Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 14
  1. #1
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Najbolji mehanizam u Panerai satovima

    Znam da cu ovde dobiti najtacniji odgovor na ovo pitanje. Dakle interesuje me koji je najbolji mehanizam, ili bar najbolje ocenjeni mehanizam. Nije vazno kuciste, vec iskljucivo mehanizam. Usao sam u raspravu sa prijateljima pa se prilicno razlikuju misljenja. Pa rekoh da razjasnimo na brzinu ovu dilemu

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Najbolji mehanizam u Panerai satovima

    Panerai P2005 Tourbillon!
    Postoje 2 verzije:
    1.P2005/G: 48 rubina,28800vph,4 dana rezervne snage,375 dijelova,
    2.P2005/S: 31 rubin,28800vph,6 dana rezervne snage,277 dijelova.

    Ono što bih ja izabrao je P2004:manuelno navijanje,8 dana rezervne snage sa indikatorom,29 rubina,28800vph,druga vremenska zona,hronograf!

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Najbolji mehanizam u Panerai satovima

    Ako se netko od prijatelja dosjetio da bi Panerai trebao biti robustan,pouzdan i sposoban izdrzati vece napore onda njemu nije tourbillon na prvom mjestu.I ja imam misljenje da je to nepotrebna komplikacija koja ne sluzi prvobitnoj svrhi,neki ih cak nazivaju satni paraziti.
    Zaboravio sam cijelu pricu ali mislim da je neki bogatiji forumas imao par tourbillona i uvijek bi se pokvarili/stali kad bi ih nosio cesce/svaki dan.
    Nakon par puta sto ih je slao na popravku su mu diskretno porucili kako to nije sat "za svaki dan".Mooolim??A za koji je dan onda napravljen?

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Najbolji mehanizam u Panerai satovima

    @jole777
    Dobar odgovor korisnika !!!
    Kada sam stavio da je P2005 najbolji,mislio sam na prestiž i komplikovanost izrade,a ne na izdržljivost!
    Za izdržljivost i svakodnevno nošenje bih izabrao P999 - najjednostavniji je pa je logično da se najmanje kvari!

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Najbolji mehanizam u Panerai satovima

    HD znam da si mislio na prestiz,ja sam htio istaknuti kako je "najbolji" mehanizam zapravo utopija.

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Najbolji mehanizam u Panerai satovima

    momci, nemoj te se zezati poznato je kao 2 i 2 da je kompletna svrha i filozofija mehanickih satova iskucivo prestiz. tako da je bez dileme najbolji panerai mehanizam onaj sa najvise komplikacija i najvise rezerve snage i onaj koji je najskuplji, a to je p2005s/g

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Najbolji mehanizam u Panerai satovima

    Neka se javi autor teme pa neka razjasni šta je mislio pod tim "najbolji mehanizam". Da li je mislio na mehanizam sa najviše komplikacija ili na mehanizam koji je u ovom trenutku najpouzdaniji?!
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Najbolji mehanizam u Panerai satovima

    Citat jole777 kaže: Pregled poruke
    Ako se netko od prijatelja dosjetio da bi Panerai trebao biti robustan,pouzdan i sposoban izdrzati vece napore onda njemu nije tourbillon na prvom mjestu.I ja imam misljenje da je to nepotrebna komplikacija koja ne sluzi prvobitnoj svrhi,neki ih cak nazivaju satni paraziti.
    Zaboravio sam cijelu pricu ali mislim da je neki bogatiji forumas imao par tourbillona i uvijek bi se pokvarili/stali kad bi ih nosio cesce/svaki dan.
    Nakon par puta sto ih je slao na popravku su mu diskretno porucili kako to nije sat "za svaki dan".Mooolim??A za koji je dan onda napravljen?
    ovo mi je veoma zanimljiv komentar koji otvara niz pitanja...jer svet mehanickih satova je neki prestiz ali na praktican nacin (dakle nije narukvica sa dijamantima). a ako prakticna strana tog prestiza ne zadovoljava onda to nije prestiz. krajnje je pokvareno napraviti sat koji "nije za svaki dan". da li znas tacno o kom turbillonu se radi? tj kom modelu sata?

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Najbolji mehanizam u Panerai satovima

    Ne sjecam se vise koji tocno modeli su bili u igri,mozda je jedan bio Blancpain ali stvarno ovo je po sjecanju moze biti bilo koji.Ma inace s forumima nikad ne znas,mozda je majstor igrao tenis s njima na ruci pa ga tako ostetio,a da to nije napisao.Osobno sam sklon povjerovati tezi da sto je mehanizam kompliciraniji i ima vise dijelova to je manje otporan na aktivnosti koje bi neki jednostavniji mehanizam izdrzao bez problema.

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Najbolji mehanizam u Panerai satovima

    pa dobro to vec da. ajde recimo da komlikovane satove ne treba koristiti u nekim sportskim aktivnostima i sl. ali mislim da bi morali da rade ako se nose svaki dan i to 24 sata dnevno po mrazu ili suncu

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Panerai Radiomir
    By iwc in forum Panerai
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 28.10.2011., 15:15
  2. Panerai kalibar P.3000
    By dragon in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 7.11.2010., 13:55
  3. Panerai - Pomoć - Info
    By patek in forum Panerai
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 28.5.2010., 21:58
  4. U-Boat, Panerai, IWC, do 2000 EUR?
    By marko14 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 27.11.2009., 12:49

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •