Strana 3 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 59
Like Tree13Likes

tema: COSC / Grand Seiko standard / Glashutte hronometri

  1. #21
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Cosc;Grand Seiko standard;Glashutte hronometri



    Napisao mali referat na ovu temu, pukne server i sve ode u puf.
    Sad sam izgubio volju ponovo da filozofiram i žvrljam, pa ću samo malo da podbodem.

    Pitam se, pitam zašto jedan Seiko više nema cosc satove i zašto pojedini proizvođači odustaju ili su odavno "odustali" od cosc-a i stvaraju svoje interne sertifikate i standarde kod kojih su tolerancije daleko bolje nego kod cosc-a?
    nikola0406 and obrad like this.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  2. #22
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Cosc;Grand Seiko standard;Glashutte hronometri

    Pa glupo je da jedan za SKX 007 koji kosta 200 dolara naplate jos 200e za COSC a da nista ne promene na mehanizmu Salim se, ma meni je to glupost, ali i kao sto je drugima glupost dati par hiljada za sat koji nema COSC. JBG kao sto je David Coultard rekao 2006 u Monaku, Misljenje je kao dup. , svako ga ima tj. svako ima svoje, ja bih dodao

  3. #23
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Panerai luminor pam 312, imam nameru da ga kupim.Sta mislite ?

    Prvo da vas pitam:jel' stvarno mislite da je lako napraviti mehanizam koji će proći ovakav test?
    Ako mislite,onda se grdno varate!
    A i kada ga napravite treba ga pošteno sklopiti i regulisati! Baja iz COSC-a kaže da za test uopšte nije bitno kakva je vrsta mehanizma(manuelni,automatik,turbillion,co-axial) nego kakva je završna obrada i posebno kako je nauljen!!!

    Drugo:COSC ne daje pohvale za prolaz na testu - to je bilo prije 1973.god. i zbog toga je i nastao COSC kakav poznajemo danas!

    Treće:niko ne prisiljava da se test radi - to je slobodna volja proizvođača!

    Četvrto:COSC je standard ISO 3159 i poštuje ga kompletna Švicarska.

    Peto:test ne govori da li je mehanizam dobar ili nije,nego samo da li je prošao test ili nije(mada,loš mehanizam ga sigurno neće proći)!

    Šesto:Grand Seiko ima manje tolerancije pa ipak nije uticao na COSC tako da čisto sumnjam da će se nešto promijeniti u skorije vrijeme!
    Još jedna stvar što se tiče GS-a:9S85 regulišu od -1 do +8s/d,a to je mehanizam koji radi na 36000 vph! Mislim da je stvarno neozbiljno porediti taj i 7S26 u SKX007!

    Elem,kada sam kupovao Seatime nije mi bilo važno što je COSC nego to što sam siguran da je u njemu najbolja 2824-2 koju ETA pravi,a tako sam razmišljao i o ML Miros HEQ!

  4. #24
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Panerai luminor pam 312, imam nameru da ga kupim.Sta mislite ?

    Ali bilo bi lijepo da nastane prava renesansa i pocnu se ozbiljno traziti rjesenja za mehanizme bez ulja,svaki proizvodac nesto svoje novo da doda.Materijali koji bi bili nepotrosivi i stabilni na vanjske utjecaje.Sve pristupacno (ili bar spod npr 5k eura).Lijepo je sanjati

  5. #25
    Stariji član Avatar korisnika Marko 5
    Član od
    5.2.2010.
    Lokacija
    Srbija - Beograd
    Poruke
    1.023
    Lajkovi
    587
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Panerai luminor pam 312, imam nameru da ga kupim.Sta mislite ?

    Tako nesto planira UN cini mi se da sam negde procitao-vecni mehanizam,nema potrebe za servisom,ili teza ka tome... U pricipu sat bi bio hermeticki zatvoren bez dihtunga i gumica i to je to ukratko ali ne verujem da cemo tako nesto videti u skorijoj buducnosti a po meni nije nemoguce nego je globalnoj industriji neisplativo i to je kraj price... Pa zamislite auto koji se ne kvari...
    Poslednja ispravka: Marko 5 (26.11.2010. u 21:06)

  6. #26
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Panerai luminor pam 312, imam nameru da ga kupim.Sta mislite ?

    Citat jole777 kaže: Pregled poruke
    Ali bilo bi lijepo da nastane prava renesansa i pocnu se ozbiljno traziti rjesenja za mehanizme bez ulja,svaki proizvodac nesto svoje novo da doda.Materijali koji bi bili nepotrosivi i stabilni na vanjske utjecaje.Sve pristupacno (ili bar spod npr 5k eura).Lijepo je sanjati
    Verujem da bi to bilo i moguce, ali bi onda firme same sebi uskratile dobar deo zarade .

    Ovo moze da se prenese i na druge oblasti - npr. tastature su ranije bile "klik" i trajale su i vise od 10 godina. Danasnje tastature su pravljene (programirane ) da prestanu da rade nakon godinu dana. Jednostavno (i nazalost) danas vlada totalno suprotna poslovna logika. Ne znam koliko se ovo prenosi i na casovnicarstvo...
    No time to lose

  7. #27
    Član
    Član od
    27.10.2008.
    Poruke
    277
    Lajkovi
    179
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Panerai luminor pam 312, imam nameru da ga kupim.Sta mislite ?

    Kupi Seiko od,100,500,1000,10000,100000 evra i svaki ce trajati barem pola tvog zivota,kupi Omegu i svaka ce trajati ceo tvoj zivot,kupi Patek i trajace ceo zivot tvog cukununuka,ali nikad ne kupuj sat koji ce samo trajati,kupuj sat koji ce trajno mamiti osmeh na tvom licu kada god ga pogledas,kupi sat koji je za tebe savrsenstvo,ne za 1000000 drugih ljudi vec samo za tebe.Na primer i ako sam do sada imao 10tak satova,od toga neki su bili i jesu veoma vredni,ne prevazidjen mi je caletov seiko 5 koji mi je bio nesto najlepse od satova koje sam ikada video kada sam bio klinac od 5-6 godina, plava pozadina,zlatni markeri za sate i zlatne kazaljke koje glatko klize po brojcaniku,dok nisam nista znao o satovima to mi je bilo savrsenstvo.J***m ti sat za koji da bi mi se svideo mora da bude rodinovan,inhouse mehanizam,sa plavim srafovima i safirnim poklopcem kucista i zenevskim krugovima i da na njemu pise IWC,AP,Rolex..Kada budem nasao sat kod koga se kada pogledam u njega budem osecao kao kad sam bio klinac od 6 godina,onda cu rasprodati sve satove i uzeti samo njega i nista vise dok god bude trajao ili dok ja budem trajao.Eto to je za mene bitno kod sata i nista vise.Za sada je Omega seamaster aqua tera anual calendar najbliza tome,jednostavno to je to.
    COSC / Grand Seiko standard / Glashutte hronometri-omega-seamaster-aqua-terra-annual-calendar.jpg
    Poslednja ispravka: vladas (26.11.2010. u 22:18) Razlog: cenzura psovke :)
    anbeast likes this.

  8. #28
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Panerai luminor pam 312, imam nameru da ga kupim.Sta mislite ?

    Definitivno je i moj favorit ali u SS izvedbi!

  9. #29
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Cosc;Grand Seiko standard;Glashutte hronometri

    @Nikle - sasvim se slazem sa tobom. Omega AT koju imam je prakticno postala bas to... Neverovatno kako je lako istisnula sve ostale satove koje imam i prema kojima ipak nisam ravnodusan . A inace ako ce ga neki sat zameniti - bice to najpre bas neka od novih Omega AT!
    No time to lose

  10. #30
    iwc
    iwc je offline
    Banned
    Član od
    21.9.2009.
    Poruke
    311
    Lajkovi
    49
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Panerai luminor pam 312, imam nameru da ga kupim.Sta mislite ?

    Citat HADzI DALIBOR kaže: Pregled poruke
    Prvo da vas pitam:jel' stvarno mislite da je lako napraviti mehanizam koji će proći ovakav test?
    Ako mislite,onda se grdno varate!
    A i kada ga napravite treba ga pošteno sklopiti i regulisati! Baja iz COSC-a kaže da za test uopšte nije bitno kakva je vrsta mehanizma(manuelni,automatik,turbillion,co-axial) nego kakva je završna obrada i posebno kako je nauljen!!!

    Drugo:COSC ne daje pohvale za prolaz na testu - to je bilo prije 1973.god. i zbog toga je i nastao COSC kakav poznajemo danas!

    Treće:niko ne prisiljava da se test radi - to je slobodna volja proizvođača!

    Četvrto:COSC je standard ISO 3159 i poštuje ga kompletna Švicarska.

    Peto:test ne govori da li je mehanizam dobar ili nije,nego samo da li je prošao test ili nije(mada,loš mehanizam ga sigurno neće proći)!

    Šesto:Grand Seiko ima manje tolerancije pa ipak nije uticao na COSC tako da čisto sumnjam da će se nešto promijeniti u skorije vrijeme!
    Još jedna stvar što se tiče GS-a:9S85 regulišu od -1 do +8s/d,a to je mehanizam koji radi na 36000 vph! Mislim da je stvarno neozbiljno porediti taj i 7S26 u SKX007!

    Elem,kada sam kupovao Seatime nije mi bilo važno što je COSC nego to što sam siguran da je u njemu najbolja 2824-2 koju ETA pravi,a tako sam razmišljao i o ML Miros HEQ!
    Apsolutno se slazem sa Daliborom!

Slične teme

  1. New York Standard Watch popravka.
    By 60's in forum Džepni satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 19:45
  2. Grand Seiko 50th Anniversary
    By dragon in forum Seiko Prospex, Grand Seiko, King Seiko, Credor
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 19.10.2010., 2:50
  3. Maurice Lacroix Miros diver(cosc quartz)
    By HADzI DALIBOR in forum Kompletni testovi satova
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 15.10.2010., 14:21
  4. New York Standard Watch popravka.
    By 60's in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 17.8.2010., 15:12
  5. Da li znate - hronometar (COSC)?
    By Smith in forum Swiss-Made luksuzni satovi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 21.3.2010., 13:27

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •