Strana 13 od 16 PrvaPrva ... 3910111213141516 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 130 od ukupno 153
Like Tree274Likes

tema: Automatik vs kvarcni mehanizam

  1. #121
    Član
    Član od
    16.4.2011.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    102
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Одг: Automatik vs kvarcni mehanizam

    Ja sam sve svoje potrebe po pitanju apsolutno tacnog vremena,perpetual kalendara,alarma,dugotrajne punjive baterije,safir stakla,kvalitetnog celika,nocnog osvetljenja i svih vremenskih zona pronasao u citizeny eco-drive jy0020-64e.

    1.ne znam sta je na satu bitnije od pokazivanja tacnog vremena.

    2.Tacan dan i datum koji se automatski uskladjuju podjednako mi je bitno kao i tacno vreme.

    3.U slucaju bolesti mojih najblizih ili mene,alarm je tu da poceti na redovno uzimanje leka.

    4.dugotrajna punjiva batrija,sa opcijom power safe funkcije od 2,5 godine totalnog mirovanja sata je imperativ.

    5.safir staklo i celik nema potrebe da pisem dalje.

    6.saradjujem sa prekookenaskim firmama pa mi je njihovo vreme od vaznosti.

    7.elektronsko nocno osvetljenje bez zavisnosti od fizicke luminacije je velika prednost.

    8.Dizajn je sportski sto mi odgovara.

    Sve ovo gore pomenuto ja nisam pronasao niti na jednom jedinom mehanickom satu.To ne znaci da je mehanicki sat los vec da nema niti jednu jedinu funkciju koj je meni bitna ali to me ne sprecava da ga posedujem ali samo kao modni detalj za jedno vece ili izlazak i moze da traje i 100 godina nema problema ali za svaki dan da se stalno pitam koliko je okasnio ,pozurio,koji je dan i datum kada je bio 30-ti a kada 31- ili koliko jos snage ima da li je 5 sati ili 40 sati preostalo da ga stavljam na ves masinu da ga punim, ne hvala.
    vladas, tvrtko, anbeast and 2 others like this.

  2. #122
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Одг: Automatik vs kvarcni mehanizam

    Da, porpilično je nesavršen, utoliko bliži realnom životu i traži pažnju i ljubav ako hoćeš da te adekvatno služi. To nije za sve ljude.
    vladas and anbeast like this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  3. #123
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18037
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Automatik vs kvarcni mehanizam

    Citat HADzI DALIBOR kaže: Pregled poruke
    Jakako da kuca!
    Mehanizam je Miyota OS10.
    Hadžija,jedno pitanje...
    U mom Casiu je OS 10 i radi bez problema već 4 godine.
    Za sve to vreme ja nisam iz njega čuo nikakav zvuk (kuckanje)
    Kako bre?
    anbeast likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #124
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Automatik vs kvarcni mehanizam

    Lepa rasprava. Drago mi je Dalibor opet sa nama aktivno!
    Inace,samo da spomenem Casio Oceanus Mantu kada govorimo o kvarcasima.Vrhunski kvarcas sa perfektnim odnosom cena-kvalitet.Kad malo razmislim,mozda je on najbolji kvarcni model na svetu,s obzirom na vec pomenuti odnos cena-kvalitet.
    A o kvalitetu Breitling Colt kvarz nema potebe ni da se govori.
    Nazalost,Omega izbacuje kvarc...
    Stojim da za kvarc ne bih dao pre 350 e,ali daleko,daleko od toga da kvarc nema sta da ponudi.
    Velika steta za svet satova sto Omega polako,ali sigurno prestaje sa kvarcnim satovima.Ogromna steta.
    vladas likes this.

  5. #125
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Automatik vs kvarcni mehanizam

    @Sky Balkan: Mislim da se nema sta prigovoriti tvojoj argumentaciji. Racionalno gledano - mislim da mehanicki sat nema niti jednu, jedinu prednost nad kvarcom (aljkav sam malo, ako ima neka realna prednost, neka neko napise), medjutim kad se umesaju proklete emocije - stvari postaju bitno drugacije.... Sasavi smo mi ljudi....

    VladaneP: Mene Mijota OS 20 odlicno sluzi i kucka:tik..tik..tik..ali kad prislonim kuciste skroz na uvo. Ti imas dobru zvucnu izolaciju kucista, mozda su Japaneri stavili i stirodur da ne mislis za zimu.
    S druge strane, Mako XL je cutljiv k'o riba, samo ponekad cujem rotor, kad je bas odvijena opruga. Od tik-tak-tik-tak, ni traga.... Koji sam maloumnik, cesto namerno protresem zglob da ga cujem (rotor)


    E,da... Sta mislite, realno, kakve (i da li ih ima) prednosti nude ultra skupi (i kvalitetni) kvarcni mehanizmi (ko ovaj GS)u odnosu na one vrlo kvalitetne ali manje skupe kvarcase?
    Mehanicki, ako su skuplji, razlog je sto je ili manja serija proizvedena, ili je veliki dodatak rucnog rada u ukrasavanju ili je sa komplikacijama (koje su po slozenosti ko dodatni mehanizam).
    Kod kvarcasa tih stvari koje dizu cenu mehanicarima - nema. Ne mislim na najjeftinije plasticne kvarcove, nego na onu kategoriju koja je metalna, popravljiva sa odredjenim brojem rubina (mozda cak i termokompenzovana, ako ima takvih u srednjoj i gornjoj srednjoj kategoriji).
    Relativno slabo se razumem u kvarc pa ajde da neko o tome malo....
    Poslednja ispravka: anbeast (30.10.2012. u 11:31)
    vladas likes this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  6. #126
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom

    Vladane,ovaj,jes siguran da čuješ dobro:p?!

    Zenith, Manta serija izgleda super i završna obrada je ekstra ali mehanizam nije na nivou Omege,Breitlinga,Seika! Cijena,međutim,jeste!
    Zenith likes this.

  7. #127
    Stariji član
    Član od
    9.12.2011.
    Lokacija
    Stuttgart
    Poruke
    1.430
    Lajkovi
    3274
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Automatik vs kvarcni mehanizam

    Citat Serb kaže: Pregled poruke
    G-shok je neverovatan sat ali ,nazalost ja sam verovatno jedini na forumu koji ne voli G-shok Priznajem sramota me je, jos nisam dosao u stadium 4 vladine skale ili tacnije preskocio sam odmah na level 5
    nisi jedini koji ne voli G
    Zagor and Serb like this.

  8. #128
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Automatik vs kvarcni mehanizam

    Citat 83stojan kaže: Pregled poruke
    nisi jedini koji ne voli G
    Na lomacu sa vama dvojicom jeretika!!!!
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  9. #129
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Re: Automatik vs kvarcni mehanizam

    G je kako pitanje robusnosti i izdržljivosti, tako i pitanje stila. Logično je da ih neće voleti neko ko preferira eleganciju. Mada, kontam da mogu ljudi imati i gomilu drugih razloga.

    Ja nikako da prežalim što moj G ne može da se popravi. Tojest može, ali ako nađem isti takav da sa njega skinem potrebni deo.

  10. #130
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Automatik vs kvarcni mehanizam

    Prvo da kazem za kuckanje Imam ja jedan prokleti stoni kvarcni sat koji kucka...kad legnem da zaspem uvek se iznerviram sto nisam izvadio bateriju..naravno da nije to isto kuckanje kao u ozbljnijim kvarcnim rucnim satovima, ali ipak mi je nekako na automatiku lepse...ne znam kako da vam objasnim To mi nekako dodje, kao kad na novim mobilnim telfonima, stavim onu prelepu staru zvonjavu , jako je slicno ali nije to to

    Sto se tice G, meni se ne svidja dizajn i ne volim digitalce , ukus mi je na skroz drugoj strane. Sto se tice nekih sportskih aktivnosti i ekstremnijih uslova G je rodjen za to. Ali ja u tim situacijama uopste ne nosim sat pa mi nije neophodan. Kao sto sam rekao vec g je odlican sat koji postujem ali jednostavno nije za mene
    83stojan and Zagor like this.

Slične teme

  1. ETA kvarcni mehanizam - pomoc pri identifikaciji ?
    By bojank76 in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 9.10.2011., 21:47
  2. Preporuka za kvarcni analogni sat do 150 eur
    By ekrem in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 13.7.2011., 15:22
  3. Zenski automatik za 150 eura
    By cesnakb in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 6.10.2010., 15:56
  4. Bulova Automatik
    By bradonja in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.8.2010., 12:56
  5. Kupio bih automatik
    By Milanche78 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 12.10.2009., 21:25

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •