dupla , pa ja pitam sto je bila poprilicna cenovna razlika izmedju monstera (starog) i suma ? Da li toliko bolja narukvica na sumu , ili zavrsna obrada ili je tolika razlika izmedju mehanizama ( nemojte me pogresno shvatiti znam da je sumo bolji sat bas zbog svega sto sam nabrojao)... Ali razlike u ceni kao pitanje uvek mogu da se postave , a iskustvo sa foruma mi govori da odgovor nikad nismo dobili...

    Baki ipak mislim da su ljudi rekli sta misle i da ne moraju da obrazlazu to , koga zanima neka gugla , proucava itd...Ne vidim da druga strana u ovakvim i slicnim raspravama argumentuje svoje tvrdnje , retko ko ... Zasto neko osim kamencica nije napisao argumentovano nesto o 6r mehanizmu i izneo svoj stav , moze i to pitanje da se postavi zar ne? Ili se uvek sve svodi na to da ljubitelji rusa i japanaca , po svaku cenu hoce da "omalovaze" svajcarske mehanizme ,a pritom nikad ne argumentuju zasto je neki "japanac" bolje (argumenti su uglavnom vezani za cenu , a sa tehnicke strane je uvek nesto mrsavo argumentovano....)

    Hamiltona sam i ja uzeo u nadi da cu jednog dana mozda to pokloniti potomcima ne vidim zasto ne bi ? Zasto bi bilo bolje da im poklonim Seika?


    I molio bi da mi neko ko zna konacno objasni Etine mane i mane svajcaraca , da pobacam lepo satove i da pocnem da skupljam ruse i japance , cinimi se da su ETA mehanizmi krs i da bi trebalo svi koji ih imamo polako ratosiljamo i polako se vratimo na 7s26 mehanizam ..... I da otvorimo oci milionima ljudi sirom sveta koji kupuju swis , i da pomognemo narusenu rusku casovnicarsku industriju......

    P.S Ziveo swiss
    Poslednja ispravka: Serb (27.10.2013. u 2:15)
    DrAgod likes this.

  7. #17
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Znam Bakili pao ti je šećer , posluži se
    Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2-cokolada.jpg.
    Ima 2892 neke prednosti ali to što recimo na njega mogu moduli mene kao potencijalnog vlanika nije briga ako hoću sat bez modula . To je dobro za proizvođače satova ili recimo časovničare koji ne moraju da servisiraju modul , osim ukoliko je servis modula stvarno potreban. To što je 2892 mehanizam tanji za 1 mm od 2824 ne znam koliko je tačno tanji od 6r15 ( znam da je 7s26 visok 5 mm a on je osnova za 6r ) meni isto nije presudno pri kupovini sata. Nebitno mi je da li je sat visok recimo 9 ili 11 mm . To su neke karakteristike mehanizma koje daju više mogućnosti proizvođačima satova. Potrošaču je bitna pouzdanost mehanizma, tačnost ( mada je ona relativno bitna kod mehanike ),dostupnost delova, cena servisa, rezerva snage... Kao što rekoh , ne bih otpisao sat sa 6r15 tako lako, gotovo po automatizmu, u odnosu na 2892 posebno ako to podrazumeva ozbiljnu doplatu. Gledao bih celokupnu sliku.

    PS. Serb, živeo kvarc .
    Poslednja ispravka: skydrummer (27.10.2013. u 2:22)
    DrAgod likes this.

  8. #18
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Serb , sad ću ti boldovati iz tvog posta par iskaza, a ti naravno nećeš zameriti...

    Citat Serb kaže: Pregled poruke
    I ja mislim da je etin mehanizam za nijansu bolji od 6r....

    Sad razlika u ceni dupla , pa ja pitam sto je bila poprilicna cenovna razlika izmedju monstera (starog) i suma ? Da li toliko bolja narukvica na sumu , ili zavrsna obrada ili je tolika razlika izmedju mehanizama ( nemojte me pogresno shvatiti znam da je sumo bolji sat bas zbog svega sto sam nabrojao)... Ali razlike u ceni kao pitanje uvek mogu da se postave , a iskustvo sa foruma mi govori da odgovor nikad nismo dobili...

    Baki ipak mislim da su ljudi rekli sta misle i da ne moraju da obrazlazu to , koga zanima neka gugla , proucava itd...Ne vidim da druga strana u ovakvim i slicnim raspravama argumentuje svoje tvrdnje , retko ko ... Zasto neko osim kamencica nije napisao argumentovano nesto o 6r mehanizmu i izneo svoj stav , moze i to pitanje da se postavi zar ne? Ili se uvek sve svodi na to da ljubitelji rusa i japanaca , po svaku cenu hoce da "omalovaze" svajcarske mehanizme ,a pritom nikad ne argumentuju zasto je neki "japanac" bolje (argumenti su uglavnom vezani za cenu , a sa tehnicke strane je uvek nesto mrsavo argumentovano....)

    Hamiltona sam i ja uzeo u nadi da cu jednog dana mozda to pokloniti potomcima ne vidim zasto ne bi ? Zasto bi bilo bolje da im poklonim Seika?

    E vidiš, sam si rekao da u stvari vidiš razlog zašto argumentovati .

    Još jedna stvar... mislim da si me pogrešno protumačio. Ja vrlo dobro znam šta je ETA 2892 i šta je 6r15 Seiko, već ako daješ nekom odgovor na pitanje , ili mu odgovori konstruktivno, da čovek zna o čemu se radi, ili mu nemoj uopšte odgovarati. Mogao je bilo ko, bilo šta da napiše .

    A što se tiče tvog poslednjeg komentara (ne želim da citiram) , ne znam na šta konkretno misliš . Prvi ja imam mešavinu swiss-japan u kolekciji . Kupujem šta mislim da je meni dobro, ispunjavam neke moje kriterijume. Svi to rade, tako da nema potrebe za takvim komentarima ...
    Poslednja ispravka: backarelli (27.10.2013. u 2:30)
    Victorinox - real steel with mechanical soul

  9. #19
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Slazem se da bi trebalo argumentovati svoje tvrdnje , ali retko ko to radi , a pritom niko ne poteze pitanje argumentacije kad su rusi i japnci u pitanju , nego samo kad su svajcarci ....Ili ne daj boze da neko kaze nesto protiv Steina ... Kao na kamenu da su upisana neka pravila o cemu moze da se pise a o cemu ne ...(ruse i seiko samo hvala , a sve ostalo moze da se kritikuje ) ...Ovo nije nista upuceno protiv tebe, nego eto ja trenutno vidim tako forum mozda gresim...

    Zadnji post nije upucen tebi to je moja molba za sve forumase da mi koacno objasne sta fali ETI , da pocnem da kupujem prave satove a ne ovako bacam pare ....

  10. #20
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko 6R15 Vs Eta 2892-A2

    Serb druže niko ne moze da kaze da eti nesto fali.ovde se jednostavno pokušava usporediti sta je mozda bolja kupovina u toj nekoj nižoj srednjoj klasi.ja sam naveo da mislim da je na 6r bolje jer radi na manjem broju vibracija znaci da he trajniji i sto ima veću rezervu snage.meni se licno svidja i sto je komplet seiko sat e ne sklapan od vise proizvođača.e sad ako poredim bolje satove i bolje modifikacije ete 2892 A2 sa suvom etom i 6r to je nesto drugo.eta dorađena od IWC omege itd je svakako bolja i od te obične ete i od 6r ali ušli smo u drugu visu klasu.ja sam imao 2892 i sa 37 rubina u longinesui sa 48 rubina u reduced ali to je druga priča skroz i plus modul.skupi satovi a tek servis malo je junaka koji će da ga radi.ne treba mesati cjenovno rszlicite satove.eta je legenda casovnicarstva naravno da je dobra pouzdana meni samo licno smeta sto je pakuju u sve živo nekako mi sat vise nema dušu.a Rusi su naravno druga priča mi volimo Rusiju i hvalimo sve rusko.

Strana 2 od 9 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •