Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 59
Like Tree13Likes

tema: COSC / Grand Seiko standard / Glashutte hronometri

  1. #1
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom COSC / Grand Seiko standard / Glashutte hronometri

    Po meni taj sertifikat je za one koji se bas ne razumeju mnogo u mehanicke satove a misle da imaju nesto posebno. Taj sertifikat je odavno zastareo i mnogo normalnih mehanizama je sposobno da bude i bolje od tog njihovog -4 +6 ali zasto da ne uzmu jos koji dinar. Nazalost, ali to je moje misljenje. Eto Speedmaster nije COSC ali sada je +-2sec na DVA dana dali ga nosio ili stajao bilo kako okrenut, Seiko Draganov bivsi SKX007 je +-3s na nekoliko dana, Omega Geneve je +-5,6 sek na dan. Po meni taj sertifikat je lepo imati ako kupujete vintage sat koji ima taj sertifikat, a danas jo po meni to beznacajno. Na primer svi Breitling satovi su COSC, hmmm a video sam mnoge koji su odstupali vise od dozvoljenog, siguran sam da je i kod Omege takav slucaj. Bolje bi proizvodjacima bilo da se skoncentisu da povecaju autonomiju na nekoliko nedelja a ne dana, npr sto Panerai radi, i da se servis odlozi na desetak godina a ne na par godina, sto Omega pokusava sa Co axial. Samo moje misljenje. Pozz


    edit by Hadzi Dalibor:
    Napravljen split teme:
    Panerai Luminor PAM312...,link:
    http://www.svetsatova.com/forum/show...-mislite/page7
    Poslednja ispravka: HADzI DALIBOR (26.11.2010. u 16:24)

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Panerai luminor pam 312, imam nameru da ga kupim.Sta mislite ?

    @nikola0406
    Pa kada je zastario zašto ga 5% mehanizama ne prođe,a proizvođači su ih spremili za test(u Rolex-ovom slučaju test ne prođe ~35000 mehanizama godišnje)?
    Poslednja ispravka: HADzI DALIBOR (26.11.2010. u 16:46)

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Panerai luminor pam 312, imam nameru da ga kupim.Sta mislite ?

    COSC nije samo -4 +6/s. To je deo istorije u švajcarskim satovima i kao takva treba da se poštuje, ne može se reći da je samo Omega i Breitling testira svoje mehanime već i Audemars Piguet, Girard-Perregaux, TAG Heuer, Ulysse Nardin, Ball, Vacheron Constantin, Oris, Patek Philippe, Zenith i još drugih proizvođača ali prođe njih 3%, zar mislite da ne bi odavno rekli ne više da su zastareli u svojim metodama???

    Što je starija to je i verodostojnija, ne zastareva.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Panerai luminor pam 312, imam nameru da ga kupim.Sta mislite ?

    Idealno stanje (da bar):
    Svaki sat koji kosta preko 2-3 tisuce eura trebao bi imati mehanizam koji bi trebao pojesti COSC za dorucak.Takoder trebao bi imati i inhouse mehanizam ili bar nekakvo svoje poboljsanje postojeceg,a ne naljepiti rotor...

    U doba lasera,nanotehnologije,nezamislivih materijala i strojeva nama je COSC nesto posebno...ma super,dam 7 milja eura za Hour Vision Annual i dobijem COSC jer se nije htjelo ulagati u jos malo podesavanja i zagarantirati nekakav "Omega COSC".Cemu onda Co-Axial,Daniels ju je zamislio i kao odgovor quartz satovima u buducnosti.
    Pogledajte kako Patek lijepo uvodi svoj PP pecat koji znaci -2+2 (po sjecanju,mozda je jos bolji) u tocnosti ali i garanciju u obradi.
    Damasko ima silicij u novom mehanizmu za kojeg tvrdi da ima nevjerojatnu tocnost (i ja mu vjerujem) ali nudi COSC garanciju,no od njega ni ne ocekujem da ide protiv struje.
    Ali giganti bi mogli malo napraviti pritisak i pokazati potrosacima sto je COSC zapravo-zastarjelo mjerilo koje danas moze vecina satova s lakocom zadovoljiti.Ali zasto kada su nas uvjerili da je COSC jako dobar i da mehanicki satovi ne moraju biti bas toliko tocni...
    Da sumiram,COSC da ali primjeren vremenu i kvaliteti koja danas postoji,mozda prepoloviti na -2+3 pa da COSC doista predstavlja standard izvrsnosti (nazovimo ga COSC I).
    A stari COSC mozda i ostaviti ali ga nazvati drugacije npr. COSC II pa da sve bude ko i sada ali da trziste bira koji bi proizvod kupili.Mislim da je ocito gdje bi Rolex,Omega,Breitling i ostali htjeli slati svoje satove na certifikaciju.Ovako ne moraju...Pogodite tko bi polozio odmah bez puno vike;da upravo onaj mali Damasko...
    Samo moje misljenje,ne tvrdim da je tocno.
    nikola0406 likes this.

  5. #5
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Panerai luminor pam 312, imam nameru da ga kupim.Sta mislite ?

    Kad smo se vec uhvatili COSC sertifikata, jel P.9000 u pam.312 ima taj sertifikat i da li paneraievi mehanizmi imaju COSC sertifikate.

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Panerai luminor pam 312, imam nameru da ga kupim.Sta mislite ?

    Ne znam tocno,nisam ljubitelj Panerai-a,ali mislim da ne.Imaju neki svoj testing u tvornici pretpostavljam ali je losiji od COSC-a(nemojte se vrijedati ako sam pogrijesio).Ako je prosao COSC onda bi napisali chronometer ili neki vrag da se malo pohvale.

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Panerai luminor pam 312, imam nameru da ga kupim.Sta mislite ?

    Citat sub kaže: Pregled poruke
    Kad smo se vec uhvatili COSC sertifikata, jel P.9000 u pam.312 ima taj sertifikat i da li paneraievi mehanizmi imaju COSC sertifikate.
    Luminor Chrono Flyback

    @jole777, verovatno im je značajan taj COSC sertifikat.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Panerai luminor pam 312, imam nameru da ga kupim.Sta mislite ?

    Mozda je,mozda nije.Moje misljenje nije bitno,312 nema COSC.

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Panerai luminor pam 312, imam nameru da ga kupim.Sta mislite ?

    Citat jole777 kaže: Pregled poruke
    Mozda je,mozda nije.Moje misljenje nije bitno,312 nema COSC.
    Luminor Marina Automatic

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Panerai luminor pam 312, imam nameru da ga kupim.Sta mislite ?

    Citat jole777 kaže: Pregled poruke
    A stari COSC mozda i ostaviti ali ga nazvati drugacije npr. COSC II pa da sve bude ko i sada ali da trziste bira koji bi proizvod kupili.Mislim da je ocito gdje bi Rolex,Omega,Breitling i ostali htjeli slati svoje satove na certifikaciju.Ovako ne moraju...Pogodite tko bi polozio odmah bez puno vike;da upravo onaj mali Damasko...
    Samo moje misljenje,ne tvrdim da je tocno.
    Pa da taj COSC se verovatno puno i placa. Tako da i to verovatno utice i podize cenu kostanja, a posebno prodajnu cenu. Mozda zato mnogi mali proizvodjaci i ne trce previse sa COSC-om. A veliki broj tih manjih proizvodjaca ima nize vrednosti nego sto to propisuje i zahteva COSC sertifikat. Ja imam vec gore pomenutog Damaska, i njegova odstupanja su 2s, a opet nema taj COSC. Tako da mislim da je @jole777 ipak ovde u pravu sa svojom konstatacijom!

    A sto se tice konkretnog Panerai-a mislim da su i njemu odstupanja manja od onog sto propisuje COSC.

Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. New York Standard Watch popravka.
    By 60's in forum Džepni satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 19:45
  2. Grand Seiko 50th Anniversary
    By dragon in forum Seiko Prospex, Grand Seiko, King Seiko, Credor
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 19.10.2010., 2:50
  3. Maurice Lacroix Miros diver(cosc quartz)
    By HADzI DALIBOR in forum Kompletni testovi satova
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 15.10.2010., 14:21
  4. New York Standard Watch popravka.
    By 60's in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 17.8.2010., 15:12
  5. Da li znate - hronometar (COSC)?
    By Smith in forum Swiss-Made luksuzni satovi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 21.3.2010., 13:27

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •