Strana 4 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 59
Like Tree13Likes

tema: COSC / Grand Seiko standard / Glashutte hronometri

  1. #31
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Panerai luminor pam 312, imam nameru da ga kupim.Sta mislite ?

    @Nikle - svaka cast na postu. Pogodio si pravu srz onoga sto vecina nas trazi u satu. Nesto da te ostavi bez daha pa makar kostao 5RSD.

  2. #32
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Cosc;Grand Seiko standard;Glashutte hronometri

    @nikle

    Nikada nisam mogao da razumem ljude koje kupe, naruče sat koji je izvikan o njegovoj dobroti. Imao sam lični primer sa mojim satovima sa 7S26 mehanizmom, ejj bre pa oni su mi stajali na ruci jer se nisam suviše kretao. Odem do časovničara kaže da je sve u redu.
    Opet naglašavam, nisu nimalo ludi ljudi vrhunskih vodećih brendova sa COSC sertifikatima.

    @dalibore, svaka čast!

  3. #33
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Panerai luminor pam 312, imam nameru da ga kupim.Sta mislite ?

    @Nikle
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #34
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Cosc;Grand Seiko standard;Glashutte hronometri

    Citat ANGEL II kaže: Pregled poruke
    @nikle

    Nikada nisam mogao da razumem ljude koje kupe, naruče sat koji je izvikan o njegovoj dobroti. Imao sam lični primer sa mojim satovima sa 7S26 mehanizmom, ejj bre pa oni su mi stajali na ruci jer se nisam suviše kretao. Odem do časovničara kaže da je sve u redu.
    Opet naglašavam, nisu nimalo ludi ljudi vrhunskih vodećih brendova sa COSC sertifikatima.

    @dalibore, svaka čast!
    Mmmm da. A ko nema para da kupi sat sa COSC sertifikatom, sta on da radi. Pa mislim da je osnovni nacin kupovine od kad napunis 11 godina da od drugih cujes sta je dobro pa to kupis, a ne kupujes ono sto ti se svidi na prvi pogled kod kineza na pijaci. Valjda se vodis tudjim iskustvima. Mislim ne razumem tu tvoju recenicu. Ako je nesto dobro i to tvrdi na hiljade kupaca, pa onda je dobro. Ne razumem.

  5. #35
    Član
    Član od
    27.10.2008.
    Poruke
    277
    Lajkovi
    179
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Cosc;Grand Seiko standard;Glashutte hronometri

    Ovako,ako volis satove i godinama citas o mehanizmima,kucistima,istoriji,proizvodnom procesu,patentima,izdrzljivosti,gledas slike,probas satove,stvoris neki svoj ukus baziran na svemu sto znas,tesko da ces kupiti kineza od 100 kinti.Jednostavno sve mora da se poklopi u samo jednom satu da bi bio uz tebe dok si ziv.Oko 95% ljudi imaju neki sat ne zato sto je to njima najlepsi i nabolji sat vec zbog marketinga i misljenja drugih ljudi,i vecina ljudi kada kupuje vredan sat gleda da uzme firmu koja posle moze da se proda a da se ne izgubi previse,jednostavno reklama cini cuda.Evo na primer kod tebe sam primetio Nikola da je Geneva od prilike sat tvog zivota,i iz tvojih postova se vidi da si emotivno vezan za nju,da si nasao sve sto ti treba u tom satu,iako imas neuporedivo skuplji speedmaster imam utisak da Geneva i dalje drzi pocasno mesto u tvom srcu.Ima ljudi koji skupljaju satove i gledaju da svaki njihov sat ispunjava odredjene kriterijume.Ja pricam za ljude poput mene koji vole i postuju i razumeju satove i zele samo jedan jedini sat koji ce im biti verni pratilac kroz decenije koje dolaze,da taj sat mora da se bira srcem,a ko je nasao takav sat zna o cemu pricam.Jeste u pravu si za nacin kupovine stvari koje su ti potrebne u svakodnevnom zivotu,ali stvari koje prijaju tvojoj dusi i cine te srecnim nikada ne kupujes na osnovu tudjih misljenja ma koliko godina imao,kada nadjes takvu stvar to niko ne treba da ti kaze to jednostavno znas.

  6. #36
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Panerai luminor pam 312, imam nameru da ga kupim.Sta mislite ?

    Ne, ti si potpuno u pravu, nego sam ja citirao recenicu ANGELAII. Nije mi jasno zasto ne kupiti nesto sto stotine hiljda kaze da je extra sat za pare koje dajes, a pritom ti se i jako svidja. To ne razumem. Sta treba da kupim, nesto sto niko nikad nije kupio da bih rekao da ga samo ja imam, mmmm nista mi to apsolutno ne znaci. Ja volim tradiciju i dugotrajnost. Da sam takav, koji kupuje sta dugi, tj vecina misli da je extra sat, pa mesto Omege bih imao Rolex. Naravno. Nikad.

  7. #37
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: COSC / Grand Seiko standard / Glashutte hronometri

    Opet polako skrećete u off topic, pokušajte da se držite priče o sertifikatima.

    Citat Angel II kaže:
    Nikada nisam mogao da razumem ljude koje kupe, naruče sat koji je izvikan o njegovoj dobroti. Imao sam lični primer sa mojim satovima sa 7S26 mehanizmom, ejj bre pa oni su mi stajali na ruci jer se nisam suviše kretao. Odem do časovničara kaže da je sve u redu.
    Stao automatik jer je osoba koja ga nosi bila neaktivna. Interesantno...


    Citat HADzI DALIBOR kaže:
    Prvo da vas pitam:jel' stvarno mislite da je lako napraviti mehanizam koji će proći ovakav test?
    Ako mislite,onda se grdno varate!
    Iskreno? Mislim da jeste. Barem danas, pa čak i u dobu hiperprodukcije kako neko napisa, daleko je lakše napraviti kvalitetan mehanizam koji može postići vrhunske ili barem cosc specifikacije nego li što je to bilo pre 40-ak godina kada je cosc predstavljen i uveden u priču. Savremene mašine, savremeni materijali, bolji tehnološko/tehnički procesi, kvalitetnija ulja, bolja kontrola kvaliteta, sve to povlači sa sobom i daleko bolju i kvalitetniju izradu mehanizama. U stvari, mislim da se takav mehanizam sa priličnom lakoćom može napraviti i da se pravi već proteklih 20 godina, a možda i duže.


    Citat HADzI DALIBOR kaže:
    A i kada ga napravite treba ga pošteno sklopiti i regulisati! Baja iz COSC-a kaže da za test uopšte nije bitno kakva je vrsta mehanizma(manuelni,automatik,turbillion,co-axial) nego kakva je završna obrada i posebno kako je nauljen!!!
    Pa dobro, pričamo o mehanizmima uopšteno. Ne moramo da radimo neku klasifikaciju i podelu jer nije ni bitna. Suština je sam cosc i njegove tolerancije. Kažeš da je bitna završna obrada i kako je mehanizam nauljan, kao i način na koji je sklopljen i regulisan... pa jeste sve to bitno, slažem se, ali to su poslovi koje ne radi školarac koji je tek izašao iz klupe već gomila programiranih i izuzetno preciznih mašina i dobro obučeni časovničari/radnici kojima je kroz ruke prošlo na hiljade i hiljade mehanizama, u najmanju ruku. Dakle, svi osnovni preduslovi postoje a mehanizam koji danas ne prođe test, sutra će se rastaviti, ponovo sklopiti a zatim će ga proći gotovo sigurno bez problema.


    Citat HADzI DALIBOR kaže:
    Četvrto:COSC je standard ISO 3159 i poštuje ga kompletna Švicarska.
    Da, ali standard iz 1973. godine i tu je problem na koji pojedini članovi pokušavaju da ukažu. Kao takav, on je zastareo, prevaziđen i pritom uopšte nije bitno da li ga poštuje ceo svet, Švajcarska ili samo Mika iz komšiluka.
    Niko ne kaže da cosc treba ukinuti ili da treba uvesti novi standard već da je potrebno prilagoditi postojeći standard današnjem vremenu, odnosno tolerancije koje su postavljene pre gotovo 40 godina se moraju menjati a moraju se menjati zato što uslovi za to odavno postoje. Jednostavno, nešto što je predstavljalo vrhunsko dostignuće ili pokazatelj kvaliteta pre 40 godina ne mora to nužno da bude i danas.


    Citat HADzI DALIBOR kaže:
    Peto:test ne govori da li je mehanizam dobar ili nije,nego samo da li je prošao test ili nije(mada,loš mehanizam ga sigurno neće proći)!
    Pa valjda jedno podrazumeva drugo a sam si rekao da nije lako napraviti mehanizam koji može da zadovolji ove standarde i da je bitna obrada kao i nauljanost što samo po sebi znači da mehanizam mora da zadovolji određeni kvalitet, zar ne? I šta bi trebalo da znači to da je mehanizam prošao test? Test čega? I čega to predstavlja pokazatelj?


    Citat HADzI DALIBOR kaže:
    Šesto:Grand Seiko ima manje tolerancije pa ipak nije uticao na COSC tako da čisto sumnjam da će se nešto promijeniti u skorije vrijeme!
    Još jedna stvar što se tiče GS-a:9S85 regulišu od -1 do +8s/d,a to je mehanizam koji radi na 36000 vph! Mislim da je stvarno neozbiljno porediti taj i 7S26 u SKX007!
    Što je prilično žalosno i meni dodatno pokazuje koliko je cosc neozbiljna institucija jer smatra da je postavila standard kojem ceo svet treba da se prikloni, da ne kažem pokloni, a u suštini nije tako. Grand Seiko odnosno Seiko ima interni sertifikat za koji mehanizam treba da ispuni rigoroznije uslove kako bi bio u mogućnosti da ga dobije a ako je Seiko 70-ih godina mogao da napravi mehanizam koji je imao bolje specifikacije nego li što to današnji cosc predviđa, ne razumem zašto je problem postaviti nove niže vrednosti kod cosc-a kada je i više nego očigledno da su mehanizmi odavno prevazišli -4/+6 s standard i da mogu bolje od toga.

    Zamislite šta bi tek bilo da se Spring Drive zvanično prizna kao mehanički mehanizam a realno, Spring Drive jeste sledeća logična evolucija mehaničkih mehanizama?! Ili još gore, šta bi bilo kada bi Seiko svoje sertifikate uveo za mid-range satove koje ima u ponudi? COSC bi ovakav kakav jeste trenutno izgubio svaki smisao jer ne bi mogao da parira Japancima.

    A evo šta Rolex kaže po pitanju cosc-a...
    Citat Rolex kaže:
    "We don’t use COSC to tell us how good our movements are," said a source deep inside the Wilsdorf Rolex foundation. "We test them ourselves. All we want is the chronometer certification, it’s only for marketing."

    Lično, cosc mi ne znači apsolutno ništa jer mi to ne predstavlja dokaz kvaliteta mehanizma/proizvođača niti mi odstupanja od +/- 15 sekundi po danu zadaju glavobolju jer da je tako kupio bih sat sa kvarcnim mehanizmom, ali ako bih sada izdvajao novac za sat koji ima neki sertifikat o preciznosti ili kvalitetu voleo bih da taj sertifikat zadovoljava današnje standarde a ne standarde koji su napisani pre xy godina.

    Ma na kraju krajeva, ovo je još jedna od onih "Rolex vs. ostali" priča u kojoj jedni misle 'vako, drugi misle 'nako ( logično) i u kojoj postoje dva tabora zakletih neprijatelja.

    Pozdrav
    nikola0406 likes this.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #38
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Panerai luminor pam 312, imam nameru da ga kupim.Sta mislite ?


  9. #39
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Panerai luminor pam 312, imam nameru da ga kupim.Sta mislite ?

    Dragon,potpuno se slazem s tobom.
    COSC jednostavno treba prilagoditi vremenu i uciniti ga standardom kojem trebaju teziti proizvodaci i koji bi nesto znacio musterijama koji placaju visoke/najvise cijene za mehanicki sat.

  10. #40
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Cosc;Grand Seiko standard;Glashutte hronometri

    Rečenicu iz mog posta je neko koji se nije potpisao obrisao, to nije fer i nemoj te više to radidi bez potpisa i razloga, budite učtivi jer ispada da sam pisao nešto što nisam.

    @nikle, ispalo je da se tebi obraćam mojim rečenicama gde sam samo na kraju donosio neki moj zaključak kao i svi ovih dana na forumu.

    Citat Nikle kaže: Pregled poruke
    Ovako,ako volis satove i godinama citas o mehanizmima,kucistima,istoriji,proizvodnom procesu,patentima,izdrzljivosti,gledas slike,probas satove,stvoris neki svoj ukus baziran na svemu sto znas,tesko da ces kupiti kineza od 100 kinti.Jednostavno sve mora da se poklopi u samo jednom satu da bi bio uz tebe dok si ziv.Oko 95% ljudi imaju neki sat ne zato sto je to njima najlepsi i nabolji sat vec zbog marketinga i misljenja drugih ljudi,i vecina ljudi kada kupuje vredan sat gleda da uzme firmu koja posle moze da se proda a da se ne izgubi previse,jednostavno reklama cini cuda.Evo na primer kod tebe sam primetio
    Satove gledam, imam nekih petnaestak godina, predstavljaju moju ljubav, inspiraciju, donekle hobi u stvari opsesija!
    Počeo sam sa nekim kvarcnim hronografom i digitalnim displejom, ne sećam se marke sata ali je bio prelep. Seiko, Citizen i brdo švajcaraca sam imao i svi su mi u srcu, neko više, neko manje ali su tu.

    Citat nikola0406 kaže: Pregled poruke
    Mmmm da. A ko nema para da kupi sat sa COSC sertifikatom, sta on da radi. Pa mislim da je osnovni nacin kupovine od kad napunis 11 godina da od drugih cujes sta je dobro pa to kupis, a ne kupujes ono sto ti se svidi na prvi pogled kod kineza na pijaci. Valjda se vodis tudjim iskustvima. Mislim ne razumem tu tvoju recenicu. Ako je nesto dobro i to tvrdi na hiljade kupaca, pa onda je dobro. Ne razumem.
    Dakle ovde se radi o parama? COSC je po meni značajan u švajcarskim satovima jer predstavlja i njihovu istoriju.
    Recite mi samo kako se nisu setili brendovi Audemars Piguet, Girard-Perregaux, TAG Heuer, Ulysse Nardin, Ball, Vacheron Constantin, Oris, Patek Philippe, Zenith, Rolex, Omega i svi drugi koji nisu nabrojani za ovo što vi govorite. Nemojte mi samo reći da je samo zbog nekih $200?
    Nikola koliko si puta video sat i nakraju odustao od istog jer nije popularan na forumima?

Slične teme

  1. New York Standard Watch popravka.
    By 60's in forum Džepni satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 19:45
  2. Grand Seiko 50th Anniversary
    By dragon in forum Seiko Prospex, Grand Seiko, King Seiko, Credor
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 19.10.2010., 2:50
  3. Maurice Lacroix Miros diver(cosc quartz)
    By HADzI DALIBOR in forum Kompletni testovi satova
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 15.10.2010., 14:21
  4. New York Standard Watch popravka.
    By 60's in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 17.8.2010., 15:12
  5. Da li znate - hronometar (COSC)?
    By Smith in forum Swiss-Made luksuzni satovi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 21.3.2010., 13:27

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •